Google sprawia, że Android jest jeszcze lepszy: nowe funkcje ogłoszone na 2022 r.

Google sprawia, że Android jest jeszcze lepszy: nowe funkcje ogłoszone na 2022 r.

Nowy rok dopiero się rozpoczął, ale Google już mówi nam, jakie ekscytujące nowe funkcje czekają na nas w systemie operacyjnym Android w tym roku. Firma już wiele ujawniła na CES 2022. Celem jest lepsze połączenie w sieć urządzeń używanych na co dzień i stworzenie dobrego ekosystemu.

Google ulepsza ekosystem Androida

Android już dawno przestał być czystym systemem operacyjnym dla smartfonów. Google również o tym wie i obecnie opracowuje system operacyjny specjalnie dla tabletów, smartwatchy, a nawet samochodów. Poza tym Android powinien doskonale współpracować z wieloma innymi produktami, a ekosystem powinien stawać się coraz lepszy . Google planuje wiele korekt w tym kierunku na 2022 rok.

Skonfiguruj i podłącz urządzenia szybciej

Dzięki „Szybkiej parze” Google oferuje już na urządzeniach z Androidem opcję szybkiego łączenia się z nowym urządzeniem i przesyłania danych na konto i tym podobne . Będzie się to poprawiać w przyszłości.

W pierwszym kwartale 2022 r. Google planuje mieć słuchawki obsługujące „Fast Pair” podłączone bezpośrednio do Chromebooków. W drugim kwartale 2022 r. będzie można szybko i bezpośrednio skonfigurować Chromebooka za pomocą smartfona z Androidem. Wtedy możesz zacząć z niego korzystać jeszcze szybciej. Ponadto słuchawki obsługujące funkcję „Fast Pair” będą wkrótce mogły być podłączane do urządzeń Google i Android TV, dzięki czemu możesz cieszyć się swoim serialem w spokoju. W tym samym okresie powinna również przebiegać lepsza współpraca z „Materią” i urządzeniami smart home. Użyj smartwatcha z Androidem, aby odblokować

Możesz już odblokować Chromebooka smartfonem z Androidem i używać go bezpośrednio. Ta funkcja jest znacznie rozszerzana w ekosystemie Androida.

Od drugiego kwartału 2022 r. Google chce umożliwić Ci odblokowywanie Chromebooka, smartfona lub tabletu z Androidem za pomocą smartwatcha z Androidem, gdy będziesz w pobliżu. W trzecim kwartale 2022 roku cyfrowy kluczyk samochodowy z technologią UWB w smartfonach ma stać się znacznie lepszy. Wtedy nie musisz nawet wyciągać telefonu komórkowego z kieszeni, aby odblokować samochód. Musisz tylko być blisko pojazdu, a on Cię rozpozna, jak system bezkluczykowego go. Komunikacja między różnymi urządzeniami z Androidem

Google chce usprawnić korzystanie ze słuchawek z urządzeniami z Androidem i dalej rozbudowywać Asystenta Google.

Już w II kwartale 2022 roku Google planuje opracować technologię dla słuchawek Bluetooth, która umożliwia płynne przełączanie między dwoma urządzeniami. Jeśli więc oglądasz film na tablecie z Androidem i odbierasz połączenie na smartfonie z Androidem, słuchawki automatycznie łączą się ze smartfonem i możesz odebrać połączenie. Po rozmowie połączenie z tabletem zostanie przywrócone. Również w drugim kwartale 2022 r. Google chce wykrywać ruchy głowy, a tym samym indywidualnie dostosowywać dźwięk w pomieszczeniu, aby stworzyć jeszcze bardziej wciągające wrażenia słuchowe. W trzecim kwartale znacznie rozszerzy się możliwość przenoszenia odtwarzania na inne urządzenia. Następnie możesz przekazywać muzykę, którą słyszysz na smartfonie z Androidem, do większej liczby urządzeń. Technologia Chromecast ma być w przyszłości integrowana z coraz większą liczbą urządzeń. Początkowo nacisk kładziony jest na głośniki i soundbary. Współpraca między smartfonami z Androidem a Chromebookami ma również zostać rozszerzona w trzecim kwartale. Nawet jeśli smartfon znajduje się w innym pokoju, powinieneś mieć dostęp do czatów za pomocą „Koncentratora telefonu” i pobierać je na Chromebooku. Już w I kwartale 2022 r. użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do zdjęć ze swoich smartfonów na Chromebookach za pośrednictwem „Phone Hub”. Dzięki „Remote Actions” będziesz mógł wydawać określone polecenia urządzeniom w 1. kwartale 2022 r. w celu uruchomienia funkcji. Na przykład w samochodach Volvo włącz ogrzewanie postojowe, zanim jeszcze otworzysz samochód i usiądziesz w nim. Funkcje takie jak wywoływanie poziomu baterii i tym podobne będą również realizowane za pomocą Asystenta Google.

Wszystkie nowe funkcje będą działać również ze smartfonami Pixel 6:

Android i Windows rosną razem

Google chce również znacznie rozszerzyć współpracę między Androidem i Windowsem w 2022 roku. „Szybka para” powinna wtedy działać również w systemie Windows. W przyszłości można szybko podłączyć akcesoria Bluetooth, synchronizować wiadomości tekstowe lub udostępniać pliki w celu przesłania ich na jedno z urządzeń. Google współpracuje z firmami Acer, HP i Intel, aby w tym roku udostępnić te funkcje na wybranych komputerach z systemem Windows.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android