Monster Hunter Rise: Sunbreak – jak pokonać Espinas

Monster Hunter Rise: Sunbreak – jak pokonać Espinas

Ustalenie, jak pokonać Espinasa w Monster Hunter Rise: Sunbreak może być trudne, zwłaszcza że większość graczy nie będzie z tym zaznajomiona. Chociaż technicznie jest to powracający potwór, jedyną grą, w której był wcześniej, była ekskluzywna w Japonii Monster Hunter Frontier. Tak więc dla wszystkich spoza tego kraju stawienie czoła temu jest zupełnie nowym doświadczeniem. Jeśli masz trudności z ustaleniem, jak najlepiej podejść do Espinas, przygotowaliśmy zestawienie wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby poradzić sobie z trudnym polowaniem, od słabych i mocnych stron swojej ofiary po najlepsze strategie jej pokonania.

Czym jest Espinas w Monster Hunter Rise: Sunbreak?

Espinas jest potworem Latającej Wiwerny w Monster Hunter Rise: Sunbreak. Po raz pierwszy znajdziesz go podczas Pilna misja w centrum polowań o nazwie „Slumbering Jungle Espinas”. Espinas jest odporny na grzmot i całkowicie odporny na ogień. Nie jest to jednak pozbawione słabości. Będziesz mógł go powalić za pomocą ruchów typu Blast i Ice. Musisz jednak uważać na jego tendencję do używania Fireblight. Jest to pierwszy występ Espinas w głównej serii Monster Hunter, poza Monster Hunter Frontier, gdzie został pierwotnie wprowadzony. Pojawił się również w Monster Hunter Online, a także w crossoverowym tytule Teppen. Po raz pierwszy większość graczy będzie miała okazję zbliżyć się do potwora.

Monster Hunter Rise: Sunbreak: Espinas Słabe i mocne strony

Aby zmierzyć się z Espinasem, musisz osiągnąć rangę mistrzowską 4, a do tego momentu powinieneś mieć doskonałą znajomość walki i przyzwoity wybór broni i zbroi. Powinieneś więc być w stanie wykorzystać słabości Espinasa, jednocześnie chroniąc przed jego mocnymi stronami. Przed wyruszeniem do bitwy sprawdźcie wyposażenie swojego sprzętu pod kątem poniższych informacji.

Espinas Elemental Słabości i Mocne Strony

Słabe strony żywiołów: Lód, Wybuch Mocne strony żywiołów: GrzmotNiewrażliwość na żywioły: OgieńSłabość statusu: BrakOdporność na status: Paraliż, Trucizna, Sen

Fizyczne słabe punkty Espinas

Słabe miejsca: brzuch, głowa, nogi Silne miejsca: plecy, ogon, skrzydła

Jak pokonać Espinasa w Monster Hunter Rise: Sunbreak?

Espinas ma wiele mocnych stron, ale nie na tyle, by nie spowodować nieodwracalnych szkód. Najlepszym planem na rozpoczęcie walki z Espinasem jest: wyposażyć się w zbroję, która chroni przed trucizną i ogniem oraz w broń zadającą obrażenia od lodu. Jednak nie jest nie do pobicia, jeśli nie masz żadnego. Najbardziej irytujące ataki Espinas obejmują ogień. Jego płomienie są zmieszane z trującym gazem, więc jeśli jakiś trafi cię, będziesz musiał zadbać o efekt statusu. Potwór jest dość szybki i nie zawsze daje ci szansę na wycofanie się i skorzystanie z antidotum. Lubi też szarżować na ciebie, czasem kilka razy z rzędu. Może to być trudne do uniknięcia, co czyni go jednym z bardziej wymagających bossów, z którymi spotkasz się w randze mistrzowskiej 4. Jednak trzymaj się tego. W końcu zrobisz postęp i upadniesz bestię. Jest tu pewne zastrzeżenie. Jeśli podejdziesz do walki z Espinasem jak z Rathalosem, nie będzie to dla ciebie zbyt trudne do pokonania. Zalecamy trzymanie się jego nóg i brzucha oraz unikanie głowy, chyba że chcesz go złamać w poszukiwaniu materiałów. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych. Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games