Bezpieczeństwo łańcucha bloków Bitcoina

Bezpieczeństwo łańcucha bloków Bitcoina

Wprowadzenie Bitcoina w 2009 roku zwiększyło popularność technologii blockchain. Większość ludzi zastanawia się, czy Bitcoin jest bezpieczną wirtualną walutą lub aktywem. To dlatego, że większość ludzi niepokoi się nie o legendarną zmienność, ale o bezpieczeństwo cyfrowego zasobu. Niemniej jednak Bitcoin pozostaje popularną na całym świecie wirtualną walutą, ponieważ sieć dowiodła swojej siły i odporności w ochronie danych użytkowników.

Bitcoin wykorzystuje technologię blockchain, która dominuje we współczesnym świecie. Większość ludzi, w tym eksperci, zna technologię blockchain ze względu na jej niezrównane bezpieczeństwo. Jak dotąd nikomu nie udało się zhakować sieci Bitcoin, która wykorzystuje tę technologię. Z tego powodu wiele osób rzuca się na platformy takie jak AI Stock Profit, aby kupić Bitcoin. Idealnie, te platformy to rynki, na których ludzie kupują Bitcoin. Być może więcej na ten temat dowiesz się tutaj bit-iq.de . Niemniej jednak Bitcoin jest jednym z najbardziej udanych badań technologii blockchain.

Zrozum łańcuch bloków Bitcoin

Kiedy większość ludzi czyta lub słyszy o blockchain, myśli o wirtualnych walutach, takich jak Bitcoin i Ethereum. Idealnie, blockchain jest platformą, na której działają waluty cyfrowe. Ta technologia służy do tworzenia bazy danych lub księgi dla transakcji kryptowalutowych. Ale ludzie używają tej technologii również do przechowywania danych na potrzeby pomocy humanitarnej, dokumentacji medycznej i nie tylko.

Zasadniczo technologia blockchain jest porównywalna z otwartą, cyfrową księgą, co oznacza, że każdy może uzyskać do niej dostęp. Technologia ta zapewnia bezpieczną technikę rejestrowania, wykonywania i przechowywania transakcji. Blockchain rejestruje i przechowuje wszystkie dane z transakcji kryptowalutowych w blokach. Księga główna zawiera również informacje ze znacznikami czasu.

Dlaczego Blockchain Bitcoina jest bezpieczny

Cyberprzestępcy zhakowali dziś prawie każdą firmę na świecie. A motywacją większości hacków są względy finansowe. Dlatego wiele osób ma powód, by kwestionować bezpieczeństwo sieci Bitcoin. W końcu jego kapitalizacja rynkowa wynosząca prawie 335 miliardów dolarów sprawia, że Bitcoin jest kuszącym celem.

Chociaż cyberprzestępcy zhakowali giełdy kryptowalut, nikt jeszcze nie włamał się do sieci Bitcoin. Dzieje się tak, ponieważ technologia blockchain, na której opiera się technologia blockchain, sprawia, że zhakowanie tej sieci jest prawie niemożliwe. Oto dlaczego łańcuch bloków bitcoin jest tak bezpieczny.

  • Decentralizacja: łańcuch bloków Bitcoin jest bezpieczny, ponieważ jest rozproszony i zdecentralizowany. W idealnym przypadku sieć Bitcoin nie ma ani jednego punktu awarii. Dlatego prawie niemożliwe jest uszkodzenie sieci Bitcoin. Nawet jeśli przestępcy przechwytują jedną część systemu Bitcoin, nie mogą wpływać na inne węzły.
  • Kryptografia: Kryptografia zabezpiecza wszystkie transakcje blockchain Bitcoin. Każdy blok ma prywatny i unikalny klucz, który użytkownicy mogą zweryfikować za pomocą klucza publicznego. Gdy dane związane z transakcją ulegną zmianie, unikalny klucz bloku staje się nieważny. W rezultacie system odrzuca blok z łańcucha.
  • Transakcje nieodwracalne: każdy blok danych transakcji jest połączony z poprzednim jednokierunkową funkcją kryptograficzną. Tak więc łańcuch bloków Bitcoin jest książką tylko do odczytu, w której użytkownicy mogą dodawać informacje, ale nie mogą ich zmieniać. W ten sposób system zakopuje każdą nową transakcję pod nową. Dlatego użytkownicy Bitcoin nie mogą odwrócić transakcji, tak jak firmy kredytowe mogą robić z transakcjami kartą kredytową.
  • Konsensus: łańcuch bloków Bitcoin wykorzystuje model konsensusu do weryfikacji i legitymizacji transakcji. Model konsensusu opiera się na protokołach, w tym Proof of Work, Authority i Stake. Wszystkie te dzienniki potwierdzają, że transakcja miała miejsce.

Nieodwracalne transakcje i system kryptograficzny sprawiają, że blockchain Bitcoina jest bezpieczny. Gdy użytkownicy Bitcoin utworzą blok, nie mogą go już zmienić. Jednak użytkownicy mogą dodawać dane do bloków informacyjnych. Oznacza to, że gdy dana osoba zakończy transakcję Bitcoin, nie może jej cofnąć. Ponadto ten łańcuch bloków jest publicznie dostępny, co zwiększa przejrzystość. Pomimo anonimowości użytkowników, transakcje Bitcoin są dostępne publicznie. Utrudnia to oszustwa lub ataki hakerów na system. Ponadto decentralizacja i dystrybucja węzłów na całym świecie zapewniają śledzenie wszystkich transakcji. Więc jeśli hakerzy naruszą jeden węzeł, pozostałe nadal będą działać normalnie.

Bezpieczeństwo łańcucha bloków Bitcoin

Źródło obrazu: Pexels

Post Bitcoin Blockchain Security po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech