Czy wiesz: największa nazwa na Androidzie używana do sprzedaży makaronów

Czy wiesz: największa nazwa na Androidzie używana do sprzedaży makaronów

Edgar Cervantes / Android Authority Większość dużych firm technologicznych, takich jak Facebook, Amazon, Apple, Microsoft, Google i wiele innych, ma skromne początki, zakładając je w piwnicach, garażach, pokojach w akademikach lub prowizorycznych biurach domowych. Choć wiele z tych firm działało w branży technologicznej lub przynajmniej z nią sąsiadującej, początki wielu gigantów technologicznych w Azji i Europie nie są tak proste. Zanim Samsung stał się największą marką na Androidzie i stworzył nasze ulubione telefony, sprzedawał makaron.

Na początek sklep spożywczy

Ujęcie firmy handlowej i sklepu spożywczego Samsung w 1938 rokuLee Byung-Chull założył firmę Samsung w 1938 roku w Taegu (obecnie znanym jako Daegu) z zaledwie 30 000 wonów (obecna równowartość około 23 dolarów) jako firmę handlową zajmującą się sprzedażą i eksportem suszonych ryb, owoców, warzyw i własnych makaronów. Nazwa Samsunga sugeruje wzniosłe ambicje i było to prawdą już wtedy, chociaż pierwsza planowana ekspansja w Seulu została nagle wstrzymana po wybuchu wojny koreańskiej w 1947 roku. Po wojnie Samsung rozszerzył swoją działalność na branżę tekstylną, budując przy czasie największą fabrykę wełny w Korei. Lee założył także rafinerię cukru w ​​Busan, rozszerzył swoją działalność na handel detaliczny, papiery wartościowe i ubezpieczenia poprzez przejęcia, a także skupił się głównie na industrializacji, aby pomóc krajowi w odzyskaniu sił i odbudowie po wojnie. Dopiero w 1969 roku narodziła się Samsung Electronics, branża, która zapewniła firmie globalną, mainstreamową rozpoznawalność.

Samsung, jakiego znamy dzisiaj

Telefon Samsung SH 100Chociaż Samsung ma znaczącą pozycję w różnych branżach, obecnie Samsung Electronics odpowiada za większość jego działalności. Podróż jednej z największych na świecie firm produkujących telefony i elektronikę rozpoczęła się w 1969 roku. Pierwszym produktem konsumenckim firmy był czarno-biały telewizor, a przez następną dekadę produkowała telewizory kolorowe, kalkulatory, lodówki, klimatyzatory i nie tylko . W 1981 roku Samsung osiągnął kamień milowy w postaci wyprodukowania 10-milionowego telewizora, zaledwie trzy lata po przekroczeniu progu pięciu milionów. Samsung wypuścił swój pierwszy telefon komórkowy w 1988 roku i choć model SH-100 okazał się komercyjnym rozczarowaniem, firma nie ustawała w produkcji nowych modeli co roku. Po raz pierwszy komercyjny sukces posmakował w 1994 roku wraz z modelem SH-770, a rok później ponad połowa telefonów komórkowych sprzedawanych w Korei pochodziła od firmy Samsung. Nawet w latach poprzedzających dominację smartfonów z Androidem Samsung dawał takim niezłomnym graczom jak Motorola i Nokia szansę na zdobycie pieniędzy.Samsung Galaxy S24 Ultra vs Galaxy S23 Ultra Nasycenie ekranu głównego w pozycji leżącejRyan Haines / Android Authority Pierwsze wyprawy Samsunga w świat Androida były całkiem przyzwoite, ale dopiero dzięki Galaxy S3 firma stała się główną siłą w branży smartfonów, którą pozostaje do dziś. Od pionierskiego „phabletu” z Galaxy Note po wiodącą pozycję na rynku urządzeń składanych, Samsung pozostaje innowacyjnym liderem w dziedzinie smartfonów. A jej smartfony są stałymi pozycjami w naszych najlepszych zestawieniach telefonów z Androidem, z dużą ilością opcji w całym spektrum cenowym i funkcjonalnym.Samsung Galaxy Book Ultra na krześleRyan Haines / Android Authority Oczywiście, chociaż tutaj, w Android Authority, skupiamy się na urządzeniach z Androidem, takich jak smartfony, tablety i urządzenia do noszenia, Samsung jest także liderem na ogólnym rynku elektroniki użytkowej, produkując laptopy z systemem Windows, Chromebooki, produkty audio i telewizory i sprzęt gospodarstwa domowego, a także produkty, które nie są przeznaczone bezpośrednio dla konsumenta, takie jak półprzewodniki, procesory, wyświetlacze i wiele innych.

Co jeszcze robi Samsung

Zdjęcie Dubaju nocąSamsung wytwarza prawie jedną piątą PKB Korei Południowej i chociaż jego dział elektroniki ma największy udział w tym sektorze, cała firma jest dość zróżnicowana. Do wielu oddziałów firmy należy Samsung Heavy Industries, jeden z największych stoczniowców na świecie. W sektorze budowlanym działają firmy Samsung Engineering i Samsung C&T Corporation, z których ta ostatnia była zaangażowana w budowę najwyższego budynku świata, Burj Khalifa. Samsung jest również zaangażowany w sektor ubezpieczeń w ramach Samsung Life Insurance, Samsung Everland jest właścicielem i operatorem Everland Pod skrzydłami firmy znajduje się także Resort, jeden z najstarszych parków tematycznych w Korei Południowej oraz agencja reklamowa Cheil Worldwide. Od hoteli i kurortów po centra medyczne i modę — firma Samsung Global i jej spółki stowarzyszone działają w niemal każdej branży, o której możesz pomyśleć. Zatem następnym razem, gdy będziesz na statku wycieczkowym, oglądając film z Burj Khalifa na smartfonie, tablecie, laptopa lub telewizora, mając założone słuchawki Bluetooth, wiedz, że może być tylko jedna firma, która przyczyniła się do tego wszystkiego. A wszystko zaczęło się od makaronu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android