Jak to działa?: Tak działa Alexa i spółka

Jak to działa?: Tak działa Alexa i spółka

Wszyscy mówią o asystentach językowych. Niezależnie od tego, czy jest to oprogramowanie w smartfonie, czy z własnym sprzętem – Alexa i spółka są i można je znaleźć w coraz większej liczbie mieszkań i gospodarstw domowych. Ale jak właściwie działa inteligentny głośnik? Jak Alexa prawie zawsze może mieć przygotowaną odpowiednią odpowiedź? I czy naprawdę można zostać „podsłuchiwanym” przez asystenta głosowego? Wyjaśniamy!

Amazon Echo

Źródło obrazu: shutterstock.com

Ważne pytania:

Jak działa asystent głosowy?

Asystent głosowy odbiera polecenia głosowe użytkownika za pośrednictwem różnych mikrofonów, przekształca je na poszczególne komponenty dzięki oprogramowaniu do rozpoznawania głosu i jest w stanie przechwycić tak określony tekst. Relacje językowe i słowa kluczowe są odfiltrowywane przez zrozumienie semantyczne, a na rozpoznane dane wejściowe odpowiadana jest odpowiednia informacja zwrotna. Albo konkretne pytania (np. „Jak nazywa się stolica Hiszpanii?” lub „Jaka jest pogoda we Frankfurcie?”) Odpowiedzi lub pewne polecenia („Odtwórz moją ulubioną playlistę!” lub „Umieść mleko na mojej liście zakupów!”) Przeprowadzane są .

Czy potrzebuję połączenia internetowego?

Ponieważ polecenia nagrane cyfrowo przez asystenta głosowego nie są przetwarzane na samym urządzeniu, ale na centralnym serwerze, zawsze wymagane jest aktualne połączenie internetowe. W zależności od jakości, polecenia głosowe mogą być przetwarzane w najkrótszym możliwym czasie, a odpowiedź jest udzielana niemal bezzwłocznie.

Do czego służą asystenci głosowi?

Obszary zastosowania asystentów głosowych z każdym dniem stają się coraz szersze. Alexa i spółka potrafią odpowiadać na proste pytania, wykonywać polecenia, dzwonić do kontaktów, pisać wiadomości, ale także obsługiwać inteligentne urządzenia domowe, sterować ogrzewaniem czy opowiadać dowcipy. Możliwości takiego asystenta są niemal nieograniczone.

Czy Alexa może mnie "podsłuchiwać"?

Ponieważ głównym zadaniem asystenta głosowego jest słuchanie użytkownika, leży to w naturze rzeczy. Jednak Alexa słyszy tylko to, co powinna, przynajmniej oficjalnie. Dopiero po rozpoznaniu słowa aktywacyjnego „Alexa” rozpocznie się nagrywanie głosu. Wskazuje na to niebieski pierścień na górze urządzenia. Jeśli chcesz zobaczyć, które polecenia głosowe Alexa nagrała ostatnio, możesz wyświetlić je w ustawieniach aplikacji Alexa w sekcji „Ustawienia konta” i „Historia”.

Jak to działa?: Jak działa Alexa and Co. po raz pierwszy pojawiła się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech