Jak zrobić ekologiczną monetę?

Jak zrobić ekologiczną monetę?

Od redakcji 21 lutego 2022 r.

Kiedy w marcu tego roku Elon Musk zrezygnował ze swoich planów akceptowania Bitcoin (BTC) jako zapłaty za samochody Tesla, przyciągnął on uwagę świata i ogólnie wpływ branży blockchain na środowisko. Proces kopania używany przez Bitcoin i inne wymaga dużo energii, ponieważ wymaga potężnych maszyn pracujących z pełną prędkością do przetwarzania transakcji.

Wymagana moc obliczeniowa skutkuje ogromnym zużyciem energii. Doprowadziło to do tego, że ludzie zaczęli mówić o ogólnym wpływie na środowisko.

Czy kryptowaluty w ogóle szkodzą środowisku?

Zrównoważony rozwój nadal stanowi kluczową kwestię podczas omawiania przyszłości kryptowalut. Zwrócono uwagę, że niektóre z największych obecnie kryptowalut zużywają duże ilości energii. Wydobywanie blockchain w celu weryfikacji transakcji okazuje się szkodliwe dla środowiska. Ponieważ farmy serwerów wciąż się rozrastają i rozprzestrzeniają się na całym świecie, rosną obawy o środowisko. Jednak wraz ze wzrostem innowacyjności pojawiają się alternatywne rozwiązania biznesowe, które mogą pomóc w zmniejszeniu zużycia energii.

Nowe monety są generowane, aby nagrodzić górników za ich pracę. Ten protokół PoW (Proof of Work) pomaga również chronić sieć przed atakami z zewnątrz. Wydobywanie służy do zapobiegania podwójnemu wydawaniu kryptowalut w sieci rozproszonej.

Wielu potężnych graczy w branży kryptograficznej, a także znane platformy handlowe, takie jak Yuan Pay Group, poświęcają czas na omówienie zrównoważonej przyszłości kryptowalut. Rada Bitcoin Mining Council, kierowana przez CEO Microstrategy, Michaela Saylora, ma na celu promowanie przejrzystości w zużyciu energii i przyspieszenie zrównoważonego rozwoju inicjatyw blockchain.

Proof of Work zmierza w kierunku Proof of Stake

Wiele nowszych łańcuchów bloków decyduje się na używanie systemów Proof-of-Stake (PoS) zamiast systemów Proof-of-Work. Dowód pracy obejmuje nieefektywne rozwiązywanie problemów kryptograficznych, które ostatecznie pochłaniają energię. W przeciwieństwie do tego, użytkownicy zaangażowani w Proof of Stake są walidatorami, a nie górnikami. W ten sposób przyczyniają się do budowy łańcucha bloków, ryzykując duże ilości kryptowaluty. W tym sensie nie ma potrzeby konkurowania między górnikami, co oszczędza energię i umożliwia bardziej efektywne przetwarzanie każdej transakcji przez blockchain.

Czy kiedykolwiek pojawi się „zielona kryptowaluta”?

W przypadku kryptowalut każda transakcja jest wysyłana do każdego komputera w sieci, a ten sieciowy system weryfikuje transakcje. Nieefektywność wydobycia, która generuje koszty środowiskowe, zagraża idei blockchain jako długoterminowego rozwiązania biznesowego.

Na szczęście wysiłki na rzecz zielonych zasobów cyfrowych idą pełną parą i obserwujemy szybkie innowacje w tym obszarze. Proof of Stake stanowi teraz podstawę dla nowszych protokołów, takich jak Cardano (ADA) i XinFin (XDC).

Sieć XDC wspierana jest przez masternody odpowiedzialne za tworzenie bloków. Platforma XinFin to odporny protokół blockchain, który bezproblemowo integruje się ze starszymi systemami i omija niektóre kluczowe problemy scentralizowanych platform.

Dzięki natywnej monecie opartej na delegowanym Proof of Stake, sieć XinFin jest teraz w stanie osiągnąć najwyższą wydajność bez dużego uzależnienia od zużycia energii. XinFin wypełnia lukę dla wszystkich firm, które chcą korzystać ze zdecentralizowanych aplikacji. Założona w 2017 r. sieć XinFin zdobyła pozycję najlepszego łańcucha bloków dla firm, współpracując z instytucjami w celu dostarczania wyjątkowej technologii, która poprawia infrastrukturę w wielu różnych branżach dzięki wykorzystaniu zaawansowanych inteligentnych kontraktów. XDC znacznie zmniejsza zużycie energii, a tym samym swój ślad ekologiczny.

Co dalej z zielonym ruchem w branży?

Biorąc pod uwagę ekologiczne implikacje technologii blockchain, ostatnio doprowadziły do ​​innowacji w przestrzeni kryptograficznej. Zachęcił sieci takie jak XDC do udostępnienia zrównoważonych alternatywnych rozwiązań technologicznych dla walut cyfrowych i firm, które chcą pracować z zasobami cyfrowymi, takimi jak Ledgermail, StorX, GoPlugin, Blockdegree, TradeFinex, Stablecoins i wiele innych w przyszłości. Ponieważ coraz więcej programistów zaczyna integrować kryptowaluty z technologią blockchain, XinFin pomaga zmniejszyć wpływ na środowisko.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android