Google zgłasza „Pamięć pełna” – co robić?

Google zgłasza „Pamięć pełna” – co robić?

Posiadając konto Google, otrzymujesz bezpłatnie określoną ilość miejsca na dysku. Jednak po pewnym czasie może pojawić się komunikat, że pamięć Google jest pełna. Co możesz zrobić w takich przypadkach?

Z darmowym kontem otrzymasz 15 gigabajtów pamięci w chmurze od Googlemi. Na pierwszy rzut oka wydaje się to przyzwoitą pojemnością, ale szybko wyczerpuje się w codziennym użytkowaniu i przy standardowych ustawieniach niektórych usług Google. W kilku prostych krokach możesz zwolnić miejsce na dysku i mieć pewność, że miejsce na dysku online pozostanie bezpłatne, ale czasami trzeba skorzystać z innych sposobów.

„Powiadomienie” od Google: Pamięć pełna – oto, co możesz zrobić

Pamięć można szybko zarządzać w przeglądzie „Google One”. Tutaj możesz zobaczyć, które usługi Google zajmują najwięcej miejsca i w razie potrzeby możesz usunąć treści, które nie są już potrzebne. Kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do przeglądu.

Dla większości użytkowników zdjęcia i filmy zajmują dużą część pojemności. W ustawieniu standardowym każde zdjęcie wykonane smartfonem z Androidem jest nie tylko zapisywane na urządzeniu, ale także automatycznie przesyłane do Zdjęć Google. Kolekcję zdjęć możesz znaleźć w chmurze, ale w pewnym momencie przestrzeń będzie pełna. Jeśli więc pamięć Google jest pełna, najpierw sprawdź następujące kwestie:

Kontroluj przegląd zdjęć na swoim koncie Google, na przykład otwierając aplikację „Zdjęcia Google” na swoim smartfonie lub tę stronę w przeglądarce. Kliknij swój w prawym górnym rogu Zdjęcie profilowe. W środku widać z baru, ile miejsca do przechowywania konto Google jest nadal bezpłatne. Kliknij linię. Dojdziesz teraz do menu, które pomoże Ci w przypadku wąskich gardeł pamięci. Poniżej możesz np Szczególnie duże i niewyraźne wyświetlanie zdjęći wyjdź. W przeglądzie zdjęć możesz usunąć niepotrzebne nagrania. W zależności od tego, jak dokładnie posprzątasz, ponownie powinno być wystarczająco dużo miejsca do przechowywania przez kilka następnych tygodni lub miesięcy być dostępnym.

Kiedy należy wyczyścić pamięć podręczną?

Pamiętaj, że obrazy zostaną usunięte nie tylko z magazynu w chmurze, ale także z urządzeń zsynchronizowanych ze Zdjęciami Google.

Co jeszcze możesz zrobić?

Jeśli przewiniesz przegląd miejsca w Zdjęciach Google, nadal możesz wyczyścić dane w usługach „Dysk Google” i „Gmail”. Możesz tam na przykład usunąć z archiwum e-maile, które są szczególnie… große Anhänge masz pliki na Dysku lub tworzysz ich kopie zapasowe. Mogą to być na przykład stare dokumenty, pliki kopii zapasowych lub poprzednie pliki do pobrania, których już nie potrzebujesz. Po procesie usuwania przejdź do kosza na swoim koncie Google, aby w końcu zwolnić miejsce. Kopią zapasową WhatsApp można także zarządzać za pośrednictwem Dysku Google. Może być możliwe usunięcie nośnika z tego miejsca, aby pamięć nie była nadmiernie obciążona.

Google: nie zapisuj zdjęć automatycznie

Jeśli regularnie robisz zdjęcia smartfonem, nie jest to rozwiązanie na stałe. Jeśli nie potrzebujesz zdjęć na swoim koncie Google, możesz to zrobić wyłącz automatyczną synchronizację:

Aby to zrobić, otwórz go Aplikacja Zdjęcia Google. Kliknij swój w prawym górnym rogu Zdjęcie profilowe. Następnie wybierz opcję „Ustawienia zdjęć„. Otwiera „Kopia zapasowa„. Ustawia kontroler na „Bezpiecznik”. “Poza”. Od tego momentu nowe zdjęcia ze smartfona nie będą już automatycznie przesyłane do chmury Google.

Dla bezpieczeństwa regularnie sprawdzaj kolekcję zdjęć w swoim smartfonie Skopiuj lub prześlij do innej usługi. Zapobiegnie to utracie nagrań w przypadku uszkodzenia lub kradzieży smartfona.

Rozszerz pamięć Google

Jeśli na stałe osiągniesz limit miejsca w Google, rozważ płatną aktualizację Google One. Jest to usługa subskrypcji, która oferuje większą pojemność pamięci masowej i inne korzyści w zamian za miesięczną lub roczną opłatę. Istnieją różne poziomy z miejscem do przechowywania 100 gigabajtów do 30 terabajtów. Opłata wynosi od 19,99 euro do 149,99 euro rocznie (arytmetycznie 1,66 euro lub 12,49 euro miesięcznie). Dokładne koszty i zawartość można znaleźć tutaj:

Oprócz rozszerzenia przestrzeni dyskowej subskrypcja Google One oferuje inne funkcje, takie jak usługa VPN i różne narzędzia do edycji obrazów.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android