Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp i zwolnij miejsce – Android i iPhone

Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp i zwolnij miejsce – Android i iPhone

W świecie cyfrowym pamięć podręczna to miejsce przechowywania, które powinno być używane tylko przez krótki czas, a następnie czyszczone. Niezastosowanie się do tego może spowodować awarie i problemy z przestrzenią. Wyjaśniamy, jak usunąć pamięć podręczną WhatsApp, aby ją naprawić.

Wersja:2.22.13.77

Języki Niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Android

Powinieneś regularnie opróżniać pamięć podręczną WhatsApp, aby nie gromadziły się żadne dane, które mogą powodować problemy. Zasadniczo jest to to samo, co wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji – w ustawieniach. Przynajmniej tak jest na Androidzie. Na iPhonie może być trudniej. I pamiętaj, pamięć podręczna jest zwykle tak mała, że ​​​​nie można zwolnić dużo miejsca w pamięci WhatsApp, usuwając ją.

Jak wyczyścić pamięć podręczną WhatsApp na Androidzie

Źródło obrazu: GIGA Otwiera Pomysły swój telefon komórkowy. Teraz zadzwoń do pozycji menu “Aplikacje‘ włączona – na niektórych urządzeniach może być również ‘Aplikacje i powiadomienia” są wywoływane. W następnym oknie może być konieczne aktywowanie tego “zobacz wszystkie aplikacje” może. Następnie przewiń w dół do wpisu “WhatsApp“.Dotknij tej aplikacji i wreszcie w następnym oknie na “pamięć i pamięć podręczna„Tam zobaczysz poniżej, ile miejsca zajmuje pamięć podręczna. W prawym górnym rogu zobaczysz opcję „Wyczyść pamięć podręcznąJeśli go dotkniesz, wyświetlacz zmieni się na „0 B” i wyczyściłeś pamięć podręczną WhatsApp.

W zależności od programu uruchamiającego Androida i używanej wersji Androida istnieje inny szybki sposób na wyczyszczenie pamięci podręcznej WhatsApp.

Stuknij i przytrzymaj standardową ikonę WhatsApp na wyświetlaczu. Jeśli masz szczęście, pojawi się menu, w którym po prostu stukniesz w „i w kółku” (ikona informacji). Teraz ustawienia aplikacji i stuknij w „Pamięć i cache” i „Wyczyść pamięć podręczną” jeden po drugim, aby usunąć pamięć podręczną WhatsApp.

Jeśli później uruchomisz aplikację, zostanie utworzona nowa pamięć podręczna, a stare pliki nie będą już powodować żadnych problemów.

Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp na iPhonie

Jeśli chcesz załadować pamięć podręczną aplikacji na iPhone’a, nie możesz tego zrobić za pomocą prostego elementu menu. Tutaj zależy to między innymi od tego, ile lat ma Twój iPhone. Jeśli nadal ma „przycisk home”, możesz użyć sztuczki, aby natychmiast usunąć całą pamięć podręczną telefonu komórkowego.

W przypadku urządzeń z przyciskiem home – wyczyść pamięć podręczną w iPhonie i iPadzie:

Naciśnij włącznik/wyłącznik na górze urządzenia i przytrzymaj go. Pojawi się słowo „wyłącz”, którego możesz użyć do wyłączenia urządzenia. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk Home iPhone lub iPad nowy i podczas tego proces, cała pamięć podręczna zostanie wyczyszczona.

Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp na iPhonie:

Ta metoda jest skuteczna, ale znacznie bardziej skomplikowana. Aplikacja na iPhone’a jest wymieniana, co oznacza, że ​​ustawienia, dokumenty i dane są zachowywane, ale pamięć podręczna jest usuwana. Zasadniczo oznacza to „łagodną dezinstalację” aplikacji, która po nowej instalacji działa jak poprzednio.

Otwórz ustawienia i przejdź do „Pamięć iPhone’a” w „Ogólne”. W takim przypadku dotknij „WhatsApp”, aw następnym oknie „Outsource App”. Teraz musisz ponownie dotknąć „Outsource App”, aby potwierdzić usunięcie app, zachowując wszystkie swoje dane. Teraz stuknij „Zainstaluj ponownie aplikację”, aby przywrócić WhatsApp.

Aplikacja działa jak poprzednio, ale pamięć podręczna jest pusta – problem rozwiązany.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android