Jak zostać górnikiem bitcoin – 5 prostych kroków

Jak zostać górnikiem bitcoin – 5 prostych kroków

Od redakcji 25 marca 2022 r.

Wydobywanie bitcoinów to czynność weryfikacji transakcji, które odbywają się na dowolnym blockchainie. To sprawdza poprawność każdej transakcji, a następnie udostępnia ją publicznie w sieci peer-2-peer, aby wszyscy mogli ją zobaczyć. Górnicy Bitcoin to ludzie odpowiedzialni za weryfikację i walidację każdej transakcji przed dodaniem jej do bloku w celu stworzenia łańcucha bloków. Gdy górnik umieści kolejny blok w łańcuchu bloków, może odebrać nagrodę, która zwykle ma postać bitcoinów. Im więcej obliczeń matematycznych rozwiążesz, tym wyższa nagroda.

Nie musisz być profesjonalnym programistą ani programistą, aby uczestniczyć w wydobywaniu bitcoinów. Poniżej znajduje się łatwy do wykonania przewodnik krok po kroku dla początkujących użytkowników wydobywania bitcoinów.

Zdobądź sprzęt do kopania bitcoinów

Świat górniczy staje się coraz bardziej złożony, ponieważ w górnictwie wykorzystuje się coraz więcej mocy obliczeniowej. Im wyższy jest poziom wydobycia, tym trudniej jest zarobić, ponieważ inwestycja w sprzęt jest tak wysoka. Wydobywanie bitcoinów jest bardzo konkurencyjne i przed zainwestowaniem w sprzęt musisz przeprowadzić badania. Kiedyś można było używać procesora do wydobywania bitcoinów, ale ze względu na złożoność kopania ta metoda nie jest już praktyczna. Musisz kupić specjalny komputer, którego głównym celem jest wydobywanie bitcoinów.

Kup portfel bitcoin

Potrzebujesz portfela, lokalnego lub internetowego, aby przechowywać swoją cyfrową walutę. Portfel zawiera publiczny adres portfela oraz klucz prywatny lub hasło, które są kluczowymi danymi, o których należy pamiętać. Jeśli Twój portfel jest hostowany samodzielnie, potrzebujesz kopii pliku wallat.dat, aby uniknąć utraty inwestycji. Służy jako zapasowy portfel na wypadek, gdyby coś stało się z twoim komputerem. Można nawet kupić portfele na urządzenia mobilne. Najbardziej polecanym portfelem jest portfel tworzony samodzielnie lub lokalnie.

Znajdź basen, do którego chcesz dołączyć

Zalecane jest przyłączenie się do puli wydobywczej lub samo wydobycie. Pula wydobywcza to grupa górników, którzy spotykają się, aby dzielić się zasobami i zyskami. Pula gwarantuje szybsze zwroty, ponieważ łączysz moc obliczeniową, aby uzyskać lepsze wyniki. Każda pula ma swoje własne zasady wydobycia, metody rekompensaty i opłaty. Musisz znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Samo wydobycie jest skomplikowane i możesz nigdy nie zobaczyć powrotu.

Pobierz oprogramowanie do kopania na swój komputer

W zależności od używanego sprzętu istnieją różne bezpłatne programy do kopania. Program wydobywczy pomaga monitorować i kontrolować twój sprzęt. Niektóre popularne programy do wydobywania to CGminer, BFGminer i EasyMiner. Jeśli jesteś na basenie, zaleca się skonsultowanie się z nimi podczas łączenia basenu z programem. Programy są uruchamiane z wiersza poleceń i do prawidłowego uruchomienia mogą wymagać pliku wsadowego. Skoro już poruszyliśmy temat oprogramowania, należy również wspomnieć, że istnieją programy zarówno dla górników, jak i traderów. Za pomocą zautomatyzowanego oprogramowania, takiego jak Bitcoin up, inwestorzy mogą stworzyć najlepszą strategię analizy rynku.

Minig

Po tym wszystkim jesteś gotowy do drogi. Uruchom program wydobywczy i najpierw wprowadź nazwę użytkownika i hasło do puli. Zauważysz, że twój komputer zwolni podczas pracy programu do wydobywania.

Bardzo ważne jest, aby uważnie obserwować temperatury, ponieważ oprogramowanie nagrzewa twój sprzęt. Niektóre programy, takie jak SpeedFan, mogą kontrolować temperaturę. Nie chcesz ryzykować wysadzenia swojej inwestycji, zanim zaczniesz pracować. Po chwili powinieneś sprawdzić, ile zarabiasz, aby przekonać się, czy Twoja inwestycja jest tego warta.

Źródło obrazu: Pexels

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android