W Niemczech najpopularniejszą platformą do gier jest smartfon

W Niemczech najpopularniejszą platformą do gier jest smartfon

Komputer czy konsola to nie najpopularniejsza platforma do gier w Niemczech, ale smartfony. Gry na smartfony to teraz biznes wart miliardy dolarów. Co czwarty gra teraz na urządzeniu mobilnym. Dlatego gry mobilne stały się prawdziwymi generatorami przychodów.

Jedzenie ryb, siekanie cukierków czy prowadzenie wyścigu samochodowego – wszystko to można zrobić szybko, łatwo i niezależnie od tego, gdzie gracz znajduje się na smartfonie. Studentka Valeria z Frankfurtu i jej przyjaciel Simon również regularnie grają na swoich telefonach komórkowych. W ten sposób możesz się lepiej zrelaksować i nie musisz tak dużo myśleć. Valeria zapowiedziała, że zagra wieczorem przed pójściem spać. Kłóciliby się, kto mógłby jechać szybciej.

W Niemczech najpopularniejszą platformą do gier jest smartfon

Źródło obrazu: Pexels

Zwłaszcza w okresie Corona wielu robi to tak, jak oni dwoje. Według Game Association w ubiegłym roku 22,6 mln osób w Niemczech używało do gry swoich telefonów komórkowych. Firma badawcza GfK ustaliła te dane. Dla porównania dalsze statystyki: W tym samym okresie na konsoli grało 17,2 mln osób, a na komputerze 15,2 mln osób. Dla porównania, przy 9,9 miliona osób mniej graczy gra na tablecie. Dlatego smartfon jest numerem jeden w dziedzinie gier.

Oprócz gier istnieją również kasyna online. Tam gracze mogą grać na prawdziwe pieniądze i dodać pikanterii grze poprzez emocje i nadzieję na prawdziwe wygrane. Aplikacje kasynowe są codziennym towarzyszem na wielu smartfonach, a gracze grają z zabawą i entuzjazmem.

Profesor informatyki biznesowej Lutz A. z Uniwersytetu Nauk Stosowanych we Frankfurcie donosi, że kryzys koronowy prawdopodobnie nie tylko odpowiada za rosnącą popularność. Od lat związany z rynkiem gier. Mówi, że ludzie byli w domach, a szkoły były zamknięte, zostawiając więcej czasu na zabawę. Ponadto telefon komórkowy jest rodzajem konsoli wejściowej, ponieważ każdy mieszkaniec ma smartfona i dlatego każdy może od razu rozpocząć grę bez żadnych kosztów.

Valeria i Simon również uważają, że częścią sukcesu jest stała dostępność telefonu komórkowego. Jednak dla Simona inne aspekty również odgrywają rolę. Wyjaśnia, że konsole i ich gry stają się coraz droższe. W dodatku zmiana dzieje się coraz szybciej. Gracz konsoli zawsze ma przestarzałą konsolę, już nie aktualny model. Ponadto sklepy z aplikacjami umożliwiają po prostu otwarcie aplikacji, a następnie pobranie dziesięciu gier jednocześnie.

Artykuł W Niemczech najpopularniejszą platformą do gier jest smartfon , po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech