Wykonuj darmowe rozmowy z Alexą (Echo, Android, iOS) – tak to działa

Możesz wykonywać bezpłatne połączenia przez Alexę za pomocą Amazon Echo, Echo Dot, aplikacji Alexa lub innych kompatybilnych urządzeń. To sprawia, że ​​telefon stacjonarny jest prawie niepotrzebny. Pokazujemy jak to działa.

Amazonka

Wykonuj bezpłatne rozmowy za pomocą innych urządzeń Alexa

Od 29 lutego 2024 r Amazon zakończył wsparcie dla „Echo Connect”. Oznacza to, że nie można już wykonywać bezpłatnych połączeń za pomocą tego urządzenia. Istnieją jednak inne kompatybilne urządzenia Amazon, takie jak „Echo” lub „Echo Dot”.

Za pomocą Alexy możesz wykonywać bezpłatne połączenia z innymi użytkownikami, którzy również korzystają z urządzenia Echo (Amazon Echo, Amazon Dot, …) lub aplikacji Alexa na swoim smartfonie. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów (z wyjątkiem połączenia internetowego).

Możliwe opcje:

Nawiązywanie połączeń za pomocą głośników Echo z innymi kompatybilnymi urządzeniami Echo Nawiązywanie połączeń ze smartfona z aplikacją Alexa na inny smartfon z aplikacją Alexa.

Alexa łączy się z kontaktami na Twoim smartfonie. Alexa nie ma własnej książki adresowej.

Kup Echo 2. generacji na Amazon

Tak możesz wykonywać połączenia za pomocą Alexy (Android, iOS)

Najpierw zainstaluj aplikację na swoim smartfonie. Aktualizuje aplikację, jeśli jest nieaktualna:

Amazonka AlexaAmazonka Alexa

Amazon Mobile LLC

Amazonka AlexaAmazonka Alexa

AMZN mobilna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Umeblowanie

Otwórz aplikację Alexa. Zweryfikuj swój numer telefonu komórkowego, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Otrzymasz kod aktywacyjny SMS-em, który wpiszesz w odpowiednim polu.Potwierdź także, że Alexa może odczytać Twoje kontakty, jeśli zostanie o to poproszony.

Rozpocznij rozmowę telefoniczną

Kliknij to na dole aplikacji Alexa Ikona dymku.Dotknij w prawym górnym rogu Ikona kontaktów.Wybierz kontakt i dotknij go Ikona słuchawki telefonicznej.

Do kogo mogę zadzwonić za darmo dzięki Alexie?

Uwaga: Domyślnie możesz dzwonić tylko do kontaktów korzystających z aplikacji Alexa i/lub urządzenia Echo. Inne nie są nawet wymienione wśród kontaktów. Wyjątkiem jest „Vodafone OneNumber Calling”, jak wyjaśnimy poniżej.

Jak tylko ty też Aplikacja Alexa > Ikona dymka > Rozmowy > Ikona kontaktu Po zakończeniu nawigacji dotknij poszczególnych kontaktów. Poniżej możesz sprawdzić, do kogo możesz zadzwonić na podstawie wyświetlonych symboli:

SymbolInformacjeKomenda głosowaOdbiornik telefonicznyZadzwoń do urządzenia Echo z Alexą.Alexa, zadzwoń do Bernda.KameraRozpocznij rozmowę wideo z Alexą.Alexa, rozmowa wideo z Berndem.

Kiedy dzwonisz do kontaktu za pomocą Alexy, wszystkie urządzenia Echo odbiorcy i aplikacje Alexa na jego telefonie komórkowym dzwonią.

Wykonuj połączenia w trybie głośnomówiącym za pośrednictwem Alexy dzięki „Vodafone OneNumber Calling”

Użytkownicy Vodafone mogą przenieść swój numer telefonu komórkowego Vodafone na kompatybilne urządzenia Amazon Echo, aby móc następnie wykonywać połączenia w trybie głośnomówiącym za pośrednictwem Alexy. Telefon komórkowy nie musi być w zasięgu ręki. Całość nazywa się „Połączenia Vodafone OneNumber„.

Komenda głosowa to wtedy coś w stylu: „Alexa, zadzwoń do mamy!” To rozpoczyna połączenie. Jeśli kontakt nie jest zapisany w książce telefonicznej, możesz podyktować jego numer. Nawet jeśli bateria smartfona jest wyczerpana, połączenia wychodzące z Alexą działają przez „ Vodafone OneNumber Calling jest kontynuowany. Połączenie radiowe ze smartfonem nie jest do tego konieczne. Jednak połączenia przychodzące nie mogą być akceptowane przez Alexę i jak zwykle trafiają na telefon komórkowy.

Możesz używać „Vodafone OneNumber Calling” w Ustawienia aplikacji Alexa ustawić pod „Komunikacja„ > „Vodafon„. Funkcja dostępna dla taryf Vodafone Red, Red+ Allnet, Young, Black, SMART L/L+/XL i IN. Połączenia rozliczane są według taryfy telefonii komórkowej i objęte są ryczałtowymi stawkami telefonicznymi w ramach taryf.

Alexa: Czy to było Drop-In?

Pod odpowiednimi kontaktami zobaczysz przełącznik, za pomocą którego możesz aktywować dla kontaktu funkcję „Drop-In”. Oznacza to, że kontakt może dodzwonić się do Ciebie w każdej chwili bez konieczności odbierania połączenia. Możesz skorzystać z tej funkcji, na przykład Może być również używany jako wewnętrzny system domofonowy do wysyłania wiadomości do wszystkich członków rodziny w domu.

Nasz wniosek: Bezpłatny telefon stacjonarny z telefonią Alexa

Wypróbowaliśmy tę funkcję w Echo pierwszej generacji i jesteśmy zachwyceni:

Zarówno funkcja telefonu, jak i wysyłanie wiadomości głosowych działają znakomicie. Pierścień LED Echa świeci się na zielono, a Alexa informuje, że masz nową wiadomość lub odbierasz połączenie. Dzięki temu telefon stacjonarny staje się zbędny i zostaje zastąpiony znacznie wygodniejszym rozwiązanie .

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android