Android 15 naprawia jedną z najgorszych części funkcji kamery internetowej Pixela

Android 15 naprawia jedną z najgorszych części funkcji kamery internetowej Pixela

TL;DR Android 15 może poprawić jakość obrazu z kamery internetowej USB, dodając dedykowany tryb wysokiej jakości. To jest aktualizacja funkcji kamery internetowej typu plug-and-play dodanej w systemie Android 14 QPR1. Chociaż ta funkcja jest wygodna w użyciu, jakość wideo jest dość przeciętna, więc jest to mile widziana zmiana. Jeśli nie kupujesz absurdalnie drogiej kamery internetowej, istnieje duża szansa, że ​​jakość aparatu w smartfonie z Androidem, który już posiadasz, wyprzedzi kamerę internetową Twojego komputera. Dlatego wiele osób używa smartfona jako kamery internetowej, co jest łatwe dzięki aplikacjom internetowym innych firm. Dzięki aktualizacji Androida 14 QPR1 dla telefonów Pixel firma Google jeszcze bardziej to ułatwiła, wprowadzając obsługę kamery internetowej USB bezpośrednio w systemie Android. Chociaż funkcja kamery internetowej w systemie Android jest niezwykle wygodna w użyciu, ponieważ nie wymaga pobierania konkretnej aplikacji, niestety wiele do życzenia. Kiedy Dhruv Bhutani z Android Authority przetestował to z kamerą Continuity Camera w iPhonie, był szczególnie rozczarowany jakością wideo. Powiedział, że jakość wideo podczas używania Google Pixel 8 Pro jako kamery internetowej jest „całkiem przeciętna” i „w żadnym stopniu nie tak dobra jak w przypadku iPhone’a”. Moje własne testy wykazały, że jakość wideo podczas korzystania z wbudowanej funkcji Androida 14 funkcja kamery internetowej była znacznie gorsza w porównaniu z działającymi aplikacjami kamer internetowych innych firm na tym samym urządzeniu. Oznaczało to, że problem nie dotyczył telefonu, ale funkcji kamery internetowej Androida. Moja teoria jest taka, że ​​Google zoptymalizował funkcję kamery internetowej w Androidzie 14 pod kątem długotrwałej wytrzymałości kosztem jakości wideo. Jest to niefortunne, ponieważ niektóre rozmowy wideo mogą być krótkie, a niektóre telefony radzą sobie z przesyłaniem wideo o wyższej jakości przez dłuższy czas. Na szczęście wydaje się, że Google zdaje sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy oczekują wyższej jakości wideo ze swoich smartfonów, dlatego dodano opcję nowy tryb wysokiej jakości w funkcji kamery internetowej Androida.

Funkcja kamery internetowej w trybie wysokiej jakości w systemie Android 15

Po włączeniu funkcji kamery internetowej USB w najnowszej wersji Androida 15 Developer Preview 2 w lewym górnym rogu pojawi się nowy symbol „HQ”. Kliknięcie tej opcji włącza nowy tryb wysokiej jakości, który wyłącza wszelkie optymalizacje mocy wprowadzone przez Google pod maską funkcji kamery internetowej.
Zrzut ekranu 20240321 134154Jeśli chcesz zmaksymalizować czas pracy baterii, warto wyłączyć tryb wysokiej jakości na potrzeby dłuższych rozmów wideo. Jednak jeśli to ma sens, uruchomiłem rozmowę wideo z włączonym trybem wysokiej jakości, która trwała prawie dwie i pół godziny, a temperatura baterii mojego Pixela 8 Pro osiągnęła szczyt tylko 37,6 stopnia Celsjusza (~100 stopni Fahrenheita). Poza tym poziom naładowania baterii spadł w tym czasie tylko o 8%. Używałem jednak wolnego kabla USB 2.0 podłączonego do stacji dokującej, więc możliwe, że w przypadku szybszej ładowarki temperatura wzrosłaby jeszcze bardziej (i odwrotnie, zużycie baterii zmniejszyłoby się lub zatrzymało). Jeśli zastanawiasz się, czy Wysoki Tryb jakości faktycznie poprawia jakość wideo i z przyjemnością donoszę, że tak jest – w rzeczywistości całkiem znacząco. Nagrałem cały 35. odcinek podcastu Android Faithful, używając Pixela 8 Pro jako kamery internetowej z włączonym trybem wysokiej jakości. Nagrałem także krótki film, zamieszczony poniżej, porównujący jakość działania kamery internetowej Androida w trybie wysokiej jakości i bez niego. (Uwaga: ręcznie włączyłem tę funkcję, aby uzyskać ten materiał filmowy, ale jest ona dostępna od wersji Developer Preview 2). Naszym zdaniem firma Google powinna była włączyć tę opcję trybu wysokiej jakości od samego początku, ale lepiej późno niż wcale . Czy wypróbujesz funkcję kamery internetowej USB w Androidzie teraz, gdy Google dodał tryb HQ? Daj nam znać w poniższej ankiecie.

Czy będziesz korzystać z trybu wysokiej jakości z funkcją kamery internetowej w systemie Android 15?

182 głosyTak, jestem tym bardzo podekscytowany!87%Nie, to mnie nie interesuje.13%Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android