Lepsze niż e-samochody: to sekretne gwiazdy na drodze

Lepsze niż e-samochody: to sekretne gwiazdy na drodze

Samochody elektryczne są dobre dla środowiska. Przynajmniej Stromer są sprzedawane z tym argumentem i w porównaniu z silnikami spalinowymi coś w tym jest. Ale sukces Stromera jest wciąż wymiernie niski – przynajmniej w porównaniu z bardzo specyficznym pojazdem elektrycznym.

Dzięki e-pojazdom: świat potrzebuje mniej oleju

Kupując samochód elektryczny, możesz zrobić coś dla środowiska. Podczas jazdy nie wydziela się żaden gaz klimatyczny, w przeciwieństwie do benzyny i oleju napędowego, prąd ładowania z gniazdka domowego lub skrzynki naściennej jest również tańszy. Dla kierowcy różnica w osobistym bilansie CO₂ może być znacząca. Ale jak to wygląda ogólnie?

Eksperci z BloombergNEF zbadali to pytanie w badaniu. Rezultat: pojazdy elektryczne zmniejszą globalne zapotrzebowanie na ropę naftową. W latach 2015-2021 wzrosła do około 43,7 mln baryłek. Ale pojazdy z napędem elektrycznym są o 3,3 procent mniej były potrzebne. Ten pozytywny wpływ podwoił się nawet w ciągu ostatnich sześciu lat (źródło: BloombergNEF).

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp — porównaj ceny gazu i zaoszczędź pieniądze! W tym prognoza cen! … jeszcze

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

Dzięki aplikacji TankenApp z trendami cen benzyny, bezpłatnej aplikacji TankenApp, możesz szybko i łatwo znaleźć ceny benzyny dla wszystkich stacji benzynowych w Niemczech. Dzięki najnowszym cenom paliw i naszej inteligentnej prognozie cen możesz … więcej

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Dane pochodzą z tzw. „Zero Emission Vehicle Transition Council: Progress Dashboard”, którą na bieżąco prowadzi BloombergNEF. Zgodnie z tym, według stanu na IV kwartał 2021 r. 13 proc. całej światowej sprzedaży samochodów to samochody elektryczne. Tego 9 proc. czystych samochodów elektrycznych, Hybrydy plug-in stanowią 4%.

Niezależnie od tego, czy jest to skuter, czy samochód, istnieją dobre powody, aby przełączyć się na napęd elektryczny:

Skutery elektryczne – o wiele lepsze niż samochód elektryczny

3,3 procent niewykorzystanej ropy odpowiada około 1,5 miliona baryłek. Według BloombergNEF to około dwa razy więcej niż import ropy naftowej, który Niemcy otrzymały z Rosji w 2021 roku. Jednak minus to nie tylko samochody elektryczne. Ten zdecydowanie Największy udział mają pojazdy elektryczne dwu- i trzykołowe:

E-skutery i wymienne baterie gogoro stają się coraz bardziej popularne w Azji. (Źródło obrazu: IMAGO/Xinhua)

Takie skutery elektryczne są popularne w wielu krajach azjatyckich i stają się tam coraz bardziej popularne. Dużym atutem są łatwo wymienialne akumulatory, dzięki którym można szybko kontynuować jazdę. Zrób takie pojazdy elektryczne 67 procent unikniętego zużycia oleju – wielokrotność e-samochodów na całym świecie.

Zwłaszcza w miastach azjatyckich pojazdy są bardziej praktyczne niż nawet małe (elektryczne) samochody. Jest też zaleta wymiennych akumulatorów – długie czasy ładowania, jak w przypadku e-samochodów, należą już do przeszłości. Jeśli więc w swoich decyzjach dotyczących mobilności uwzględniasz największą możliwą korzyść dla środowiska, powinieneś również pomyśleć o małych hulajnogach elektrycznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech