Pokemon Scarlet i Violet: Wszystko, co wiemy

Pokemon Scarlet i Violet: Wszystko, co wiemy

Pokemon Scarlet i Violet, zupełnie nowe wpisy Gen-9 w trwającej serii Pokemon, pojawią się już wkrótce. Najnowszy wpis w serii Pokemon obiecuje pierwszy otwarty świat w głównej serii, z trzema unikalnymi liniami zadań do wykonania podczas eksploracji regionu Paldea. Nowa struktura gry obiecuje duże zmiany w całej serii, wraz ze zwykłymi nowymi dodatkami, których można się spodziewać po grze Pokemon, takimi jak kilka nowych potworów do zebrania.Przed premierą Pokemon Scarlet i Violet, otrzymaliśmy wiele nowych informacji i wglądu w to, jak będzie działać to nowe podejście do Pokemonów w otwartym świecie. W ramach przygotowań do wydania, oto wszystko, co wiemy.

Data wydania

W ramach nowego zwiastuna rozgrywki udostępnionego w czerwcu ujawniono, że Pokemon Scarlet i Violet ukażą się 18 listopada 2022 roku, wyłącznie na Nintendo Switch. Przedsprzedaż Scarlet i Violet jest już dostępna. Nintendo produkuje również specjalną edycję Nintendo Switch, w której znajdują się dwie legendarne gry, Koraidon i Miraidon, wraz ze szkolnymi emblematami na kontrolerach Joy-Con. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem przedpremierowym Pokemon Scarlet i Violet.

Nowy region

Każda nowa główna gra Pokemon zawiera nowy region, a często są one luźno oparte na lokalizacjach w świecie rzeczywistym. Na przykład pierwsza gra Pokemon miała miejsce w regionie Kanto, który był wzorowany na rodzimej Japonii firmy Nintendo i The Pokemon Company. Inne regiony zostały zainspirowane Francją (Kalos), Hawajami (Alola), a ostatnio Wielką Brytanią (Galar). Nowym regionem w Pokemon Scarlet i Violet jest Paldea, luźno oparta na Hiszpanii i okolicznych regionach. Ten wpływ kulturowy widać w kilku nazwach Pokemonów, a także w elementach nowej mechaniki gotowania. Na podstawie opublikowanej grafiki pełna mapa wydaje się być bardzo z grubsza przypominająca Hiszpanię.

Nowe i powracające Pokemony i startery

W pierwszym zwiastunie widzieliśmy tylko trzy Pokemony: startery, z których gracze będą wybierać na początku swojej przygody. Jak zwykle należą one do podstawowych typów żywiołów: trawy, ognia i wody. Tak było od pierwszej gry Pokemon, więc nie dziwi fakt, że Game Freak trzyma się tradycji.Trzy startery to Sprigatito, kot Grass; Fuecoco, krokodyl ognisty; i Quaxly, Wodne kaczątko. Widzieliśmy tylko ich formy początkowe, więc nie wiemy, jak będą ewoluować. Czasami, gdy Pokemon ewoluuje, zyskują nowe typy oprócz swoich oryginalnych atrybutów żywiołów. Kolejne zwiastuny pokazały o wiele więcej Pokemonów, w tym powracających faworytów, takich jak Pikachu i Psyduck, a nawet hisuiański wariant Zoroark, który został po raz pierwszy wprowadzony w Pokemonach Legendy: Arceus. Widzieliśmy również wiele nowych dodatków, takich jak krab wspinający się na klify Klawf, dwunożny Amarouge wyglądający na Mega Mana i uroczy Fidough. W tym momencie jest zbyt wiele Pokemonów, by je tu wymienić, więc po więcej informacji koniecznie sprawdź naszą galerię Każdy potwierdzony Pokemon dla Pokemon Scarlet i Violet So Far.

Trzy zadania

Tradycyjnie gry Pokemon opowiadały jedną kampanię fabularną, która była dość liniowa. Dzięki nowemu podejściu do otwartego świata w Pokemon Scarlet i Violet ta struktura również się zmieniła. Zamiast jednej liniowej historii możesz realizować jedną z trzech głównych linii zadań: Droga Zwycięstwa, Ścieżka Legend i Starfall Street. Droga Zwycięstwa to najbardziej rozpoznawalna i klasyczna misja w Pokemon, ponieważ walczysz o to, by być najlepszym (jak nikt nigdy nie był) podbijając regionalnych liderów siłowni i przypuszczalnie Elitarną Czwórkę. Tym razem możesz jednak wybrać, w jakiej kolejności rzucić wyzwanie liderom siłowni, co oznacza, że ​​tym razem trudność z balansowaniem może być zupełnie inna. W jedynym wyzwaniu na siłowni, które widzieliśmy, nie walczyłeś nawet z serią NPC na siłowni – zamiast tego grasz w krótką grę w chowanego z niektórymi Pokemonami, a następnie rzucasz wyzwanie liderowi siłowni 1 na 1. Może to oznaczać, że siłownie są bardziej oparte na zajęciach tematycznych, a nie na rękawicach bojowych. Path of Legends obraca się wokół badania gigantycznych Pokemonów. Istnieje określona liczba tych ogromnych Pokemonów wędrujących po okolicy i musisz podążać za wskazówkami, aby je wyśledzić i pokonać w bitwie w celach badawczych. To może być ścieżka, o której wiemy najmniej, ponieważ nawet w naszym praktycznym podglądzie nie mogliśmy zobaczyć zakończenia bitwy z gigantycznym Klawfem. Wreszcie Starfall Street to nowy sposób na wyzwanie nowego antagonisty, Team Star . Te spotkania nie są już wplecione w historię i poza nią. Zamiast tego Team Star utworzył własne placówki i musisz wejść do specjalnego obszaru, aby rzucić im wyzwanie. W naszych czasach z grą jedynym wyzwaniem Team Star było pokonanie określonej liczby wrogich Pokemonów w określonym czasie, co następnie doprowadziło do walki z przywódcą tej placówki Team Star. pasują do całego doświadczenia.

Nowe funkcje

Jedną z głównych nowych funkcji obiecanych do tej pory w materiałach promocyjnych jest to, że będzie się to odbywać w środowisku otwartego świata. Według oficjalnej strony: „Różne miasta płynnie wtapiają się w dziką przyrodę bez granic. Będziesz mógł zobaczyć Pokémony z tego regionu na niebie, na morzu, w lasach, na ulicach – wszędzie! będzie mógł doświadczyć prawdziwej radości z serii Pokémon – walki z dzikimi Pokémonami, aby je złapać – teraz w grze z otwartym światem, którą mogą cieszyć się gracze w każdym wieku. obiecał również, że możesz odkrywać świat z maksymalnie czterema graczami. To byłaby prawdziwa gra wieloosobowa z otwartym światem, w przeciwieństwie do Sword and Shield, która po prostu miała bitwy rajdowe dla wielu graczy oprócz tradycyjnych funkcji walki i handlu. Galeria Na koniec drugi zwiastun zadebiutował dwóch różnych profesorów, profesor Sada i Turo. Te dwie postacie będą dostępne wyłącznie dla Scarlet i Violet, co oznacza, że ​​po raz pierwszy postacie profesora w grze Pokemon są wyłączne dla wersji. Może to również oznaczać, że zobaczymy, jak historia różni się między tymi dwiema wersjami. W projekcie wizualnym zarówno legendarnych, jak i profesorów widać, że obie wersje symbolizują konflikt natury z technologią. Jak zwykle natkniesz się również na przyjacielską rywalkę, tym razem dziewczynę o imieniu Nemona. Gra zawiera również minigrę kulinarną, podobną do Arceusa, która pozwala kupić gotowe potrawy lub ugotować własne. Następnie możesz zjeść jedzenie w mieście lub na polu, urządzając piknik. Te pokarmy zapewnią ci pasywne wzmocnienia, takie jak na przykład zwiększenie szans na znalezienie konkretnego typu Pokemona. Podczas eksploracji gry i łączenia przepisów znajdziesz żywność, która pomoże ci złapać konkretnego pokemona, na który polujesz. Scarlet i Violet wprowadzają również nowe ulepszenie Pokemona, zwane formami Terastal. Dają one twojemu Pokemonowi krystaliczny wygląd i poprawiają twoje ruchy, czyniąc je potężniejszymi. Co więcej, można znaleźć rzadkie Pokemony Terastal, które mogą faktycznie wyposażyć typy poza standardową klasyfikacją typów. Pomoże ci to uzyskać spadek na przeciwnikach, którzy nie spodziewali się pojedynku typu opartego na twoim Pokemonie i powinno wstrząsnąć konkurencyjną meta-grą. Wygląda na to, że te specjalne Pokemony Terastal będą w większości dostępne poprzez specjalne wydarzenia i bitwy rajdowe, ale każdy gatunek Pokemona ma potencjał, aby stać się formą Terastal.

Jak działa otwarty świat

Aby opisać, jak działa otwarty świat w Pokemon Scarlet i Violet, poświęćmy chwilę na podsumowanie, jaka jest różnica między otwartymi strukturami Pokemon Sword/Shield i Pokemon Legends: Arceus. W Pokemon Sword i Shield najwięcej było otwartych przestrzeni. w szczególności nowe „Dzikie obszary”, w których Pokemony można było zobaczyć swobodnie wędrując. Ale nadal istniały ciężkie ładunki między niektórymi obszarami, a bitwy były własnym, odrębnym ekranem bitwy, który ładował się niezależnie od eksploracji. W Pokemon Legends: Arceus było kilka obszarów otwartego świata, które były ładowane indywidualnie, gdy zdecydujesz się eksplorować region. Ale w tych regionach istniała ogromna elastyczność. Możesz rzucać Poke Balls bezpośrednio w Pokemona, aby złapać je bez walki, a kiedy już wszedłeś w bitwę, nadal możesz swobodnie się poruszać.Brak podpisuKtórą wersję Pokemon Scarlet i Violet najbardziej przypominają? Nasza praktyczna zapowiedź rzuca dużo światła na ten temat, a odpowiedź brzmi, że czerpie ona inspiracje z obu gier, ale w bardziej rozpoznawalny sposób przejmuje części Arceusa. W otwartym świecie Scarlet i Violet można zobaczyć dzikie Pokemony wędrujące po prostu jak w Arceusie i Dzikich obszarach Miecza i Tarczy. Nie możesz po prostu złapać Pokemona, rzucając piłkę w otwartym świecie, ale możesz w ten sposób zainicjować bitwę, aby uzyskać bonus. W bardziej wyraźnej zmianie od normy możesz nawet całkowicie pominąć bitwy, mając własnego Pokemona wędrującego po krajobrazie obok ciebie, biernie opiekując się wrogimi Pokemonami i zdobywając zmniejszoną ilość doświadczenia. W rzeczywistości, w obszarze bitwy Team Star, o którym mowa powyżej, byliśmy w stanie sprawić, że nasz Pokemon pasywnie wypełnił czasowy element wyzwania. Nowy legendarny Pokemon wydaje się służyć jako wierzchowce do poruszania się po otwartym świecie, pozwalając ci szybować, wspinać się po ścianach, i biegnij szybciej. Również dzięki takiemu podejściu do otwartego świata, NPC nie będą już Cię powstrzymywać przed rozpoczęciem bitwy. Zamiast tego otrzymasz wizualny wskaźnik, że są zainteresowani bitwą trenera, i możesz podejść do nich i przyjąć wyzwanie, jeśli chcesz. Ponieważ cały świat składa się teraz zasadniczo z Dzikiego Obszaru, miasta są bardziej bezpieczną przystanią dla dzikich Pokemonów. Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games