Co to są gratisy?  – po prostu wyjaśniono w języku niemieckim

Co to są gratisy? – po prostu wyjaśniono w języku niemieckim

„Gratisy” to termin stosunkowo nowy w języku potocznym niemieckim i wywodzący się z języka angielskiego. Wyjaśniamy tutaj, co to znaczy i kiedy gratis nie jest już gratisem.

Termin „freebie” zawiera już angielskie słowo „free”, które już wskazuje, co właściwie oznacza. W języku niemieckim używa się do tego słowa „Kostprobe”. Angielskie słowo ugruntowało się obecnie jako termin zgermanizowany, szczególnie w marketingu internetowym.

Co to są gratisy? Znaczenie i tłumaczenie

Gratis jest darmowy przedmiot lub usługę. Jeśli na przykład możesz spróbować za darmo kilku kawałków ciasta w piekarni lub kawałka kiełbasy u rzeźnika, to są to gratisy. Mają one na celu zwrócenie Twojej uwagi jako potencjalnego klienta na nowy produkt lub markę. Z punktu widzenia sprzedawcy gratisy spełniły swoją funkcję, jeśli odtąd będziesz regularnie kupować lub spożywać odpowiedni produkt.

Z punktu widzenia sprzedawcy lub dostawcy gratis jest próbką tego, co ma do zaoferowania, aby rozwiązać problem swoich klientów. Może to sprawić, że jego klienci poczują się lepiej, pójdą zgodnie z określonym procesem lub zmienią swoje nawyki. Sprzedawca sam może w ten sposób dotrzeć do nowych klientów, wzmocnić lojalność istniejących klientów i zmaksymalizować swój zysk.

Docelowo możesz także skorzystać z gratisów jako LockmittelA w celu pozyskania klienta przepisać.

Przykłady gratisów

Gratisy mogą mieć formę fizyczną lub cyfrową. Oto kilka przykładów gratisów:

Próbki (u piekarza lub rzeźnika)
Produkty konsumenckie i upominki reklamowe (T-shirty, kubki, …)
Pobieranie (plik PDF, eBook, wideo, lista kontrolna, …)
Serwis (Kurs online, seminarium internetowe, warsztaty, …)

Płatność za pomocą danych kontaktowych – Kiedy gratis nie jest gratisem

Jak już sugeruje słowo „bezpłatny”, gratisy zawsze muszą być bezpłatne. Niektórzy dostawcy chcą danych osobowych, takich jak własny adres e-mail, aby otrzymać gratis. Według stanu prawnego tak jest Ujawnienie danych, ale oficjalna metoda płatności. Oznacza to, że gratisy, w przypadku których należy w dowolnej formie podać dane kontaktowe, nie są gratisami! Ostatecznie, darmowy oznacza, że ​​w zasadzie nie wkładasz żadnego wysiłku i po prostu dostajesz gratis – bez żadnych warunków. Zatem każdy, kto reklamuje gratisy jako takie, ale udostępnia je jedynie w zamian za dane, może je mieć nieuczciwe praktyki biznesowe (§ 3 ust. 3 UWG) lub Wprowadzanie w błąd co do cen (§ 5 ust. 1 zdanie 2 nr 2 UWG).

Wyjątek: Jeśli dane kontaktowe są niezbędne do wysłania gratisu, nadal można go reklamować jako gratisy. Dzieje się tak na przykład w przypadku łącza lub pliku cyfrowego.

Staje się krytycznyjeżeli uzyskany w ten sposób adres e-mail będzie później wykorzystywany w innych celach, np. wysyłaniu newsletterów. Bo wtedy klient za gratisa zapłaciłby swoimi danymi. Ponadto firmy wymagają uprzedniej zgody klientów przed wykorzystaniem jakichkolwiek danych kontaktowych do celów innych niż pierwotnie zamierzone.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech