Chcesz sprzedać swój samochód?  Więc nigdy nie popełniaj tego błędu

Chcesz sprzedać swój samochód? Więc nigdy nie popełniaj tego błędu

Rynek samochodów używanych jest coraz gorętszy, dzięki długim terminom dostaw nowych samochodów. Jeśli Ty też chcesz pozbyć się swojego obecnego pojazdu, aby zarobić coś takiego, powinieneś wiedzieć, co robisz. Należy unikać pomyłki, zwłaszcza przy nowoczesnych pojazdach.

Sprzedaż używanego samochodu: co dostawcy muszą wziąć pod uwagę

Chętni nabywcy muszą obecnie długo czekać na swój nowy samochód, zwłaszcza w przypadku samochodów elektrycznych, ekstremalne czasy realizacji nie są już rzadkością. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie używanymi pojazdami, zarówno elektrycznymi, jak i spalinowymi. Istotną rolę może tu również odegrać utrzymująca się wysoka inflacja. Jeśli chcesz odsprzedać swój stary samochód z zyskiem, powinieneś Jedna rzecz, o której należy pamiętać.

Podobnie jak w przypadku smartfonów, przed sprzedażą samochodu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy Usuń dane, konta i usługi. W przeciwnym razie przyszli właściciele będą mieli łatwy dostęp do Twoich danych osobowych. Auto Club Europa (ACE) informuje, że sprzedawcy powinni wylogować się ze wszystkich usług, z których korzystają bezpośrednio przez system informacyjno-rozrywkowy samochodu.

Może to na przykład Usługi strumieniowania muzyki lub słuchowisk radiowych należeć. Na przykład, jeśli sprzedajesz używaną Teslę, która w tej chwili jest szczególnie opłacalna, powinieneś również wylogować się z konta Netflix. Co ważniejsze, sprzedawcy usuwają z systemu telefonicznego i nawigacji satelitarnej wszystkie informacje umożliwiające identyfikację.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Na przykład, jeśli podłączyłeś smartfon do systemu samochodu, niektóre pojazdy nie tylko pobierają kontakty i numery telefonów i je zapisują, ale także adresy e-mail. W najgorszym przypadku każdy, kto to przeoczy, przekazuje nie tylko własne dane, ale także dane kontaktowe przyjaciół, znajomych lub z pracy.

Jeśli na przykład sprzedajesz szczególnie młody używany pojazd, możesz również mieć połączenie z Internetem. Ponownie, nie zostawiaj żadnych danych logowania w systemie samochodu. W przypadku Navi konieczne jest skasowanie pamięci. Powinieneś również całkowicie usunąć adres domowy lub częste trasy. Ważne jest również, aby odłączyć się od smartfona, wyjaśnia ACE.

Czy nadszedł czas na samochód elektryczny?

Autoklub skrytykowany: Ochrona danych prawie nie odgrywa roli w samochodzie

Oczywiście to wszystko ma zastosowanie tylko wtedy, gdy sprzedajesz nowoczesny używany samochód. Starożytny model bez systemu informacyjno-rozrywkowego lub przynajmniej zintegrowanego systemu nawigacyjnego nie sprawi Wam żadnych problemów, przynajmniej pod tym względem. Ale powinieneś pomyśl o tym również przy wynajmie samochodu, jeśli wprowadziłeś odpowiednie dane lub podłączyłeś smartfon na czas użytkowania.

Aby być po bezpiecznej stronie, Autoklub zaleca indywidualne usuwanie danych ze wszystkich odpowiednich usług i aplikacji (źródło: ACE). Powinieneś również sprawdzić system informacyjno-rozrywkowy zresetuj do ustawień fabrycznych. Jednak samo to często nie wystarcza, aby dezaktywować rejestrację za pośrednictwem poszczególnych aplikacji. Ponieważ do tej pory prawie żaden producent nie oferował prostego rozwiązania problemu, wskazane jest również wcześniejsze rozpoczęcie usuwania. W przeciwnym razie spontaniczna zainteresowana strona może zająć niepotrzebnie dużo czasu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech