T-Mobile Go5G Next vs Magenta: Wreszcie plan, na który warto przejść?

T-Mobile Go5G Next vs Magenta: Wreszcie plan, na który warto przejść?

Kris Carlon / Android AuthorityW kwietniu 2023 roku T-Mobile wprowadził dwa nowe plany, nazwane Go5G i Go5G Plus. Plany te nie różniły się znacząco od istniejących ofert Magenta i Magenta Max. Największe zmiany polegały na dodaniu większej ilości danych z hotspotów i dostępie do zabójczych ofert, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla nowych klientów. T-Mobile jeszcze nie jest gotowy, ponieważ niedawno ogłosił trzeci plan o nazwie Go5G Next. Ten nowy plan wchodzi w życie dzisiaj. Ten nowy plan jest niemal dosłownie identyczny z Go5G Plus, ale ma tajną broń, która pomaga mu się wyróżnić: coroczne aktualizacje. W tym przewodniku przyjrzymy się porównaniu T-Mobile Go5G Next vs Magenta i innym istniejącym wcześniej planom T-Mobile. Czy to w końcu plan, na który warto przejść dla abonentów Magenty?

T-Mobile Go5G Next vs Go 5G Plus: Czy są jakieś różnice poza corocznymi aktualizacjami?

Go5G NextGo5G PlusMagenta MaxGo5GMagentaKoszt
Go5G NextCeny za linię: 100 USD za jedną linię
85 dolarów za dwie linie
60 dolarów za trzy linie
56,25 dolarów za cztery linie
Go5G PlusCeny za linię: 90 USD za jedną linię
75 dolarów za dwie linie
50 dolarów za trzy linie
46 dolarów za cztery linie
Magenta MaxCeny za linię: 85 USD za jedną linię
70 dolarów za dwie linie
57 dolarów za trzy linie
50 dolarów za cztery linie
Go5G Ceny za linię: 75 USD za jedną linię
65 dolarów za dwie linie
43 USD za trzy linie
39 dolarów za cztery linie
Magenta Ceny za linię: 70 USD za jedną linię
60 dolarów za dwie linie
47 dolarów za trzy linie
40 dolarów za cztery linie
Nieograniczone rozmowy i SMS-y
Go5G DalejTak
Go5G PlusTak
Magenta MaxTak
Go5GTak
Magenta Tak
Nieograniczone dane 4G
Go5G NextNieograniczone 5G i 4G LTE z nieograniczoną ilością danych premium
Go5G PlusNieograniczone 5G i 4G LTE z nieograniczoną ilością danych premium
Magenta MaxUnlimited 5G i 4G LTE z nieograniczoną ilością danych premium
Go5GUnlimited 5G i 4G LTE ze 100 GB danych premium
MagentaUnlimited 5G i 4G LTE ze 100 GB danych premium
Uwzględniono dane 5G
Go5G DalejTak
Go5G PlusTak
Magenta MaxTak
Go5GTak
Magenta Tak
Mobilny punkt dostępu
Dane hotspotu Go5G Next50 GB
Go5G Plus50 GB danych hotspotu
Magenta Max 40 GB 4G, następnie nieograniczona liczba 3G
Go5G15 GB szybkich danych w hotspotach, a następnie nieograniczone 3G
Magenta5 GB 4G LTE, następnie nieograniczone 3G
Korzyści z Netflixa?
Go5G NextNetflix Basic, jeden ekran dla jednego konta lub Netflix Standard dla osób z ponad 2 liniami
Go5G PlusNetflix Basic, jeden ekran SD dla jednego konta.
Netflix Standard, dwa ekrany HD dla dwóch lub więcej kont
Magenta MaxNetflix Basic, jeden ekran SD dla jednego konta.
Netflix Standard, dwa ekrany HD dla dwóch lub więcej kont
Go5GNetflix Basic, jeden ekran SD
MagentaNetflix Basic, jeden ekran SD dla dwóch lub więcej kont
Korzyści z Apple TV?
Go5G Next w zestawie
Go5G Plus w zestawie
W zestawie Magenta Max
Go5GApple TV+ za darmo przez 6 miesięcy
MagentaApple TV+ za darmo przez 6 miesięcy
Nieograniczone strumieniowe przesyłanie wideo
Go5G Next Przesyłanie strumieniowe do 4K UHD
Go5G Plus Przesyłanie strumieniowe do 4K UHD
Magenta Max Przesyłanie strumieniowe do 4K UHD
Transmisja strumieniowa Go5GSD
Przesyłanie strumieniowe MagentaSD
Dodatkowe korzyści
Go5G Next — aktualizacje telefonu w ciągu zaledwie 6 miesięcy
– Oferty specjalne zwykle zarezerwowane dla nowych klientów
Go5G PlusSpecjalne oferty zwykle zarezerwowane dla nowych klientów
Magenta MaxN/A
Oferty Go5GSpecial zwykle zarezerwowane dla nowych klientów
MagentaN/A
Jak widać, Go5G Next nie ma prawie nic do zaoferowania od Go5G Plus. Jedynym wyjątkiem jest możliwość aktualizacji telefonu raz w roku. Dane premium, dane hotspotów i wszystkie inne korzyści pozostają takie same. Niezależnie od liczby linii, zawsze zapłacisz około 10 dolarów więcej za linię niż w przypadku Go5G Plus. Kolejną dużą zmianą jest odejście od specjalnych bezpłatnych korzyści telefonicznych i innych bonusów w przypadku większości planów T-Mobile, z wyjątkiem opcji wyższego poziomu, takich jak Next.

Jak działają Go5G Kolejne coroczne aktualizacje

T-Mobile Go5G Next pozwala na modernizację telefonu w ciągu zaledwie sześciu miesięcy; Jedynym haczykiem jest to, że najpierw musisz zapłacić połowę. W przeciwieństwie do AT&T i Verizon, okres obowiązywania umowy telefonicznej w T-Mobile wynosi tylko 24 miesiące, co oznacza, że ​​większość ludzi może dokonać aktualizacji w ciągu 12 miesięcy od zakupu urządzenia. Mimo to mogą istnieć powody, dla których warto dokonać aktualizacji wcześniej, na przykład w przypadku dodania nowszego modelu kilka zabójczych funkcji, o których zawsze marzyłeś. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz dokonać dodatkowych płatności, jeśli chcesz dotrzeć do tej połowy szybciej niż dwanaście miesięcy. Gdy zapłacisz co najmniej połowę ceny swojego telefonu i będziesz jego właścicielem przez co najmniej sześć miesięcy, możesz handlować istniejącego urządzenia i wykorzystaj je do zakupu nowego. Nie ma ograniczeń co do kwalifikujących się urządzeń, dlatego z tej promocji można skorzystać na dowolnym telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android.

Czy roczny dodatek do aktualizacji jest wart dodatkowych kosztów?

go5g następny (1)Dla większości abonentów T-Mobile prawdopodobnie nie warto płacić 120 dolarów więcej rocznie w porównaniu z Go 5G Plus. Według ankiety przeprowadzonej przez T-Mobile około 10% abonentów uważa, że ​​aktualizacja jest priorytetem większości. Jeśli więc nie należysz do tych 10%, płacisz dodatkowo za coś, z czego nie będziesz korzystać. Ale jeśli DO lubisz mieć najnowszy telefon co 6-12 miesięcy? Zapłacisz 120 dolarów więcej za plan Next, ale zasadniczo otrzymasz połowę płatności za telefon. To powiedziawszy, będziesz musiał także go wymienić i mieć na rękach nową płatność. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile kosztuje Twój telefon i ile otrzymasz, jeśli go spłacisz i sprzedasz bezpośrednio w serwisie eBay lub Swappa. W tym eksperymencie myślowym załóżmy, że kupiłeś iPhone'a 128 GB 14 w zeszłym roku za 799 dolarów. Masz go już od roku i w tym czasie zapłaciłeś mniej więcej połowę, więc do spłaty pozostało 399,50 USD. Masz dwie możliwości: Wymień się z T-Mobile i planem Next, oni spłacisz pozostałą kwotę, a wtedy otrzymasz nowy telefon z nową płatnością. Spłać pozostałe 399,50 USD za iPhone'a i sprzedaj go samodzielnie w serwisie eBay lub Swappa. Z moich badań wynika, że ​​po uwzględnieniu kwoty, którą nadal jesteś winien T-Mobile, otrzymasz około 100 dolarów. Następnie możesz wykorzystać te 100 USD na nowy telefon. W pewnym sensie opcja 2 jest tańsza. W końcu zasadniczo otrzymujesz tę samą ofertę, ale otrzymasz 100 USD na nowy telefon i pominiesz płacenie składki w wysokości 120 USD, którą pobiera plan Następny w stosunku do planu Plus. Oczywiście druga opcja ignoruje możliwe promocje i rabaty, które mogą obowiązywać tylko wtedy, gdy skorzystasz z planu Next, ale twierdzę, że nadal prawdopodobnie znajdziesz się w najgorszym miejscu w tym samym miejscu, jeśli chodzi o inwestycję. Ponownie radzimy naprawdę pomyśleć o nowym telefonie, który otrzymujesz i o tym, ile kredytu otrzymasz w zamian za sprzedaż go samodzielnie. Urządzenia takie jak iPhone'y dłużej zachowują wartość, podczas gdy wartość wielu telefonów z systemem Android szybko spada. Innymi słowy, w przypadku niektórych telefonów może to być tego warte, ale nie w przypadku innych. Oczywiście z wygodą T-Mobile 5G Go Next nie można konkurować. Nie każdy chce skakać przez obręcze, aby ledwo zaoszczędzić. Ostatecznie Go5G Next to dobry plan dla tych, którzy lubią często zmieniać telefony, ale zalecamy odrobienie pracy domowej przed skokiem.

Czy musisz przejść z Magenty na plan Go5G?

Logo T Mobile na MWC 2022Kris Carlon / Android Authority Absolutnie nie! T-Mobile nadal oferuje plany Magenta nawet nowym abonentom, chociaż jest całkiem jasne, że głównym celem firmy jest Go5G. Chociaż z pewnością możliwe jest wycofanie poziomu Magenta w przyszłości, dobrą wiadomością jest to, że nie będzie miało to znaczenia, jeśli jesteś już subskrybentem. T-Mobile będzie korzystał ze starych planów i z czasem będzie je powoli wycofywać, więc nawet jeśli Magenta zniknie, nie będzie konieczności zmiany. Dobrze, ale powinieneś uaktualnić z Magenta do planu Go5G, włączając tę ​​nową ofertę? Na razie nie uważamy, że jest powód do przejścia na Magentę. Plany są tak podobne, że powinieneś rozważyć aktualizację tylko wtedy, gdy naprawdę nie podoba Ci się większa pula danych w hotspotach Go5G, specjalne oferty lub możliwość rocznej wymiany telefonu.

Czy warto uaktualnić nowy plan T-Mobile Go5G Next?

1558 głosów Zdecydowanie!14%Nie53%Nie jestem pewien.33%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android