Amazon Prime Video: Kultowy film z Samuelem L. Jacksonem startuje

Amazon Prime Video: Kultowy film z Samuelem L. Jacksonem startuje

Tandetny kultowy film z 2006 roku nie podbił serc krytyków, ale widzowie byli w siódmym niebie jeszcze przed rozpoczęciem filmu. Ale jeśli nadal chcesz zobaczyć „Węże w samolocie” na Amazon Prime Video, musisz się pospieszyć.

Wersja: 1.0.122

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie:28.08.2017

Aktualizacja z 10 marca 2023 r.: Ale teraz szybko, kto jest ikoną Film klasy B „Węże w samolocie” z Samuelem L. Jacksonem Jeśli nadal chcesz zobaczyć go na Amazon Prime Video, musisz się pospieszyć (obejrzyj go na Prime Video). Jak ogłasza Amazon na liście, niezwykły film zostanie usunięty z programu Prime Video. Do 20 marca tam masz dokładnie czas na obejrzenie „Węży w samolocie”.

Oryginalny artykuł:

Bei Amazon Prime Video: Węże w samolocie

Aktorowi Samuelowi L. Jacksonowi wystarczył tytuł filmu, aby w nim zagrać. Treść? Nie ma znaczenia, o ile film ma fajną nazwę. I to właśnie ma „Węże w samolocie”, jeszcze przed rozpoczęciem filmu, kinowe „arcydzieło” stało się szumem. Blogi, fora internetowe i strony internetowe – o tym mówiło się wszędzie. Były nawet protesty, gdy wytwórnia filmowa chciała zmienić tytuł na „Pacific Air Flight 121”. Odnieśli sukces, a „Snakes on a Plane” zachował zarówno zawiłą, jak i pomyślną nazwę.

Możesz zobaczyć wynik od 21. kwietnia na Amazon Prime Video – bez dodatkowych opłat. Film jest wliczony bezpośrednio w ryczałtową stawkę za transmisję strumieniową (patrz Amazon Prime Video). Ale o co właściwie znowu chodzi?

Nawet zwiastun ma coś w sobie:

Węże w samolocie – zwiastun

W IMDb możemy przeczytać: „Agent FBI zajmuje się samolotem pełnym śmiercionośnych jadowitych wężyktórzy zostali celowo zwolnieni w celu zabicia świadka, który leciał z Honolulu do Los Angeles, by zeznawać przeciwko szefowi mafii”. Brzmi jak prawdziwa historia, prawda? Zdecydowanie nie. Lexikon des Internationales Films staje się wtedy odpowiednio jaśniejszy:

„Mniej horroru niż filmu katastroficznego, którego gagi, zawsze na granicy niesmaku, są inscenizowane z taką rozbrajającą niedbałością, że nie można powstrzymać się od śmiechu”.

Chcesz jeszcze więcej śmieci? Znajdziemy go również na Netflix:

Co krytycy mówią o śmieciowych filmach?

Zgodnie z oczekiwaniami, dalsza krytyka ze strony profesjonalistów i widzów jest ambiwalentna dla tak złotego kawałka tandetnego filmu. IMDb dostaje tylko 5,5 na 10 punktów, profesjonaliści z Rotten Tomatoes są nieco bardziej wyrozumiali, przyznając co najmniej 69 procent na pomidorometrze. Zwykłym widzom wystarcza natomiast tylko 49 proc. W skrócie: Naprawdę fajny brud, który musieliście widzieć razem ze znajomymi. Filmu nie można traktować poważnie, ale można potraktować go lekko i z humorem.

Wskazówka: Oglądaj w oryginale. Tylko wtedy naprawdę coś dostajesz z następującego wersu filmu z ust Samuela L. Jacksona:

„Miałem to z tymi pierdolonymi wężami w tym pierdolonym samolocie!”

Napisany specjalnie dla niego, jako ironiczna aluzja do innych jego filmów, w których takie przekleństwa należą do standardowego repertuaru.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android