Masz nowego iPhone'a za darmo? Ważne akcesoria, których nadal potrzebujesz

Masz nowego iPhone'a za darmo? Ważne akcesoria, których nadal potrzebujesz

Każdy, kto kupuje nowego iPhone'a od Apple lub otrzymuje go w prezencie, zainwestował dużo pieniędzy w dobry kawałek technologii. Mam nadzieję, że nie wydałeś już wszystkich pieniędzy, ponieważ niektóre rzeczy są jeszcze do kupienia. Ale którego z nich naprawdę potrzebujesz? Bardzo osobista lista rekomendacji od Svena Kaulfussa – eksperta Apple w firmie GIGA.

Każdy, kto w dzisiejszych czasach kupi nowego iPhone’a lub będzie miał szczęście dostać go za darmo, będzie traktowany ze znacznie mniejszym zakresem dostawy niż w poprzednich latach – zasilacz, słuchawki… już nie wchodzą w skład pakietu . Jeśli masz oba starsze modele „leżące w pobliżu”, zwykle możesz zaoszczędzić sobie konieczności ponownego kupowania. Pod warunkiem, że zachowasz odpowiedni kabel do ładowania i go nie sprzedajesz. Tło: Apple dołącza kable USB-C do Lightning tylko z nowymi iPhone'ami. To nieuchronnie wymaga zasilacza USB-C, co prowadzi nas do mojej pierwszej rekomendacji.

Niezbędny dla iPhone'a: szybsza ładowarka USB-C

Szybszy zasilacz: jeśli nadal masz stary zasilacz USB, prawdopodobnie nie będzie on szczególnie wydajny. iPhone 12 lub nowy iPhone 13 jest naprawdę „niewymagany” i dlatego ładowanie trwa dłużej. Staje się to jeszcze wyraźniejsze, jeśli używasz krążka ładującego MagSafe firmy Apple, który i tak ładuje się wolniej, a jeśli nadal masz „niewłaściwy” zasilacz, musisz zabrać ze sobą więcej czasu.

Dlatego obowiązuje następująca zasada: Może lepiej zdobądź zasilacz USB-C o mocy co najmniej 20 watów. Nie musi to być oryginał Apple, tani egzemplarz, na przykład od Ankera (około 15 euro, zobacz na Amazon), w zupełności wystarczy. Wskazówka: właściciele iPhone'a 13 Pro powinni kupić zasilacz o mocy 30 W (patrz Amazon), ponieważ w ten sposób mogą ładować swój smartfon jeszcze szybciej.

Kabel zastępczy : nie zapomnij, Apple zawiera tylko jeden kabel. Na wszelki wypadek zawsze zabierałbym ze sobą drugą linię, zwłaszcza w podróże. Nawet jeśli pochodzą one od samego Apple lub są przynajmniej certyfikowane przez Apple , zawsze mogą zawieść. Nie kosztuje świat, na przykład, jesteś już tam za około 13 euro (patrz Amazon).

Podkładka ładująca MagSafe: Wraz z iPhonem 12 firma Apple wprowadziła niesamowicie pomysłową funkcję – magnetyczną podkładkę ładującą do ładowania bezprzewodowego . Oryginał Apple kosztuje na wolnym rynku nieco poniżej 32 euro (patrz Amazon). Dość strome. Zaleta: Ponownie, akcesoria wyspecjalizowane w tej dziedzinie, takie jak uchwyt Stouchi, który już zaprezentowałem, pasują bez żadnych problemów.

Jeśli ich nie potrzebujesz, możesz znaleźć alternatywy za dużo mniej pieniędzy . Przykładem na rynku jest Anker PowerWave Magnetic Pad za niecałe 20 euro (zobacz na Amazon).

Wtyczka przeciwpyłowa: Jeśli ładujesz bezprzewodowo, możesz zamknąć połączenie oświetleniowe za pomocą atrakcyjnych wtyczek chroniących przed kurzem. Dzięki temu żaden brud nie dostaje się do połączenia, a funkcjonalność jest zachowana na dłużej . Nie jest to absolutna konieczność, ale jeśli chcesz ostatniej ochrony dla swojego iPhone'a, powinieneś uderzyć – zwykle za mniej niż 10 euro (patrz Amazon).

Elegancki, praktyczny, użyteczny: stylowy pokrowiec na iPhone'a

Pokrowiec, futerał, torba… co teraz? Dla mnie jasne jest, że iPhone powinien być chroniony. Wymaga to jednak zawsze kompromisów ze strony klientów. Pokrowiec z pełną ochroną (tył i przód) niestety sprawia, że smukły telefon Apple jest dość gruby, etui na tył nie zapobiega uszkodzeniom frontu, a folia ochronna zwykle po krótkim czasie wygląda na dość brudną. Więc co? Myślę, że w przypadku stylowego iPhone’a 12 najpóźniej, nie powinieneś być w stanie tak oszpecić swojego Apple’a, ale nie chcesz widzieć go na łasce przeciwności losu. Dla mnie nadszedł czas, dojrzała na powrót tzw. „rękawów”, czyli prostych „wciskanych pokrowców” . Można naprawdę uczcić korzystanie z iPhone'a, ilekroć jest on uroczyście wyciągany z etui.

Polecam coś "ręcznie robionego". Na przykład okładki z „Crazy Horse Craft” – nie kosztują 40 euro (patrz Amazon, również w kolorze czarnym) i zawsze wyglądają stylowo.

To, co musisz wiedzieć o AppleCare + na iPhone'a, można zobaczyć na filmie:

Moja osobista wskazówka dotycząca większego bezpieczeństwa

AppleCare+ może być niezwykle przydatny: na początku nie chce się w to wierzyć, ale iPhone szybko wypada z ręki, a uszkodzenia są ogromne. Normalna gwarancja lub gwarancja sprzedawcy nie obejmuje takich uszkodzeń, a wtedy robi się naprawdę drogie. Ale każdy, kto kupuje AppleCare + od Apple, jest lepiej chroniony przez pełne dwa lata po zakupie iPhone'a.

Uszkodzenie wyświetlacza kosztuje wtedy tylko zryczałtowaną stawkę 29 euro, bateria jest wymieniana bezpłatnie, a dalsze uszkodzenie sprzętu jest rozliczane z maksymalną kwotą 99 euro. Jeśli natomiast nie macie AppleCare+, to w najgorszym wypadku trzeba zapłacić kilkaset euro.

Ale uważaj, AppleCare + można uzyskać tylko bezpośrednio od Apple przy zakupie iPhone'a lub w ciągu 60 dni od zakupu iPhone'a . Jeśli przyjdziesz za późno, niestety nic nie dostaniesz. W zależności od modelu ochrona kosztuje inaczej (patrz Apple):

99 euro na iPhone SE 169 euro na iPhone 13, iPhone 13 mini, 12, iPhone 12 mini, iPhone 11 i iPhone XR 229 euro na iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

W końcu zakład, ale szansa na to, że doznasz obrażeń z niezdarności, jest całkiem spora. Stąd moja poufna wskazówka przy zakupie akcesoriów do iPhone’a – w większości zaniedbana, ale bezcenna w najgorszym przypadku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech