Zanim zniknie: zgarnij najlepszego MacBooka dla łowców okazji

Zanim zniknie: zgarnij najlepszego MacBooka dla łowców okazji

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego MacBooka Air z chipem M3, Apple żegna się z modelem M1. Jeżeli zależy nam na dobrym laptopie w rozsądnej cenie, warto jak najszybciej kupić ten wycofany z produkcji model – i dziś jest on godny polecenia.

Aktualizacja z 5 marca 2024 r.: Jeśli Apple postawi na swoim, odtąd dostępny będzie tylko nowy MacBook Air M3 (od 1299 euro, sugerowana cena detaliczna) i model podstawowy, MacBook Air M2 (od 1199 euro, sugerowana cena detaliczna). Stara dobra rzecz musiała pożegnać się ze składem MacBooka Air M1który został uruchomiony pod koniec 2020 r.

Są nadal w sprzedaży Pozostałe zapasy można znaleźć, ale prawdopodobnie zostaną wyprzedane w dającej się przewidzieć przyszłości. Musisz się więc pospieszyć, jeśli chcesz zabezpieczyć nowiutkiego MacBooka Air M1. Jasne, technologia nie jest już najnowocześniejsza – ale chip M1 w 2024 roku nadal bez problemu poradzi sobie z typowymi zadaniami biurowymi i nadaje się nawet do edycji zdjęć i mniejszych projektów edycji wideo. Wyświetlacz jest ostry (2560 x 1600 pikseli przy 227 ppi), waga komputera to zaledwie 1,29 kg, a czas pracy baterii to aż 18 godzin. Nasza wskazówka: Jeśli chcesz wydać jak najmniej na mobilnego Maca, już teraz powinieneś rozejrzeć się za ofertami na MacBooka Air M1. Ceny poniżej 950 euro są dobre i oczywiście jeszcze lepsze poniżej 900 euro, jak obecnie w Gravis.

Apple MacBook Air M1 (13,3 cala)Apple MacBook Air M1 (13,3 cala)

Apple MacBook Air M1 (13,3 cala)

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 6 marca 2024 r., godzina 2:35


Artykuł oryginalny (2022)
– komentarz Stefana Bubecka.

„Nie ma ani jednego notebooka z systemem Windows w cenie poniżej 1000 dolarów, który przewyższałby wydajnością, przenośnością i czasem pracy baterii MacBooka Air M1” – napisał na Twitterze artysta 3D Ian Zelbo. Ma rację z tym stwierdzeniem.

Wtedy – powiedzmy 3 lata temu – taka była moja odpowiedź na to pytanie „Powiedz mi, jaki laptop mam kupić?” trochę bardziej szczegółowe. Zależy co masz na myśli. Wydajność mobilna zawsze wiąże się z kompromisami. Spójrz na Della

MacBook Air M1 (2020): Szef relacji ceny do wydajności

Od listopada 2020 r. odpowiedź jest krótka i słodka: Kup MacBooka Air M1. Punkt.

MacBook Air M1 z 2020 r.: Dziś nadal solidna rekomendacja zakupu (źródło zdjęcia: Apple)

Już w momencie wprowadzenia na rynek pierwszy MacBook Air z procesorem opracowanym przez Apple był wszechstronnym pakietem. W USA wypuszczono go na rynek za 999 dolarów, w tym kraju – jak zwykle znacznie drożej – z cenami rozpoczynającymi się od 1100,50 euro. Teraz jest to od czasu do czasu poniżej 1000 euro mieć. Uwaga: w międzyczasie doświadczyliśmy inflacji, niekorzystnego kursu wymiany euro do dolara i podwyżki cen przez Apple o prawie 100 euro.

Konkurencja stymuluje biznes?

Przechodząc z Intela na własne chipy, Apple nie tylko zapowiedział punkt zwrotny, ale także Konkurencja firm Dell, Acer, Lenovo & Co. została w tyle. Niewiarygodna wręcz moc obliczeniowa, połączona z dobrą wytrzymałością i staroświecką, sprawdzoną konstrukcją – w tej klasie cenowej i gabarytowej po prostu nie było już poważnego przeciwnika. Nawet – całkiem zrozumiały – sceptycyzm co do 8 GB RAM-u w podstawowej konfiguracji szybko zniknął. Wszystko działa – i jest wystarczające dla większości użytkowników w życiu codziennym. Zawsze jest super cicho.

Zadziwiające jest to, że MacBook Air M1 (2020) nawet po 2 latach nadal nikt nie był w stanie wyraźnie wyprzedzić tej rangi. Tak, możesz uzyskać więcej miejsca na dysku lub dodatkowe porty za te same pieniądze gdzie indziej. Ale ostatecznie laptop Apple nadal wygrywa pod względem wydajności procesora i żywotności baterii. Swoją drogą, nadal ma najlepszy touchpad i znakomitą klawiaturę.

Jeśli następnie weźmiesz pod uwagę przewagę „ekosystemu Apple” dla użytkowników iOS, stanie się jasne: Cały ten pakiet pozostaje niepokonany. Niezależnie od tego, jak rozumieć powiedzenie „konkurencja pobudza biznes”: w tej klasie laptopów najpierw trzeba ożywić samą konkurencję, która dwa lata temu została praktycznie nokautująca.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech