Mierz ciśnienie krwi za pomocą smartwatchy Samsung i Huawei

Mierz ciśnienie krwi za pomocą smartwatchy Samsung i Huawei

W ostatnich latach smartwatche zaczęły wielki triumf i coraz więcej kobiet i mężczyzn wybiera smartwatch zamiast klasycznego zegarka na rękę. Wynika to głównie z faktu, że takie smartwatche potrafią znacznie więcej niż tylko wyświetlać godzinę i datę. W końcu wysokiej jakości smartwatche oferują wiele dodatkowych funkcji. Chodzi przede wszystkim o różnorodny monitoring różnych wartości zdrowotnych oraz możliwość śledzenia aktywności sportowej. Ponadto wiele inteligentnych zegarków jest również w stanie na przykład przechowywać muzykę i odtwarzać ulubioną muzykę przez odpowiednie słuchawki podczas biegania. Jeśli chodzi o mierzenie ważnych wartości zdrowotnych, najnowsze smartwatche stają się coraz potężniejsze i są w stanie monitorować coraz bardziej istotne wartości.

Smartwatche coraz lepiej monitorują wartości zdrowotne

Standardem stało się teraz, że smartwatch może na przykład monitorować tętno przez całą dobę, a także stale monitorować saturację krwi tlenem. W ten sam sposób nowoczesne smartwatche mogą monitorować sen i dostarczać ważnych informacji o czasie trwania, a przede wszystkim o jakości snu. Coraz więcej jest też smartwatchów na smartfony z Androidem, które potrafią również mierzyć temperaturę skóry i tworzyć prosty elektrokardiogram (EKG). Z drugiej strony, to wciąż rzadkość, że inteligentny zegarek jest w stanie również mierzyć ciśnienie krwi. W dalszej części artykułu chcemy zaprezentować smartwatche Samsunga i Huawei, które potrafią wiarygodnie mierzyć ciśnienie krwi. Dzięki kodowi promocyjnemu Saturn ze strony www.gutscheinsammler.de/black-friday-cyber-monday możesz również zaoszczędzić dużo pieniędzy, kupując te specjalne smartwatche.

Zdjęcie: Shutterstock (studio Prostock)

Zmierz ciśnienie krwi za pomocą zegarka Samsung Galaxy Watch 4 i 5

Jednym z pierwszych twórców smartwatchy z obsługą pomiaru ciśnienia krwi był Samsung. Dostawca jest znany przede wszystkim z wysokiej jakości smartfonów i regularnie produkuje jedne z najlepszych smartfonów z Androidem.

Ponadto Samsung wyrobił sobie markę w ostatnich latach dzięki rozwojowi wysokiej jakości smartwatchów. Galaxy Watch 4 był już w stanie wiarygodnie mierzyć ciśnienie krwi. W przypadku tego urządzenia ważne było, aby najpierw skalibrować je za pomocą zwykłego ciśnieniomierza. Następnie wykonywany jest pomiar za pomocą smartwatcha, aby móc porównać oba wyniki i idealnie skalibrować smartwatch do pomiaru ciśnienia krwi.

W międzyczasie Samsung wprowadził już na rynek następców modeli z Galaxy Smartwatch 5 i Galaxy Watch 5 Pro. Oczywiście, kolejne modele są ponownie w stanie łatwo i niezawodnie mierzyć ciśnienie krwi po kalibracji. W szczególności Galaxy Watsch Pro 5 w końcu przekonuje tym razem znacznie dłuższą żywotnością baterii.

Huawei Watch D z fizycznym pomiarem ciśnienia krwi

Huawei Watch D jest obecny w Chinach od dłuższego czasu i jest w stanie mierzyć między innymi ciśnienie krwi. Wiadomo, że Huawei od jakiegoś czasu ma zakaz korzystania z Androida i innego oprogramowania Google na swoich smartfonach. Doprowadziło to do ogromnego spadku sprzedaży smartfonów poza Chinami.

Na przykład Huawei nadal odnosi duże sukcesy ze swoimi smartwatchami. Chociaż inteligentne zegarki Huawei współpracują również z oprogramowaniem wewnętrznym, można ich stosunkowo łatwo używać również na smartfonach z systemem operacyjnym Android za pomocą aplikacji Huawei Health.

Huawei GT3 i Watch 3 już odniosły duży sukces i w wielu testach zrobiły wrażenie na wielu użytkownikach. Jednak te smartwatche nie były w stanie mierzyć ciśnienia krwi.

Teraz Huawei w końcu wprowadził Huawei Watch D w Europie. Ten inteligentny zegarek istnieje w Chinach od dłuższego czasu, a Huawei otrzymał teraz również certyfikat pomiaru ciśnienia krwi w Europie. Za pomocą Huawei Watch D można teraz nie tylko rejestrować EKG, ale także mierzyć ciśnienie krwi.

Huawei stosuje nowe podejście do pomiaru ciśnienia krwi i w przeciwieństwie do swojego konkurenta Samsunga nie polega na ekstrapolacji wyników pomiarów optycznych. Zamiast tego Huawei Watch D ma mały mankiet, który jest zintegrowany z bransoletą. Podczas pomiaru ciśnienia krwi ten zintegrowany mankiet jest napompowany, a ten smartwatch jest w stanie wykonać fizyczny pomiar ciśnienia krwi. Według producenta pomiar ten jest znacznie dokładniejszy niż pomiar czysto optyczny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android