Najlepszy tablet dla początkujących kosztuje niecałe 90 euro

Od czerwca w Stiftung Warentest pojawiło się 14 nowych wpisów dotyczących tabletów. Dwa modele Androida z Chin są szczególnie niedrogie i stanowią ciekawą alternatywę dla Apple (iPad) i Samsunga (Galaxy Tab).

Amazonka

Oryginalny artykuł:

Lenovo Tab M9 to wskazówka cenowa Stiftung Warentest wśród małych tabletów (czerwiec 2023)

Za 149 euro można dostać jedynie rysik od Apple. Lenovo ma w tym przedziale cenowym kompletny tablet o kompaktowej konstrukcji: mówimy o chińskim Tablica Lenovo M9która jest oferowana w sklepach w kuszących cenach, np. w Lidlu czy na Amazonie.

Zakładka M9 (źródło zdjęcia: Lenovo)

Lenovo Tab M9 – tablet z AndroidemLenovo Tab M9 – tablet z Androidem

Lenovo Tab M9 – tablet z Androidem

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16.11.2023 godz. 10:07

W aktualnym przeglądzie Stiftung Warentest (wydanie 07/2023) było to możliwe 9-calowy tablet w klasie wielkości „przekątna obrazu do 23 cm”. Zwycięzcą testu został (zasłużenie) Apple iPad mini 6. generacji WiFi + Cellular (ok. 800 euro na Amazonie, ogólna ocena 1,9 – „dobra”) – ale zaraz za nim plasuje się Lenovo Tab M9 (Ocena ogólna 2,2 – „dobra”).

Funkcjonalnie nie może konkurować ze znacznie droższym iPadem mini, ale jest „całkiem akceptowalny”. Jest zaskakująco długi Żywotność baterii, Stiftung Warentest był w stanie zmierzyć prawie 13 godzin oglądania wideo na Lenovo Tab M9 – to wystarczy na ocenę „bardzo dobrą”. Każdy, kto głównie przesyła strumieniowo i nie przechowuje zbyt wiele lokalnie, będzie mógł nawet przyzwyczaić się do skromnych 32 GB przestrzeni dyskowej Lenovo Tab M9.

Stefana BubekaStefana BubekaStefan Bubeck, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie elektroniki użytkowej, zwłaszcza audio.

Jabłka i gruszki?

W przypadku porównań na dużą skalę, w których rywalizują ze sobą iPady i tablety z systemem Android, pomocna jest podstawowa znajomość systemów operacyjnych. Jeśli korzystasz głównie z produktów Apple (iPhone, MacBook itp.) lub potrzebujesz do pracy konkretnego oprogramowania Apple (np. Logic Pro), prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z tabletu z Androidem i zamiast niego powinieneś zaopatrzyć się w iPada (Pro). . Jeśli jednak mniej chodzi o produktywność, a bardziej o „tylko” konsumowanie mediów (streaming filmów, oglądanie YouTube itp.), to przedstawione tutaj przełamacze cenowe są w zasadzie interesujące dla każdego.

Honor Pad 8: Duży tablet za niewielką cenę

To kolejna wskazówka cenowa z bieżącego pola testowego Stiftung Warentest HonorPad 8, również model z Chin. Na początek mała wpadka: wylądował na ostatnim miejscu wśród 4 testowanych tabletów w klasie wielkości „przekątna ekranu powyżej 30 cm” – za Apple iPadem Pro (5. generacji), Samsungiem Galaxy Tab S8 Ultra i iPadem Pro (6. generacji). ). To jednak zrozumiałe, bo modele Apple’a i Samsunga należą do klasy premium i mają czterocyfrowe ceny.

Honor Pad 8 ma metalową obudowę. (Źródło obrazu: GIGA)

HonorPad 8HonorPad 8

HonorPad 8

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 16 listopada 2023 r., godzina 9:17

Honor Pad 8 można jednak znaleźć w sklepach za niecałe 300 euro. Z ogólną oceną 2,2 („dobry”) nie jest zbyt daleko od zwycięzcy testu (iPad Pro, 12,9″, WiFi + Cellular, ogólna ocena 1,7 – „dobry”, ok. 1500 euro w Amazon) – i to „godne szacunku”, jak stwierdza Stiftung Warentest.

Testowaliśmy także Honor Pada 8 i doszliśmy do podobnego wniosku. Z pewnością nie jest to technicznie wysoki zawodnik ani koń pociągowy, ale z tym duży wyświetlacz i dobre głośniki zdecydowanie przydatne do konsumpcji mediów. Więcej na ten temat w naszym szczegółowym raporcie z testów:

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech