Ujednolicenie serii Galaxy A i S wyznacza nową poprzeczkę w projektowaniu urządzeń ze średniej półki

Ujednolicenie serii Galaxy A i S wyznacza nową poprzeczkę w projektowaniu urządzeń ze średniej półki

Robert Triggs / Android AuthorityTrio aparatów Galaxy A54 5G Hmmm, nie pamiętam telefonu Samsung, który wybrałem do powyższego zdjęcia. Czy to najnowszy flagowiec Galaxy S23? A może nowy Galaxy A54 ze średniej półki, a nawet niedrogi Galaxy A34? W przeciwieństwie do modeli z zeszłego roku, praktycznie niemożliwe jest dokładne określenie, na który model Galaxy patrzymy, nawet przy uważnym spojrzeniu. Chociaż być może nie jest to najbardziej przełomowa zmiana w serii Galaxy A w historii, jest to ważna wygrana nie tylko dla klientów z przystępnej cenowo części rynku, ale także dla świadomości marki Samsung. Jednolity design Galaxy wzmacnia markę Samsung. Buduj materiały i nie „myl” konsumentów na bok; nigdy nie było dobrego powodu, dla którego niedrogie telefony muszą wyglądać, no cóż, budżetowo. Szklane plecki od dawna otwierają drzwi dla telefonów, które wyglądają na premium bez związanych z nimi kosztów (i stylu) najdroższych modeli. Wspólny język projektowania w górę iw dół drabiny cenowej również nie obniża ceny marki Samsung. W rzeczywistości wzmacnia to przesłanie, że nie jesteś zdegradowany do klienta drugiej kategorii tylko dlatego, że kupujesz z ograniczonym budżetem. W końcu kupujesz telefon Samsunga, więc dlaczego nie miałyby wyglądać podobnie? Sony zrozumiało to dość dobrze, z powszechnym wyglądem obejmującym ostatnio modele Xperia 1, 5 i 10. Apple oczywiście zapewnia natychmiast rozpoznawalny wygląd w całym swoim portfolio, od iPhone’a 14 Pro Max po małego iPhone’a SE 3. Ale zbyt niewielu innych nawiązuje to połączenie.
Tył Apple iPhone serii 14iphone se z tyłu w pozycji pionowej — najlepsze niedrogie telefony z aparatem
Mówiąc o tym, najnowsze przeprojektowanie Samsunga w rzeczywistości podbija ofertę budżetową Apple. IPhone SE 3 z 2022 roku to bez wątpienia Apple, ale to Apple z 2017 roku, aż do gigantycznych ramek i przestarzałego skanera linii papilarnych. Jeśli chcesz niedrogiego iPhone’a, musisz zadowolić się przestarzałym wyglądem. Tymczasem klienci Samsunga Galaxy A54 i A34 otrzymują nowoczesny design. iPhone SE jest przestarzały, a Samsung oferuje swoim klientom ze średniej półki najnowsze i najlepsze. Nie oznacza to, że Samsung nie musiał gdzieś iść na kompromisy. Na przykład system potrójnego aparatu ukrywa coś, co prawie na pewno okaże się w większości bezużytecznym aparatem makro 5 MP zamiast teleobiektywu serii S. Ramki wyświetlacza z przodu są nadal grube, nie ma bezprzewodowego ładowania ani metalowej ramy, a zdecydowanie niższe chipsety są zakopane w środku. Ale to wszystko są kompromisy, których oczekujemy, aby obniżyć ceny, iz pewnością nie dotyczą one tylko serii A Samsunga.
Zdjęcie rodzinne z serii Samsung Galaxy S23Samsung Galaxy A54 5G biały z powrotem w dłoniTrio aparatów Galaxy A54 5G Co ważniejsze, Galaxy A54 i A34 nie tylko wyglądają jak centralna część ekosystemu Samsunga; korzystają z tej samej dbałości o szczegóły i podstawowe wrażenia użytkownika, co seria S. Oba nowe modele Galaxy A są dostarczane z One UI 5 firmy Samsung (opartym na systemie Android 13) od razu po wyjęciu z pudełka. Dawno minęły czasy przestarzałego oprogramowania i znoszenia starych funkcji podczas zakupów z ograniczonym budżetem. Telefony kwalifikują się również do wiodącej obietnicy aktualizacji Androida firmy Samsung obejmującej cztery główne aktualizacje Androida i pięć lat poprawek bezpieczeństwa. To w każdym calu tak dobre, jak wszystkie flagowe telefony Samsunga za ułamek ceny. Ujednolicony język projektowania w seriach Galaxy A i S to nie tylko wygląd. To potwierdza, że ​​Samsung chce stworzyć bardziej spójne, spójne wrażenia w całym swoim portfolio smartfonów. Będziemy musieli poczekać, aż przejrzymy telefony, aby zobaczyć, czy ten zamiar przyniesie owoce, ale z pewnością wydaje się, że jest to od dawna oczekiwany krok naprzód.

Co sądzisz o przeprojektowaniu serii Galaxy A?

43 głosy Super, że wygląda jak seria Galaxy S60%Nie jestem zbulwersowany9%Wolę, aby serie miały swój własny, niepowtarzalny wygląd.30%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android