DHL i listy: frank online bez drukarki (stacja pakowania i odbiór)

DHL i listy: frank online bez drukarki (stacja pakowania i odbiór)

Teraz możesz wygodnie frankować paczki z domu, na przykład zamawiając i drukując znaczki paczkowe online w DHL. Ale nawet bez drukarki możesz zamówić znaczki paczek na komputerze i zlecić wysyłkę lub odbiór towarów w punkcie pakowania. Aby wysłać listy, nie potrzebujesz już wydruku.

Oznacza to, że możesz wysyłać pocztę i paczki podczas podróży, jeśli zabraknie Ci atramentu lub nie masz już drukarki w domu i nie chcesz czekać w kolejce w oddziale. Frankowanie online bez drukarki różni się pomiędzy wysyłaniem listów a wysyłaniem paczek. W marcu 2024 zostanie wprowadzona opcja „Odbierz bez drukarki”, czyli nowy sposób nadawania przesyłek bez marki i drukarki.

Frank pakuje online i wysyła je bez drukarki

Bez drukarki możesz łatwo wysłać paczki za pośrednictwem stacji pakowania. Etykietę frankowanej paczki można następnie po prostu wydrukować bezpośrednio na stacji DHL, na której umieszczasz przesyłkę. Tak to działa:

Najpierw musisz jak zwykle zapakować przesyłkę i zamówić odpowiedni znaczek paczek online.Wpisz dane adresowe odbiorcy i opłać znaczek.W rezultacie otrzymasz znaczek w postaci pliku PDF do wydrukowania. Są też tacy Etykieta paczki jako kod QR. Informację tę otrzymasz także e-mailem po złożeniu zamówienia.Teraz udajesz się do wybranego przez Ciebie stanowiska pakowania naciska na znajdujący się tam ekran.Wybierz, że jesteś Wyślij paczkę chciałem. Teraz możesz mieć swój Skanowania QR code.Znaczek paczek zamówiony online będzie teraz dostępny wydrukowane bezpośrednio na stanowisku pakowania.Naklej go na paczkę i umieść w stacji pakowania, aby przesyłka mogła podróżować.

Franking internetowy DHL

Aby mieć pewność, że na bieżąco zostaną odczytane prawidłowe kody, należy usunąć z paczki stare znaczki paczkowe, a także nakleić lub usunąć inne kody kreskowe i kody QR. Znaczki paczkowe możesz także wydrukować na stanowisku pakowania, jeśli chcesz na przykład zwrócić przesyłki z Amazon. Podczas procesu zwrotu wybierz odpowiednią opcję wysyłki DHL bez drukarki.

Dla przesyłek DHL: Tak działa „odbiór bez drukarki”.

„Odbierz bez drukarki” to nowa opcja wysyłania przesyłek za pośrednictwem DHL bez naklejek. Oferta jest wprowadzana testowo w poszczególnych regionach. Możesz z niego skorzystać tylko wtedy, gdy spodziewasz się przesyłki i otrzymałeś odpowiednią notatkę w ogłoszeniu o paczce (źródło: DHL). W przyszłości powinno wystarczyć ręczne wpisanie numeru paczki na opakowaniu. Niezbędne informacje znajdziesz na znaczku paczki, który otrzymasz w formacie PDF po złożeniu zamówienia. Dostawcy mogą następnie odebrać takie przesyłki w miejscu przechowywania i zabrać je ze sobą. W tym celu rezerwujesz dania na wynos poprzez powiadomienie o przesyłce lub śledzenie przesyłki. Tam ustalane jest miejsce przechowywania. Gdy tylko kurier DHL przyjedzie w celu dostarczenia paczki, zabiera tam przesyłkę bez etykiety przewozowej.

Frankowanie listów bez drukarki

Zwykłe listy można także frankować bez konieczności drukowania znaczka zamówionego online. Potrzebujesz aplikacji „Post & DHL” na swoim smartfonie. Najpierw kup znaczek online o żądanej wartości tutaj.

Otrzymasz wówczas 8-cyfrowy kod składający się z liter i cyfr. Alternatywnie możesz także zamówić znaczek poprzez SMS. Możesz łatwo wpisać ten kod ręcznie, używając długopisu w prawym górnym rogu koperty lub pocztówki. Upewnij się, że znaki są czytelne i odpowiednio duże w dwóch wierszach.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech