Obamowie udają się do Audible

Obamowie udają się do Audible

Cóż, teraz wiemy, dokąd zmierzają Obamowie po rozstaniu ze Spotify. Miałem całe fantazyjne intro przed otrzymaniem wiadomości, ale to jest tak gorące, jak robi się Hot Pod, więc przejdźmy do tego.
Obamowie zabierają swoje podcasty do Audible po opuszczeniu Spotify
Audible Amazona i firma produkcyjna Obamy Higher Ground ogłosiły we wtorek wieloletnią umowę o pierwszeństwo, kończąc spekulacje na temat tego, gdzie była pierwsza para zabierze swoje podcasty po wygaśnięciu umowy ze Spotify za kilka miesięcy. To duże osiągnięcie dla Audible, które jest lepiej znane z audiobooków niż podcastów, nawet jeśli zwiększa umowy deweloperskie. Jest to również ciekawy wybór dla Obamów, którzy byli sfrustrowani ograniczeniami związanymi z tworzeniem programów takich jak The Michelle Obama Podcast i Renegades: Born in the USA dla Spotify, które miały miesięczne okresy wyłączności. Podział był najwyraźniej wzajemny, ponieważ Spotify nie złożył oferty przedłużenia umowy. „W Higher Ground zawsze staraliśmy się podnieść głosy, które zasługują na wysłuchanie – a Audible jest zaangażowane w realizację tej wizji razem z nami” – powiedział prezydent Obama w oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać współpracy z nimi, aby opowiadać historie, które nie tylko bawią, ale także inspirują”. Jeśli dostępność jest priorytetem dla Obamów, umowa Audible może być trudna. Audible udostępnia bezpłatnie wiele podcastów, nawet oryginalnych. Ale jest najbardziej znany z programowania premium, które jest objęte subskrypcją 7,95 USD miesięcznie. (Nawet ekskluzywne programy Spotify są nadal dostępne za darmo.) Dzisiejsze ogłoszenie nie zawiera żadnych szczegółów na temat tego, czy programy będą odbywać się za zapłatą lub jakiego rodzaju programowanie zapewni Obama, ale rzecznik Audible, Keri Dizney, powiedział Hot Pod, że „Audible and Plan Higher Ground, aby udostępnić Audible Originals jak najszerszemu gronu odbiorców”.
Spotify testuje nową funkcję, która pozwala nagrywać i publikować podcasty w aplikacji
Michael Mignano, współzałożyciel Anchor, który od 2019 roku kieruje technologicznym zespołem podcastów Spotify, odszedł z firmy w zeszłym tygodniu, ale nie wcześniej wprowadzenie potencjalnie zmieniającej grę Nowa cecha. Spotify wypróbowuje nowe narzędzie, które pozwoli użytkownikom nagrywać i rozpowszechniać podcasty bezpośrednio w aplikacji. Może to nie zapewniać najlepiej brzmiących podcastów, ale obniża barierę wejścia dla potencjalnie milionów twórców, których Spotify chce przyciągnąć. Według rzecznika Spotify, Laury Pezzini, funkcja jest dostępna dla użytkowników w Nowej Zelandii i niewielkiej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Zawiera również szereg narzędzi do edycji, które pozwalają twórcom przycinać dźwięk i dodawać muzykę w tle do swoich podcastów. Dzięki temu podcasty są o krok (lub dwa) bardziej dostępne niż Anchor należąca do Spotify, która nadal wymaga osobnej aplikacji. Spotify nie podało dalszych szczegółów na temat przebiegu testu, ale nowa funkcja wydaje się być kluczem do celu firmy, jakim jest rekrutacja nowych twórców przez miliony. Strumieniowe przesyłanie muzyki to nadal chleb powszedni firmy, ale wymaga płacenia drogich tantiem. Podczas prezentacji firmy dla inwestorów na początku tego miesiąca, dyrektorzy argumentowali, że marże zysku na podcastach i wkrótce audiobookach mogą być potencjalnie znacznie wyższe. Jednak podcasty nadal pozostają nieopłacalne dla Spotify.
EKSKLUZYWNY: Dziedziczny powróci na drugi sezon z nowym partnerstwem z YR Media
Studio zajmujące się zmianą klimatu, Critical Frequency, w drugim sezonie przywróci Inherited, program o młodzieżowym ruchu klimatycznym, który zadebiutował w 2020 roku. Tym razem będzie współpracować z YR Media, inkubatorem młodych dziennikarzy, aby przedstawiać historie młodych ludzi o tym, jak zmiany klimatyczne wpływają na ich przyszłość. Pierwszy sezon Inherited zakończył się jesienią 2020 roku uznaniem krytyków, jeśli nie dominacją na listach przebojów. Jednak Critical Frequency odniosła sukces, współpracując z innymi studiami w zakresie programowania środowiskowego. Współpracował z Crooked Media w drugim sezonie This Land oraz ze Scene on the Radio w piątym sezonie The Repair. Sprzedał także talk show Hot Take do Crooked Media na początku tego roku.
YouTube udziela przyjaznych wskazówek dotyczących podcastów, które zdecydowanie nie wskazują na wrogie przejęcie
W ramach serii Creator Insider YouTube opublikował w zeszłym tygodniu film, w którym podcasterzy powinni publikować swoje programy na platformie i jakie są najlepsze praktyki w tym zakresie. Po raz pierwszy zgłoszony przez Podnews samouczek jest prowadzony przez menedżera ds. partnera strategicznego YouTube, który podkreśla powody, dla których YouTube jest świetny dla podcasterów (pieniądze, zasięg, bla bla). Ale w miarę jak zacierają się granice między podcastami i filmami, a YouTube staje się coraz bardziej dominujący w przestrzeni, podcasterzy nie mają dużego wyboru. W przypadku najlepszych (lub nawet średnich) podcastów wideo staje się obowiązkową częścią procesu. Fani zaczęli się spodziewać, że sesje nagraniowe będą nagrywane na wideo, a jeden z podcastów sportowych z sieci Locked On powiedział niedawno Hot Pod, że jedna piąta jego odbiorców pochodzi z YouTube. Jest to zgodne z ustaleniami niedawnego badania przeprowadzonego przez Cumulus i Signal Hill, które wykazało, że po uwzględnieniu tych, którzy oglądają podcasty, oprócz tych, którzy tylko słuchają, YouTube zajął pierwsze miejsce nad Spotify i Apple. Samouczek dał twórcom wskazówki, takie jak zmaksymalizować SEO i wrażenia użytkownika, jeśli chodzi o tworzenie list odtwarzania i odcinków tytułów. Film podąża za wpisem na blogu firmy, który również promuje YouTube dla podcasterów. To nowe podejście od streamera, który w większości był pasywny, jeśli chodzi o podcasty (prawdopodobnie dlatego, że ma większe ryby do smażenia). Wydaje się, że to się zmieni. „Będziemy Cię informować, gdy będziemy rozwijać więcej narzędzi dla podcasterów w YouTube” – powiedział menedżer ds. partnera na końcu filmu (dun dun dunnnn). To wszystko na dzisiaj. Wrócę do Insiders jeszcze w tym tygodniu ze świeżym sokiem z branży podcastów.

W każdy wtorek otrzymuj analizy, spostrzeżenia i komentarze dotyczące rozwijającego się przemysłu audio.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android