Bąbelki mogą być najlepszą funkcją czatu w Androidzie, jeśli Google to naprawi

Bąbelki mogą być najlepszą funkcją czatu w Androidzie, jeśli Google to naprawi

Robert Triggs / Android Authority Jeśli próbowałeś używać baniek Androida do zarządzania rozmowami, wiedz, że nie jesteś osamotniony w związku miłości/nienawiści z tą funkcją. Wielu z nas w Android Authority próbowało, ale w końcu zrezygnowało z małego, pływającego narzędzia do czatu. Bąbelki istnieją od czasu Androida 11, ale nie zostały znacząco ulepszone w systemie Android 12. Szkoda, ponieważ powinno to być przydatne narzędzie, dzięki któremu będziesz na bieżąco z rozmowami. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji go wypróbować, Bąbelki to w zasadzie pływająca ikona, która pojawia się po otrzymaniu nowego powiadomienia, umożliwiając szybką odpowiedź. Pomyśl o czatach Facebooka, tylko bardziej bogatych w funkcje i uniwersalnych. Możesz przypisać określone rozmowy z różnych aplikacji, aby były wyświetlane w dymkach. Nie ograniczają się do platform tekstowych, ponieważ działają ze Slackiem i wieloma innymi aplikacjami. Zasadniczo jest to punkt kompleksowej obsługi wszystkich aplikacji komunikacyjnych, skracający czas spędzony na przerzucaniu się między różnymi usługami, gdy musisz szybko odpowiedzieć. To potężne narzędzie, jeśli, tak jak ja, masz kontakty rozproszone na niezliczonych platformach komunikacyjnych. Przynajmniej w teorii. Gdyby nie były tak zepsute, bąbelki mogłyby być kompleksowym rozwiązaniem dla wszystkich twoich kontaktów rozproszonych w aplikacjach do przesyłania wiadomości. Problem polega na tym, że bąbelki nadal nie działają poprawnie, mimo że są dostępne od ponad roku. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​rozmowy z Whatsapp nie pojawią się w ruchomym oknie, a usunięte przeze mnie czaty nadal się pojawiają. Często byłem przekierowywany do niewłaściwej aplikacji lub nic nie pojawiało się w oknie podczas odpowiadania na powiadomienie. Podsumowując: jest to bałagan, który jest bardziej kłopotliwy niż prawdopodobnie wart.Google Android 12 Easter Egg na Pixel 6 ProEric Zeman / Android AuthorityGoogle Pixel 6 Pro Szkoda, ponieważ pływające czaty to jedna z niewielu ostatnich funkcji systemu operacyjnego, które mają realny potencjał, aby zmienić sposób, w jaki korzystamy z naszych telefonów. Agregacja wszystkich naszych różnych punktów komunikacji jest niezwykle cenna, ale prawdziwą siłą Bąbelków Androida jest to, że są one w pełni rozwinięte ze wszystkimi możliwościami aplikacji do przesyłania wiadomości. Możesz wysyłać odpowiedzi tekstowe i graficzne, robić szybkie zdjęcie aparatem telefonu i uzyskiwać dostęp do innych potrzebnych funkcji aplikacji. Mała pływająca ikona jest naprawdę bramą do innego okna do wielozadaniowości, co czyni ją znacznie potężniejszą niż ograniczone opcje szybkiej odpowiedzi tekstowej dostępne w zwykłych powiadomieniach. W związku z tym Bubbles może zmienić podejście Androida do przesyłania wiadomości i może być poszukiwanym piórem w swojej czapce w świetle sagi iMessage z zieloną bańką. Ale muszą działać spójnie z każdą aplikacją, zanim to się stanie.
Czytaj więcej: Proszę nie zapominać, że zielony dymek to osoba, której teraz zrezygnowałem z tej funkcji; jest zbyt pełen błędów. Nie powinienem był być tak zaskoczony, Google też nigdy nie wydawało się mieć zbytniej wiary w Bubbles. Nie są nawet domyślnie włączone w serii Pixel 6. Szczerze mówiąc, Bubbles są na równi z najnowszym smartfonem Pixel firmy Google, który cierpi z powodu automatycznej jasności, losowych połączeń i błędów Wi-Fi.

Czy korzystasz z czatu Bubbles na Androida?

66 głosówTak18%Próbowałem, ale zrezygnowałem36%Nie, nigdy z nich nie korzystałem45% Historia połowicznych i porzuconych funkcji Google jest dobrze udokumentowana. Dość powiedzieć, że Bubbles to kolejny świetny pomysł Google zaimplementowany słabo. Niewiele jest dowodów na to, że firma naprawi Bubbles, przynajmniej nie przed pojawieniem się kolejnej wersji Androida. Jeśli miniony rok i pierwsze zapowiedzi programistów są czymś do przejścia, prawdopodobnie nadal będzie zepsuty w Androidzie 13. Bubbles to nadal świetny pomysł. Nie zdziwiłbym się, gdyby Apple w końcu pojawiło się i wdrożyło ten pomysł właściwie w pewnym momencie, jak to często bywa w przypadku relacji między Androidem i iOS. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android