Najlepsze podpowiedzi Microsoft Copilot, których jeszcze nie wypróbowałeś

Najlepsze podpowiedzi Microsoft Copilot, których jeszcze nie wypróbowałeś

Edgar Cervantes / Android Authority Jeśli od jakiegoś czasu nie korzystałeś z Microsoft Copilot, być może nie zdawałeś sobie sprawy, że firma dodała w ostatnich miesiącach kilka nowych funkcji. Oprócz zmiany marki z Bing Chat, Copilot przeniósł także wiele funkcji z płatnej warstwy Plus ChatGPT i udostępnił je wszystkim do bezpłatnego użytku. Mając to na uwadze, oto najlepsze podpowiedzi Copilot, które powinieneś wypróbować.

1. Badania produktu

Badania produktów Microsoft CopilotCalvin Wankhede / Android AuthorityMicrosoft Copilot ma dwie główne zalety w stosunku do ChatGPT: wykorzystuje nowszy model języka GPT-4 i może wyszukiwać w Internecie aktualne informacje. Obie te funkcje umożliwiają przeprowadzenie wstępnych badań w Twoim imieniu. Zrób na przykład powyższy zrzut ekranu, na którym poprosiłem Copilot o sporządzenie listy najlepszych pieców do pizzy na rynku i wygenerowanie tabeli zawierającej różne parametry. Oto zachęta, której użyłem: „Chcę kupić nowy piec do pizzy za 1000 USD lub mniej. Zrób tabelę z moimi opcjami. Podaj nazwę modelu, najwyższą temperaturę, jaką może osiągnąć, wszelkie zalety/wady, jakie znajdziesz, oraz cenę. Możesz zmodyfikować monit zgodnie ze swoimi potrzebami, a nawet dodać dodatkowe wymagania.

2. Przeprowadź „głębokie wyszukiwanie”, aby nadać priorytet dokładności

Standardowe wyszukiwanie zapytań Microsoft CopilotStandardWyszukiwanie rekurencyjne zapytania Microsoft CopilotZ wyszukiwaniem rekurencyjnym Kiedy Copilot został po raz pierwszy uruchomiony pod szyldem Bing Chat, udzielenie odpowiedzi trwało znacznie dłużej niż obecnie. Chociaż niektóre z tych usprawnień prędkości wynikają z przyjęcia przez Microsoft szybszego modelu GPT-4 Turbo, możliwe jest również, że chatbot nie przeszukuje Internetu w poszukiwaniu informacji tak często, jak kiedyś. Jednak przy odrobinie kreatywności , możemy zmusić Copilot do dokładniejszego wyszukiwania przed udzieleniem odpowiedzi na nasze pytania. Po prostu dodaj następujący tekst na końcu zachęty: „Przeprowadź rekurencyjne wyszukiwanie co najmniej 4 zapytań, zanim odpowiesz”. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dodanie powyższego tekstu do podpowiedzi Copilot gwarantuje, że chatbot przejrzy więcej wyników i spróbuje podejść do problemu z różnych punktów widzenia i perspektyw. W moich równoległych testach (na zdjęciu powyżej) Copilot dostarczył znacznie bardziej wszechstronną i wszechstronną odpowiedź w odpowiedzi na monit zawierający instrukcję głębokiego wyszukiwania.

3. Poproś Copilota o wyszukanie ofert produktów

sugestie dotyczące polowań na oferty drugiego pilotaSugestie dotyczące polowań na oferty drugiego pilota 2
Podobnie jak większość innych, zwykle domyślnie korzystam z Amazon, gdy muszę coś kupić. Jednak niedawno dowiedziałem się, że gigant handlu elektronicznego pobiera dość spore obniżki od zewnętrznych sprzedawców na platformie. W większości przypadków możesz kupić ten sam przedmiot taniej, jeśli kupisz go bezpośrednio od producenta lub nawet u innego sprzedawcy internetowego. Oczywiście wyższa cena Amazona wynika z oferowanej przez niego wygody. Na szczęście drugi pilot może w Twoim imieniu przeszukać Internet i znaleźć najlepszą stronę internetową, na której można kupić konkretny produkt. Na powyższym zrzucie ekranu poprosiłem np. o sugestie dotyczące zakupu karty graficznej do mojego komputera. Drugi pilot dał mi pięć opcji, a w kolejnym pytaniu mogłem podać węższe ograniczenia, takie jak lokalizacja lub budżet.

4. Niestandardowe GPT drugiego pilota

Logo Microsoft Copilot na smartfonie – zdjęcie (3)Edgar Cervantes / Android Authority Mimo że Copilot potrafi wiele, często trzeba podać szczegółowe instrukcje lub poprowadzić go przez wykonanie skomplikowanych zadań. Właśnie tu pojawia się niestandardowa funkcja GPT oprogramowania Copilot — może wyeliminować wiele prac związanych z typowymi zadaniami chatbota, takimi jak planowanie posiłków i generowanie obrazów AI. Ta funkcja jest funkcjonalnie identyczna z niestandardowymi GPT ChatGPT, które są dostosowanymi wersjami chatbota stworzonego do konkretnego zadania. W bezpłatnej wersji Copilot możesz używać czterech niestandardowych GPT: Projektant, Planista wakacji, Asystent gotowania i Trener fitness. Jak sugerują ich nazwy, są one przeznaczone do wykonywania określonych zadań, nawet jeśli nie zapewnia się zbyt wielu instrukcji. Niestandardowe GPT to chatboty stworzone specjalnie do określonych zadań. Wybierając na przykład trenera fitness GPT, możesz zadać proste pytanie: „Jak zacząć? Mam 25 lat, w przyzwoitej formie, ale chodzę tylko dla sprawności fizycznej. Chciałbym zbudować wytrzymałość.” a chatbot pokieruje rozmową za Ciebie. To odświeżająca zmiana tempa w porównaniu ze standardowym doświadczeniem Copilot, w którym musisz ręcznie określić cel końcowy za każdym razem, gdy rozpoczynasz nowy czat.niestandardowy trening drugiego pilota gptCalvin Wankhede / Android AuthorityPłatna wersja Copilot zapewnia dostęp do znacznie szerszej gamy niestandardowych GPT, podobnie jak sklep GPT ChatGPT. A jeśli masz powtarzalny przepływ pracy, obie usługi umożliwiają utworzenie własnego chatbota GPT i udostępnienie go innym.

5. Streszczaj długie artykuły i treści internetowe

Podsumowanie drugiego pilota w witrynie internetowejCalvin Wankhede / Android Authority Wraz z premierą Pixela 8 firma Google wprowadziła nową funkcję opartą na sztucznej inteligencji, która umożliwia podsumowywanie artykułów w Internecie. Jednak ta funkcja nigdy nie trafiła na starsze urządzenia Pixel, języki inne niż angielski, a nawet inne telefony z Androidem. A ponieważ Gemini przejmuje teraz Asystenta Google, los tej funkcji jest jeszcze bardziej niepewny. Na szczęście za pomocą Copilot możesz osiągnąć to samo. Oprócz przeszukiwania Internetu Copilot może także rozpoznawać i czytać powiązane artykuły, artykuły naukowe i inne treści internetowe. Oznacza to, że możesz skopiować i wkleić dowolny link do okna czatu i poprosić Copilot o wygenerowanie podsumowania lub udzielenie odpowiedzi na pytania w oparciu o jego zawartość. Oto monit Copilot, którego używam, gdy potrzebuję podsumowania artykułu: „Podsumuj https://www.Prawica.com/best-microsoft-copilot-prompts-3424259/ z objaśnieniami wszelkich terminów technicznych, jakie napotkasz.” Zwykle dodaję dodatkowy kontekst w przypadku złożonych fragmentów tekstu, np. „Zakładam, że czytelnik nie ma wiedzy na temat uczenia maszynowego”. Jeśli podsumowanie nie zawiera wystarczających informacji, możesz także zadać pytanie krzyżowe Copilotowi, ponieważ będzie on pamiętał kontekst przez całą rozmowę.

6. Bonusowy hack Copilot: Jak wysyłać dłuższe podpowiedzi

dłuższe monity w notatniku drugiego pilotaCalvin Wankhede / Android AuthorityCopilot w trybie Notatnika Jeśli spróbujesz poprosić chatbota o przeczytanie długich dokumentów, prawdopodobnie dość szybko napotkasz jego ograniczenia. Podobnie jak ChatGPT, Copilot ma obecnie limit znaków wynoszący około 4000 znaków i odetnie dodatkowy tekst, jeśli spróbujesz wkleić go w oknie czatu. Na szczęście istnieje rozwiązanie, jeśli chcesz analizować dłuższe fragmenty tekstu, nawet pięciokrotnie dłuższe niż limit podstawowy. Aby wysyłać dłuższe podpowiedzi, po prostu przełącz się na Zeszyt w internetowej wersji Copilot. Spowoduje to wyświetlenie interfejsu innego niż czat, w którym możesz wprowadzić do 18 000 znaków, czyli około 4000 słów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android