Dodatek energetyczny 200 € dla studentów: jak złożyć wniosek?

Dodatek energetyczny 200 € dla studentów: jak złożyć wniosek?

Studenci w Niemczech mogą otrzymać jednorazową opłatę za energię w wysokości 200 euro. Aby otrzymać pieniądze, należy się o nie ubiegać. W tym celu musisz wykonać pewne prace wstępne.

Pieniądze przeznaczone są na zaabsorbowanie gwałtownie rosnących ostatnio kosztów ogrzewania, kosztów energii elektrycznej i żywności. Jak ubiegać się o dodatek energetyczny?

Rozpocznij serię zdjęć (33 zdjęcia)

37 + 2 najlepsze filmy świąteczne w serwisie Netflix and Co.

200 euro dla studentów: jak otrzymać jednorazową płatność?

Wniosek o zryczałtowaną stawkę za energię można złożyć online na stronie internetowej Einzahl200.de. Strona już działa, ale aplikacja powinna być możliwa dopiero od połowy marca 2023 r.

Uwaga: Upewnić się prawa strona zadzwonić. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie chcesz otwierać witryny bezpośrednio przez adres URL, ale raczej przez Google lub inne wyszukiwarki. Oszuści raz po raz używają popularnych wyszukiwanych haseł, aby umieszczać podejrzane strony jako „reklamy” nad rzeczywistymi wynikami, na przykład w wyszukiwaniu haseł „rezygnacja z kościoła online”.

Jednorazowa płatność jest dla wszystkich z dniem wejścia w życie 1 grudnia 2022 r studiował na uniwersytecie w Niemczech i miał miejsce zamieszkania w Niemczech. Pieniądze nadal mogą otrzymać osoby, które chwilowo nie przebywały w kraju przez semestr za granicą. Prawo do wypłaty mają również studenci zagraniczni, którzy na początku grudnia studiowali na niemieckim uniwersytecie oraz absolwenci BAföG. Wnioski można składać online za pośrednictwem strony internetowej, która ma zostać uruchomiona w marcu. Nie musisz więc odwiedzać biura, wypełniać papierowych formularzy ani umawiać spotkań. Aby wniosek został rozpatrzony, muszą zostać spełnione określone wymagania:

Twoja uczelnia automatycznie ustawi Cię w nadchodzących tygodniach Wyślij kod dostępu i PIN pocztą. Nadal potrzebujesz jednego Bundy. Aby móc wypełnić wniosek online, potrzebujesz dowodu tożsamości z obsługą online i powiązanych danych logowania. Do korzystania z funkcji online potrzebny jest aktualny smartfon z funkcją NFC lub czytnikiem kart oraz aplikacja AusweisApp2 (nie pamiętasz kodu PIN do dowodu osobistego? Tu jest nowy). Jako alternatywę dla dowodu osobistego możesz również skorzystać z certyfikatu Elster.

Masz jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do złożenia wniosku o wypłatę jednorazową.

200 € zryczałtowanej stawki za energię dla studentów: Jak uzyskać BundID

Do utworzenia identyfikatora BundID potrzebny jest dowód osobisty z funkcją online lub certyfikat Elster.

BundID to konto użytkownika do cyfrowej administracji w Niemczech. Do tej pory usługa była wymagana tylko w rzadkich przypadkach. W ten sposób tworzysz identyfikator BundID za pomocą dowodu osobistego:

Kontroluje stronę internetową dla BundID. Wybierz opcję „Zaloguj się tutaj/Moje konto”. W nowym menu kliknij „Nie masz jeszcze konta użytkownika? Rejestracja tutaj„. Następnie wybierz „Zarejestruj się za pomocą identyfikatora elektronicznego„. Wybierz opcję “Funkcja identyfikatora internetowego„. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz aplikację AusweisApp2 na swój smartfon (do pobrania). Trzymaj dowód osobisty z tyłu smartfona lub umieść identyfikator w czytniku kart, jeśli go posiadasz. daj jednego SZPILKA taki, który sam wybrałeś. Twoja tożsamość jest w ten sposób udowodniona i ty może utworzyć konto BundID. Wprowadź tam swoje dane osobowe i dane bankowe.

Czy Twój dowód osobisty jest włączony online? Funkcja jest aktywowana automatycznie dla wszystkich dokumentów tożsamości wydanych po lipcu 2017 r. W przypadku starszych dowodów osobistych można aktywować aktywację w aplikacji AusweisApp2. W tym celu znajdziesz opcję „Sprawdź urządzenia i identyfikator„w aplikacji. Jeśli nie chcesz lub nie możesz korzystać z funkcji online, aby otrzymać ryczałt energetyczny, potrzebujesz certyfikatu Elster.

Jednorazowa płatność dla studentów: jak i kiedy otrzymasz zryczałtowaną stawkę za energię w wysokości 200 euro?

Do połowy marca powinieneś otrzymać list ze swojej uczelni z kodem dostępu. Potrzebujesz kodu do strony One-time payment200.de. tylkoZgłoszenia powinny być możliwe od 15 marca. Należy spodziewać się dużego tłumu, zwłaszcza w pierwszych dniach, aby strona „Einmalpayment200.de” nie była dostępna może być. W takim przypadku musisz uzbroić się w cierpliwość, aż atak się zmniejszy.

Nie wiadomo, jak długo wnioski będą rozpatrywane i kiedy zostanie wypłacony ryczałt energetyczny. Po zatwierdzeniu wniosku otrzymasz potwierdzenie e-mailem. Wypłata trafia na numer konta podany w koncie BundID.

Fundusze zostaną przekazane około 3,5 milionom osób w całych Niemczech. Podczas gdy pracownicy i emeryci otrzymali już rekompensatę za zwiększone koszty od rządu federalnego, studentom trwa to dłużej. Powodem tego jest to, że dysponujemy już niezbędnymi informacjami, takimi jak dane kont, z wymienionych grup, ale dla studentów dostępna jest tylko ograniczona ilość danych, np. od odbiorców BAföG.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Ankieta: Odnowiony czy nowy?

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech