Głośniki prysznicowe: te pudełka bluetooth są idealne do łazienki

Głośniki prysznicowe: te pudełka bluetooth są idealne do łazienki

Słuchanie muzyki pod prysznicem lub słuchanie radia — nie ma problemu, jeśli głośnik jest wodoodporny i można go łatwo obsługiwać, gdy jest mokry. Ekspert audio firmy GIGA, Stefan, przedstawia trzy modele, które są bezpieczne pod prysznicem lub w kąpieli.

Co to właściwie ma być, „głośnik prysznicowy”? Nie możesz po prostu podłączyć dowolnego głośnika Bluetooth do telefonu komórkowego i zabrać go ze sobą pod prysznic? Moja odpowiedź brzmi nie, ponieważ jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Kiedy głośnik jest dozwolony pod prysznicem

To, co sprawia, że „głośnik prysznicowy” jest dobry, to:

Głośnik jest wodoodporny . Oznacza to nie tylko „chroniony przed bryzgami wody”, ale potoczne określenie „wodoodporny”. W Europie istnieje oficjalny standard (stopień ochrony IP lub klasa ochrony), który można znaleźć również na smartfonach. Klasa ochrony przed wodą powinna być jak najwyższa. Na przykład IP67 oznacza „pyłoszczelny (6) i chroniony przed chwilowym zanurzeniem (7)”. W kabinie prysznicowej nie należy używać głośnika poniżej tego stopnia ochrony (np. IP54). Pod względem działania model głośnika powinien być wyposażony w przyciski sprzętowe, które można wciskać. Niektóre pudełka Bluetooth oferują jedynie płynne interfejsy użytkownika ze sterowaniem dotykowym – wygląda szykownie, ale jest praktycznie bezużyteczne z mokrymi rękami. Moja osobista rada: kup markowe urządzenie, które może kosztować trochę więcej. Szczególnie jeśli chodzi o głośniki, wybór jest ogromny – na Amazonie można znaleźć setki tanich pudełek, które kosztują kusząco niewiele i są reklamowane z właściwościami typu „wodoodporność”. Problem: bezimienni producenci oszczędzają na każdym rogu (np. odpowiednie gumowe uszczelki na obudowie), aby utrzymać niską cenę. Z drugiej strony, znani producenci marek wkładają więcej wysiłku w testowanie jakości i trwałości. Masz reputację do ochrony i po prostu nie możesz sobie pozwolić na zwarcie swojego modelu przy drugim użyciu.

JBL Go 3: Ten tani

Amerykański producent JBL wie co nieco na temat głośników: od naprawdę dużego nagłośnienia festiwalowego, przez świetne zestawy kina domowego, po kompaktowe głośniki Bluetooth, wszystko jest wliczone w cenę – zawsze w towarzystwie pochwał od klientów i prasy branżowej. Chyba najmniejszym (8,8 x 7,5 x 4,1 cm) i najtańszym wejściem do świata dźwięków JBL jest JBL Go 3 , który jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych za około 35 euro.

Wodoodporny zgodnie z IP67 i wyposażony w praktyczną pętlę. Może brzmieć, ale nie jest ani szczególnie głęboki, ani głośny, dlatego jest szczególnie polecany do podcastów i programów informacyjnych.

„Najlepszy dźwięk dla głosów prelegentów (podcastów) i muzyki pop przy głośności pomieszczenia”, tak podsumowałem w obszernym teście GIGA Bose SoundLink Micro , który jest niezwykle kompaktowy i ma wymiary 9,83 x 9,83 x 3,48 cm. Dzięki wielopunktowemu Bluetooth, do boxa można podłączyć kilka urządzeń (np. dwa telefony komórkowe) i szybko przełączać – idealne dla kilku użytkowników, którzy chcą dzielić głośnik prysznicowy.

Stopień ochrony IPX7 oznacza, że w skrajnych przypadkach można zanurzyć głośnik w wodzie o głębokości 1 m nawet na 30 minut. Prawdopodobnie mała wada: SoundLink Micro jest ładowany przez złącze micro-USB – wolałbym w tym momencie bardziej współczesnego gniazda USB-C.

Sonos Roam: głośnik multiroom

Sonos Roam to „dokładnie ten głośnik, na który słusznie czekało wielu fanów Sonosa: poręczny, elastyczny, piękny, bez poważnych słabości”, tak mój wniosek w obszernym teście GIGA. Szczególną cechą przenośnego urządzenia jest to, że można nim sterować nie tylko przez Bluetooth, ale także odbierać muzykę we własnych czterech ścianach przez WLAN.

Roam jest idealnym dodatkiem do istniejących konfiguracji multiroom Sonos: na przykład każdy, kto słucha Sonos One w kuchni podczas śniadania, może synchronicznie odtwarzać ten sam utwór w łazience. Dzięki automatycznemu pomiarowi pomieszczenia kompaktowy głośnik może również przeciwdziałać trudnej akustyce pomieszczenia w łazience, dostosowując dźwięk. Sonos Roam jest wodoodporny do IP67 i obsługuje AirPlay 2 firmy Apple. Używanie go pod prysznicem jest prawie trochę za drogie – więc zakup Roam ma sens, zwłaszcza jeśli szukasz dobrze brzmiącego głośnika do wnętrz i na zewnątrz.

Dalsze zalecane głośniki Bluetooth, z których niektóre są również wodoodporne, można znaleźć w naszych szczegółowych poradach dotyczących zakupu :

Głośniki pod prysznicem: na co zwrócić uwagę

Na koniec trzy punkty, które należy uznać za oczywiste:

Nawet jeśli głośnik Bluetooth jest wodoodporny i można go nawet zanurzyć na krótki czas, należy uważać na bezpośrednie strumienie wody (głowica prysznicowa). Wysokie ciśnienie wody może przeciążyć uszczelnienia obudowy. Dlatego głośnik powinien być nieco odsunięty, najlepiej na półce obok kabiny prysznicowej. Mydło, a szczególnie szorstkie środki czyszczące nie powinny mieć kontaktu z głośnikiem. Wskazane jest, aby głośnik raz za razem całkowicie wysychał. Pozostawianie skrzynki Bluetooth w kącie, który przez wiele dni jest zawsze wilgotny, nie jest dla niej dobre. Akumulator należy zawsze ładować, gdy jest suchy, a nigdy, gdy głośnik jest używany i ma kontakt z wodą.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android