Dzisiaj dzień ostrzeżenia: data, godzina i co się stanie?

Dzisiaj dzień ostrzeżenia: data, godzina i co się stanie?

W ciągu ostatnich dwóch lat w grudniu przypadał ogólnokrajowy dzień ostrzegawczy. Odpowiednie ogólnokrajowe ostrzeżenie dotyczące testów zostanie również ogłoszone na rok 2024. Kraje związkowe mogą jednak organizować dodatkowe nominacje poza serią. Kolejny dzień ostrzeżenia odbędzie się w tym tygodniu w Nadrenii Północnej-Westfalii i Bawarii. Dziś, w czwartek 14 marca 2024 r., telefony komórkowe w obu krajach związkowych włączą krótki sygnał alarmowy i bez udziału użytkownika. Kiedy nadejdzie ten czas, co się wydarzy i na co należy zwrócić uwagę?

To nie potrwa długo. Jakiej godziny należy się spodziewać? Kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia ogłasza kolejne ćwiczenia ostrzegawcze na czwartek, 14 marca 2024 r., godz. 11:00 (źródło: kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia). Alarmy i ostrzeżenia są następnie odtwarzane ponownie za pośrednictwem różnych źródeł. Również w Bawarii różne źródła alarmują o godzinie 11:00.

Zdaniem BBK Bundu przypada dzień ostrzeżenia ogólnego co roku w drugi czwartek września zamiast. W 2024 r. w całych Niemczech odbędzie się również dzień akcji. Datą ogólnokrajowego dnia ostrzeżenia jest rok 2024 w czwartek 12 września. Do momentu 11:00 czy się zaczyna. W 2023 roku dzień ten wypadał w czwartek 14 września.

Dzień ostrzeżenia 2024 w Nadrenii Północnej i Bawarii: test alarmu na smartfonie i nie tylko

W dniu ostrzeżenia musisz być przygotowany na kilka działań, zwłaszcza na telefonie komórkowym:

To będzie różne ostrzeżenia W ten sposób ostrzeżenie testowe zostanie wysłane bezpośrednio na Twój smartfon. Jest jedno i drugie Powiadomienie tekstowe jak i jeden Dźwięk alarmuJeśli w czwartek Twój smartfon niespodziewanie zadzwoni, oznacza to, że nie złapałeś wirusa i urządzenie nie jest uszkodzone. Jest to raczej znak, że Twój smartfon jest przygotowany na katastrofy i może Cię ostrzec w sytuacjach awaryjnych.Dźwięk alarmu w Twoim smartfonie można włączyć, potwierdzając komunikat na ekranie wyłączony Aby ostrzeżenia były odbierane, w smartfonie musi być aktywowana funkcja „Cell Broadcast”. Jeśli nie chcesz otrzymywać ostrzeżeń o zagrożeniu za pośrednictwem urządzenia, możesz wyłączyć tę funkcję, ale w sytuacji awaryjnej nie będziesz informowany, jeśli coś wydarzyło się w pobliżu. Tutaj dowiesz się, jak i czy Cell Broadcast działa na Twoim smartfonie: Aktywacja i dezaktywacja Cell Broadcast na iPhonie | Aktywuj i dezaktywuj transmisję komórkową na Androidzie. Przegląd wielu kompatybilnych urządzeń można znaleźć w BKK Bund.
Tak wygląda ostrzeżenie na iPhonie (źródło zdjęcia: IMAGO / Marc John) Aby ostrzeżenie zadziałało na smartfonie, urządzenie musi nie w przypadku komórkowej sieci danych być podłączony. Wystarczy aktualna wersja mobilnego systemu operacyjnego.Również za pośrednictwem aplikacji ostrzegawczych takich jak NINA i Katwarn oraz na telewizory jak również Radia Będą ostrzeżenia próbne. Okręgi uczestniczące w programie mogą na przykład wysyłać dodatkowe alarmy na poziomie regionalnym Ostrzeżenia syreny lub głośnika. O tym, gdzie w Twojej miejscowości wydawane są ostrzeżenia, możesz dowiedzieć się w swoim ratuszu, straży pożarnej lub urzędzie ochrony przeciwpożarowej cyfrowe billboardy Odpowiednie napisy pojawiają się na ulicach, w pasażach handlowych, na dworcach kolejowych i w innych miejscach publicznych.Komunikat „Wszystko jasne” powinien zostać wydany o godzinie 11:45 być wysyłane za pośrednictwem odpowiednich urządzeń. Jednak za pośrednictwem „Cell Broadcast” do smartfona nie jest wysyłany całkowicie wyraźny sygnał, ponieważ nie jest to jeszcze technicznie możliwe.

W 2022 r. ze względów technicznych dzień ostrzeżenia musiał zostać przesunięty na grudzień. Tak to wtedy działało:

W ten sposób ostrzega się ludzi w Niemczech

Z jednej strony alarm testowy ma przygotować obywateli na rzeczywiste ostrzeżenia. Kraje testują również dostępne opcje ostrzegania przed zagrożeniami.

Za ogólnokrajowym alarmem testowym stoją rządy federalne i stanowe, a także Federalny Urząd Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BKK). Dzień ostrzeżenia ma na celu uwrażliwienie mieszkańców i uświadomienie im, że w Niemczech istnieją odpowiednie możliwości ostrzegania przed klęskami żywiołowymi. Dodatkowo należy przetestować infrastrukturę techniczną na wypadek sytuacji awaryjnej. Ostrzeżenia mogą na przykład być odtwarzane specjalnie na smartfonach w niektórych regionach w przypadku klęsk powodziowych lub innych lokalnych sytuacji niebezpiecznych, takich jak strzelaniny w szkołach.

Czy musisz przygotować się na alarm testowy?

Nie jest konieczne żadne przygotowanie z Twojej strony. Powinieneś jednak upewnić się, czy na Twoim smartfonie jest włączona funkcja „Cell Broadcast” i czy Twoje urządzenie obsługuje ostrzeżenia. Na czwartek też warto być przygotowanym o godzinie 11:00 Z otaczających Cię smartfonów będą słyszalne głośne dźwięki. Poinformuj krewnych i przyjaciół o dacie nadchodzącego dnia ostrzeżenia, aby uniknąć niepewności. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Zwierzęta powinny spędzać czas w czwartkowy poranek w zacisznym miejscu, z dala od smartfonów. Ponieważ na zewnątrz mogą włączać się syreny itp., nie należy wychodzić rano na spacer z psem i zamykać okna.

Każdy, kto rano ogląda telewizję lub słucha radia, powinien przygotować się na chwilowe przerwanie programu o godzinie 11:00 i sygnał „Wszystko jasne” o 11:45. Dzień ostrzeżenia odbywa się corocznie. W przyszłym roku syreny, telefony komórkowe i inne dźwięki zabrzmią również w drugi czwartek września. Datą kolejnego ogólnoniemieckiego dnia ostrzeżenia w 2024 r. jest czwartek, 12 września. W Nadrenii Północnej-Westfalii rozpoczyna się 14 marca 2024 r. Godzina prawdopodobnie pozostanie bez zmian, zatem rozpocznie się o godzinie 11:00.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android