Najlepsze akcesoria PS4 2022: kontrolery, kierownice i spółka w teście

Najlepsze akcesoria PS4 2022: kontrolery, kierownice i spółka w teście

Playstation 5 jest już na półkach w wielu gospodarstwach domowych od listopada 2020 roku. Niemniej jednak, podobnie jak poprzednia konsola, PS4 nadal oferuje mnóstwo frajdy. Przyjrzeliśmy się, jakie akcesoria PS4 nadal możesz wyposażyć i dostosować do swoich potrzeb w 2022 roku.

Premiera PS5 nie oznaczała jeszcze wyroku śmierci dla poprzednika, wręcz przeciwnie: Playstation 4 to nadal popularna konsola, choć na rynku istnieje już od kilku lat. Na konsolę wciąż pojawiają się nowe gry . Jeśli nie chcesz rozstawać się ze swoją ukochaną na długi czas, możesz dodać akcesoria PS4 do swojej oferty gier. W naszym przeglądzie GIGA możesz dowiedzieć się, które produkty, od kontrolerów, przez kierownice po zestawy słuchawkowe, są nadal warte zachodu i jakie mogą być odpowiednie prezenty dla fanów Playstation.

Akcesoria PS4: wszystko związane z kontrolerami

Dualshock: oryginał na PS4

Czy to dlatego, że kontroler powoli się poddaje, czy został rzucony o ścianę ze złości, czy też chcesz spędzić wieczór z przyjaciółmi – jeśli chodzi o akcesoria do PS4, kontrolery są na pierwszym miejscu. Najlepszym wyborem jest i pozostaje Dualshock firmy Sony (patrz MediaMarkt). Jako oryginalny kontroler PS4 z funkcją wibracji, dostosowanymi reakcjami kolorystycznymi i niewielkimi wejściami akustycznymi podczas grania, nadal zapewnia świetną zabawę. Chociaż wydajność baterii kontrolera bezprzewodowego została skrytykowana, Dualshock jest zawsze dobrym i bezpiecznym wyborem, choć w dumnej cenie.

Przydatna dodatkowa funkcja: oryginalny kontroler PS4 można sparować zarówno ze smartfonami z systemem Android, jak i urządzeniami z systemem iOS, aby grać w gry na telefony komórkowe zgodne z kontrolerem.

Kontroler od Snakebyte: Niedroga alternatywa

Jeśli jednak nie chcesz wydawać tak dużo lub szukasz dobrego kontrolera zastępczego, nie możesz się pomylić z grą Snakebyte: Pad 4 S Wireless. Ma nie tylko wszystkie przyciski, jak w przypadku Dualshock, ale jest również kompatybilny z komputerem. Snakebyte jest dostępny na Amazon w cenie nieco poniżej 35 euro. Nasz redaktor Daniel przetestował kontroler i uznał go za jeszcze przyjemniejszy niż oryginalny Dualshock firmy Sony.

Możesz także podłączyć kontroler PS4 do PS5. Wyjaśniamy, jak to działa w tym artykule GIGA:

Obudowa kontrolera i drążki: większa ochrona i precyzja

Jeśli masz tendencję do pocenia się podczas grania lub częstego upuszczania kontrolera, powinieneś również poszukać osłony. Silikonowa osłona od pandarena jest dostępna na Amazon za 11 euro. To nie tylko chroni kontroler przed potem, kurzem, zarysowaniami i uderzeniami , ale także zapewnia pewny chwyt. Oprócz pokrowca wielokrotnego użytku otrzymujesz nakładki na nakładki, które nie tylko je chronią, ale także zapewniają większą precyzję.

Jeśli jednak szukasz indywidualnych nasadek na kciuki , możemy polecić ochronne nasadki Speedlink, których trwałość jest chwalona w opiniach klientów. Załączniki do drążków pasują również do PS4 i PS5. Na Amazonie można dostać 8 sztuk w różnych kolorach już za 6 euro.

Indywidualna kontrola dzięki mocowaniu tylnego klucza / wiosło

Jeśli lubisz i często grasz w strzelanki, warto zaopatrzyć się w wiosło, lub mówiąc bardziej skomplikowanie: nakładkę na podwójny przycisk Shock Back . Ta ostatnia nazwa mówi wszystko, ponieważ zyskujesz dwa dodatkowe klawisze z tyłu. Możesz sam zdecydować, jakie funkcje mają pełnić przyciski, dzięki czemu w sumie trzech graczy może zapisać swoje funkcje. Korzystając z wyświetlacza OLED, możesz wreszcie zobaczyć odpowiednie przypisanie klawiszy. Jeśli więc chcesz zindywidualizować swój własny kontroler pod względem jego działania, powinieneś uderzyć w wiosło za niecałe 30 euro (patrz na Amazon). Jednak według opinii klientów przyzwyczajenie się do tego wymaga czasu.

Klawiatura i kierownica dla większej zabawy

Roccat Magma: niedrogi i elegancki

Nie zawsze jest fajnie ratować świat za pomocą kontrolera. Jeśli wolisz grać z klawiaturą, nie musisz się bez niej rezygnować z PS4. Nasz redaktor Daniel przetestował klawiaturę do gier „Magma” firmy Roccat i chociaż jest to raczej model podstawowy za nieco poniżej 58 euro (patrz Amazon), oprócz oświetlenia chwali podpórkę pod nadgarstki i ciche naciskanie klawiszy.

Nawiasem mówiąc, odpowiednią mysz do gier można kupić na Amazon za 72 euro. Chociaż jest przewodowy, przekonał nas w naszym teście myszy do gier swoją niską wagą i wysoką precyzją, a dzięki kolorowemu wzorowi w kształcie plastra miodu naprawdę przyciąga wzrok.

W osobnym artykule GIGA wyjaśnimy, jak podłączyć klawiaturę i mysz do PS4 i czy to już jest oszustwo:

Logitech G29 Driving Force: czołowy biegacz

Każdy, kto jest przede wszystkim dostępny do gier wyścigowych lub poszukuje odpowiednich akcesoriów PS4 dla fanów symulatorów jazdy, dla nich stworzona jest kierownica do gier. Z przodu znajduje się wyścigowa kierownica G29 Driving Force firmy Logitech. Chociaż trzeba sięgnąć trochę głębiej do kieszeni za nieco mniej niż 300 euro, zakup jest wart zachodu. Logitech opracował kierownicę z pedałami specjalnie dla Playstation , więc nie musisz przyzwyczajać się do przycisków. Ponadto połączenie z systemem Windows działa dobrze. Sama kierownica jest jednak wykonana z prawdziwej skóry, o czym warto wiedzieć przed zakupem.

Thrustmaster T80 Ferrari Edition: idealny do codziennej jazdy

Jeśli kierownica wyścigowa Logitech nie jest opcją, Thrustmaster T80 jest niedrogą alternatywą. Model inspirowany Ferrari kosztuje 115 na Amazon Euro znacznie mniej. Chociaż, według opinii, sterowanie nie jest tak realistyczne jak w G29, nadal jest bardzo precyzyjne i zapewnia frajdę z grania, zwłaszcza podczas okazjonalnych wycieczek na konsoli. Musisz jednak przyzwyczaić się do innego układu kluczy.

Akcesoria PS4: zestawy słuchawkowe do bardziej intensywnych gier

Roccat Elo X Stereo: idealne dopasowanie

Jeśli chcesz przeżyć grę jeszcze intensywniej lub chcesz z bliska doświadczyć wyimaginowanych głosów w „Hellblade”, warto zainwestować w akustyczne akcesoria do PS4. Zestaw słuchawkowy jest również idealny, jeśli lubisz grać z przyjaciółmi.

Przekonującym i niedrogim modelem jest przewodowy Elo X Stereo firmy Roccat, który można kupić za 32 euro na Amazon. Według naszego testu na zestawach słuchawkowych do gier, Elo X Stereo to przede wszystkim komfort noszenia, dzięki czemu nawet osoby noszące okulary nie odczuwają bólu głowy. Z drugiej strony wykonanie ma swoją wadę, choć warto mieć na uwadze atrakcyjną cenę.

EPOS Sennheiser GSP 370: biegacz wytrzymałościowy

Jeśli szukasz bezprzewodowego zestawu słuchawkowego do akcesoriów PS4 i nie boisz się droższego modelu, EPOS Sennheiser GSP 370 to dobry wybór. Żywotność baterii jest imponująca do 100 godzin , komfort i dźwięk są równie przekonujące i uzasadniają cenę 130 euro w MediaMarkt. GSP 370 nie oferuje jednak łączności Bluetooth — do podłączenia zestawu słuchawkowego do PS4 potrzebny jest odpowiedni klucz sprzętowy.

Opcje ładowania kontrolerów

Speedlink Twin Dock: miejsce na 2 kontrolery

Choć zabawa z bezprzewodowym kontrolerem jest przyjemna, bateria nie działa wiecznie. Dlatego zakup odpowiednich akcesoriów do PS4 to zdecydowanie dobry pomysł. Pionowa stacja ładowania Speedlink jest już dostępna w Amazon za 19 euro, która może ładować jednocześnie dwa kontrolery PS4. Kolejną zaletą jest to, że stacja ładująca posiada wtyczkę zasilania, co oznacza, że ładuje się szybciej niż przy użyciu portu USB.

Twój kontroler nie chce się wczytać? Oto kilka wskazówek dla Ciebie:

Kabel USB do ładowania zapewniający nieprzerwaną zabawę

Jak już wspomniałem: chociaż kontroler jest podłączony do stacji ładującej, to oczywiście nie jest gotowy do użycia. Jeśli jednak nie chcesz przerywać gry w celu załadowania, możesz użyć kabla USB, aby zaradzić tej sytuacji. Dwa kable USB do ładowania ze złączami micro-USB są dostępne w Amazon za 10 euro. Przy długości ponad 4 metrów możesz zatankować kontroler i jednocześnie kontynuować zrelaksowaną zabawę na kanapie.

Stacja ładująca 3 w 1: ładuj, schładzaj, utrzymuj porządek

Poza niewielką, niepozorną stacją ładującą od Speedlink, pionowy stojak od Likorlove to naprawdę praktyczne akcesorium PS4, które zapewnia również większy porządek w szafce do gier. Łączy w sobie stację ładującą dla dwóch podwójnych wstrząsów, chłodnicę do konsoli i uchwyt na dziesięć gier. Jeśli masz PS4 Pro lub Slim, nie musisz się martwić, te również pasują. Przede wszystkim warto kupić konwencjonalne PS4, które dość szybko się nagrzewa, przez co wentylator nie jest podsłuchiwany. Za jedyne 28 euro na Amazon stoisko jest zdecydowanie warte swojej ceny.

Zewnętrzny dysk twardy dla większej przestrzeni dyskowej

Dysk do gier Seagate (2 TB)

Nie zawsze chcesz rozstać się z grami, które istnieją na PS4, zwłaszcza gdy chcesz w nie grać raz za razem. Jeśli więc hobby pochłania zbyt dużo miejsca do przechowywania, przestrzeń dyskową na konsoli można rozszerzyć za pomocą zewnętrznego dysku twardego. Jeśli 2 TB pamięci wystarczy, możesz uzyskać dostęp do zewnętrznego dysku twardego Amazon od firmy Seagate za niecałe 70 euro. Jeśli jednak chcesz grać w całym Playstore, powinieneś wybrać zewnętrzny dysk twardy z 10 TB pamięci firmy Seagate. Ponownie, powiększona przestrzeń dyskowa ma swoją cenę na Amazon ponad 220 euro.

Uwaga: jeśli używasz zewnętrznego dysku twardego, istotne są ustawienia oszczędzania energii konsoli. Według Playstation Blog, następujące ustawienie konsoli jest ważne: Ustawienia – Ustawienia oszczędzania energii – Ustaw funkcje dostępne w trybie uśpienia – Zasilanie portów USB – Zawsze . Bez tego ustawienia zewnętrzny dysk twardy może nie zostać aktywowany i może z czasem ulec uszkodzeniu.

Akcesoria PS4 2022: Tak dokonałem wyboru

Jeśli szukasz akcesoriów do PS4, masz wybór. Aby dokonać użytecznego wyboru najróżniejszych akcesoriów do Playstation, z jednej strony skoncentrowałem się na naszych testach w GIGA, w których porównywaliśmy produkty lub poddawaliśmy sprzęt indywidualnemu testowi. Linki do artykułów można znaleźć w odpowiednich produktach. Rozejrzałem się także po zewnętrznych stronach testowych i włączyłem oceny użytkowników. Uważam, że to ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ główny nacisk należy położyć na autentyczne wrażenia z gry.

W osobnym artykule dowiesz się więcej o tym, jak w firmie GIGA radzimy sobie z rekomendacjami i testami produktów:

Dzięki naszym badaniom my w GIGA chcemy polecić Ci odpowiednie produkty i uniknąć złych zakupów. Twoje zaufanie jest dla nas ważne – dlatego możesz na nas polegać.

Czy nadal warto kupić PS4?

Jak już wspomniałem na początku, PS5 jest dostępne od końca zeszłego roku – o ile bieżące trudności z dostawami nie powodują problemów z pracami. Jeśli nie masz PS4, to w naturalny sposób rodzi się pytanie, czy warto kupić tę, czy raczej następcę? Jasne, PS5 jest ostatecznie znacznie potężniejszym i bardziej przyszłościowym wariantem, a badanie Statista potwierdza również, że okres świetności PS4 dobiegł końca. Mimo to nie powinieneś jeszcze spisywać na straty konsoli.

W statystykach można zobaczyć miesięczną sprzedaż PS4 od 2013 do października 2022 (źródło: VGChartz / Statista).

Właśnie dlatego, że PS5 jest wciąż trudne do zdobycia, nie jest nierozsądne myśleć o zakupie PS4 lub PS4 Pro. W przeciwieństwie do swojego starszego brata, to jest trochę łatwiej dostać i dużo tańsze niż PS5 (z napędem), które czasami kosztuje ponad 700 euro. Ponadto wybór dostępnych gier jest nadal duży i będzie nadal rósł w przyszłości, ponieważ Sony będzie nadal polegać na PS4 przez jakiś czas. Zrozumiałe, jeśli PS5 nie zostało jeszcze przekazane fanom Playstation w takim stopniu, w jakim oczekiwano.

Jeśli więc zdecydujesz się na PS4, lepiej skorzystać z wersji Slim lub jeszcze lepszej wersji Pro . Nasz redaktor Robert pokazuje w poniższym filmie, że PS4-Pro z odpowiednim dyskiem SSD jest taki sam jak PS5 pod względem czasu ładowania.

A więc: Moim zdaniem warto poczekać na PS5, jeśli nie chce się rezygnować z najnowszego sprzętu o odpowiedniej wydajności. Ponieważ jest to wstecznie kompatybilne, na pewno masz duży wybór gier. Jednak dla tych z was PS5 to tylko PS4 z ulepszoną grafiką (chociaż model Pro obsługuje również 4K), możesz z czystym sumieniem uzyskać dostęp do PS4 Pro lub Slim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech