Najlepsze stacje dokujące do MacBooka Pro i Air

Najlepsze stacje dokujące do MacBooka Pro i Air

Oliver Cragg / Android Authority Laptopy MacBook Air i MacBook Pro to niesamowite maszyny o doskonałej mobilności. Niektórzy potrzebują jednak czegoś więcej niż przenośności. Dodanie monitorów, urządzeń peryferyjnych i innych akcesoriów zwiększy wydajność i zapewni wrażenia niemalże na biurku. Najlepsze stacje dokujące dla MacBooka Pro i Air mogą również rozszerzyć wybór portów, ponieważ wiemy, że współczesne MacBooki mają bardzo niewiele. Przeszukaliśmy w górę i w dół, aby znaleźć dla Ciebie najlepsze opcje. Tutaj są.

Najlepsze stacje dokujące do MacBooka Pro i Air

Większość nowoczesnych Macbooków obsługuje Thunderbolt 3 lub Thunderbolt 4. Zalecamy korzystanie z tych standardów dokujących, ponieważ obsługują one do 40 Gb/s. Standardowe stacje dokujące USB-C działają dobrze, ale nie są tak szybkie przy maksymalnej prędkości 10 Gb/s.

Blackmagic eGPU: dla tych, którzy potrzebują jeszcze większej mocy

Blackmagic eGPUZacznijmy od najlepszej stacji dokującej, a także najdroższej na tej liście. To dlatego, że Blackmagic eGPU zapewnia więcej niż duży zestaw portów. Jest to zewnętrzna obudowa procesora graficznego, która jest wyposażona w procesor graficzny Radeon Pro 580, który zwiększa wydajność i grafikę laptopa. Jest kompatybilny z Thunderbolt 3 i ma kilka portów obsługujących ten standard. Posiada również cztery porty USB 3.0 i port HDMI. Obsługa zasilania zapewni również ładowanie 85 W do Twojego urządzenia. Jedynym minusem jest to, że obsługuje tylko urządzenia oparte na Intelu z systemem macOS High Sierra lub nowszym. Jest to z pewnością jedna z najlepszych stacji dokujących do laptopów MacBook Pro i Air, jeśli Twoja spełnia te wymagania.

CalDigit TS4: najszybszy i najbardziej zróżnicowany zestaw portów

CalDigit TS4CalDigit jest z pewnością jedną z najlepszych stacji dokujących do laptopów MacBook Pro i Air. Spełnia standardy Thunderbolt 4, najwyższe w okolicy. Solidna konstrukcja zawiera również szeroką gamę portów, aby rozszerzyć możliwości małego laptopa. Porty obejmują DisplayPort, pięć portów USB-A (USB 3.2 Gen 2), pięć portów USB-C (z czego trzy to Thunderbolt 4), SD, microSD , trzy porty audio i Ethernet. Jest też dość drogi, ale jest przeznaczony dla wymagających profesjonalistów, a także może ładować laptopa z mocą 98 W. Bardziej zwykli użytkownicy mogą czytać dalej, aby znaleźć inne opcje.

Satechi Thunderbolt 4 Dock: elegancki profil z dużą ilością portów

Stacja dokująca Satechi Thunderbolt 4Satechi Thunderbolt 4 Dock jest smuklejszy i lepiej wygląda niż wiele innych na tej liście, ale nadal oferuje 11 portów. Są tam trzy porty Thunderbolt 4. Jest również wyposażony w cztery porty USB-A, Ethernet, czytnik kart SD i gniazdo audio. Nie jest tani, ale działa niesamowicie, a jednocześnie świetnie wygląda. Nie wspominając o tym, że jest to jedna z najlepszych stacji dokujących dla urządzeń MacBook Pro i Air (a także innych obsługiwanych komputerów). I nie jest tak stacjonarny jak większe doki. Możesz go zabrać ze sobą podczas podróży.

Anker 651 USB-C Dock: Posiada bezprzewodową ładowarkę do telefonu!

Stacja dokująca Anker 651 USB CStacja dokująca Anker 651 USB-C to coś wyjątkowego. Na początek może służyć jako bezprzewodowa ładowarka 10 W i podstawka do smartfona. Całkiem dobrze sprawdza się jako stacja dokująca do laptopów MacBook Pro i Air, nawet jeśli ma mniej portów niż poprzednie modele. Obsługuje dwa monitory przez HDMI i DisplayPort. Jest również wyposażony w port USB-C 3.1 Gen 1, dwa porty USB-A 3.1 Gen 1, gniazdo kart SD, port wejścia/wyjścia AUX i port USB-C. Laptop ładuje się z mocą 85 W, co w przypadku większości MacBooków jest wystarczająco szybkie. Nie ma tutaj prędkości Thunderbolt, ale masz usprawnione wrażenia.

J5create Stacja dokująca JCD543: dla tych, którzy chcą więcej ekranów

j5create stacja dokująca z trzema wyświetlaczamiOprócz dużej liczby portów i smukłego profilu, ta stacja dokująca do laptopów MacBook Pro i Air jest jedną z niewielu, która obsługuje trzy wyświetlacze. Posiada różne porty VGA, DisplayPort i HDMI. Dodatkowo otrzymasz trzy porty USB 3.0, Ethernet, SD, microSD oraz wejście/wyjście audio. Głównym minusem jest to, że nie ma Thunderbolta. Jednak cena staje się znacznie bardziej przyjazna.

Corsair TBT100: prawdopodobnie najlepiej wyglądający

Korsarz TBT100Corsair TBT100 nadal jest jedną z najlepszych stacji dokujących dla urządzeń MacBook Pro i Air, a także innych laptopów z systemem Windows. Wygląda elegancko i ma wspaniałą aluminiową konstrukcję. Nie wspominając o tym, że nadal ma dużą liczbę portów. Z przodu są trzy porty: USB-C, SD i Aux. Znajdziesz tu także kilka portów USB 3.1, Ethernet, USB-C 3.2, kilka HDMI i port Thunderbolt. Może również ładować laptopa z mocą 85W.

Często zadawane pytania

Co to jest stacja dokująca do MacBooka?Stacja dokująca to klucz sprzętowy, który łączy się z laptopem i ładuje go. Jednocześnie dodaje mnóstwo portów do korzystania z komputera. Czy mój MacBook działa z dowolną stacją dokującą? Musisz być ostrożny przy wyborze odpowiedniej stacji dokującej do MacBooka. Na początek niektóre stacje dokujące działają tylko z MacBookami Intel. Inne obsługują tylko Thunderbolt 3, podczas gdy inne obsługują Thunderbolt 4. Czy potrzebuję Thunderbolt? Niekoniecznie musisz używać Thunderbolt, ale jest to znacznie szybszy i potężny standard. Stacje dokujące USB-C są jednak tańsze. Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych szybkich prędkości transmisji danych, możesz uzyskać podobną funkcjonalność ze stacji dokującej USB-C. Ile kosztują stacje dokujące do MacBooków? Cena stacji dokującej do MacBooka różni się w zależności od portów, konstrukcji, technologii i funkcji. Nie możemy podać solidnej ceny, ale koszt waha się od 100 USD do około 400-500 USD dla najdroższych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android