Technologie, które mogą poprawić sprzedaż hoteli

Technologie, które mogą poprawić sprzedaż hoteli

Każdy hotel pragnie przyciągnąć więcej gości, zwiększyć sprzedaż i poprawić satysfakcję gości. Ważne jest również zaoszczędzenie kosztów i godzin pracy. Dzięki nowym technologiom i ich postępowi wkrótce będzie to również możliwe. Z tego artykułu dowiesz się, z jakich technologii hotelarz w żadnym wypadku nie powinien zrezygnować, aby obniżyć koszty i zwiększyć sprzedaż.

Technologie, które mogą poprawić sprzedaż hoteli

Źródło obrazu: Martin Woods / Indigoextra Ltd. z potwierdzeniem praw autorskich do wizerunku

Zaczyna się w momencie zameldowania

Recepcja to serce hotelu. To nie tylko miejsce zameldowania, ale także pierwszy kontakt hotelu z gośćmi w recepcji. Goście również zawsze wracają do recepcji, jeśli mają jakiekolwiek pytania dotyczące regionu lub hotelu. Jednak to wszystko się zmieni; odpowiadają za to najnowsze technologie.

W hotelach odbywać się będzie odprawa cyfrowa. Hotele w Niemczech w przyszłości zdigitalizują cały proces zameldowania. Odprawa cyfrowa ma również wiele różnych zalet. Skorzystać z niej mogą nie tylko goście, ale przede wszystkim hotelarze. Raz po raz pojawiają się długie kolejki w recepcji, które mogą być bardzo męczące dla gości po długiej podróży. Dzięki cyfrowej odprawie już tak nie będzie. Formularze rejestracyjne w hotelu nie muszą być już wypełniane ręcznie, ale można je wypełnić online z wyprzedzeniem w zaciszu własnego domu. Ta technologia daje również więcej czasu na oferowanie osobistej obsługi klienta. Pomimo nowych technologii bardzo ważne jest, aby goście zostali dobrze przyjęci i mogli się do kogoś zwrócić. Życzenia gości powinny być zawsze jak najbardziej spełnione. Powinieneś być zawsze dostępny dla swoich gości, jeśli mają jakieś pytania.

Inteligentne czujniki

Hotelarze jak i goście mogą korzystać z wielu zalet nie tylko jeśli chodzi o zameldowanie, ale także o pokój. Tak zwane inteligentne gadżety pokojowe można już znaleźć w wielu hotelach na całym świecie. Są one używane w minibarach; zapobiega to podawaniu przez gości fałszywych informacji podczas wymeldowania. Gadżety umieszczono pod szklanymi butelkami; hotel od razu wie, kiedy coś zostało wyjęte z minibaru.

Jednak w niedalekiej przyszłości inteligentne czujniki powinny być w stanie zrobić znacznie więcej. Na przykład można je również wbudować w podłogę. Pomagają gościom korzystać z toalety w nocy. Ścieżka jest doskonale oświetlona przez te czujniki. W pokojach znajdują się również specjalne czujniki ciepła, które pokazują, czy goście są w pokoju, czy poza nim. W ten sposób można przede wszystkim zagwarantować prywatność i bezpieczeństwo gości.

Systemy zarządzania nieruchomościami

Coraz więcej hoteli na całym świecie polega na protel . Jest to centralny system zarządzania nieruchomościami, który oferuje hotelarzom wiele korzyści. Hotele mogą uzyskać dostęp do bazy danych tutaj w bardzo prosty i bezpośredni sposób. Funkcjonalności i dane są zawsze dostępne w czasie rzeczywistym. Sieci hotelowe mogą korzystać z jeszcze większej elastyczności dzięki protel. Tutaj hotele mają możliwość dysponowania tymi samymi informacjami o gościach. Dzięki protel masz również możliwość zaoszczędzenia sobie wielu kosztów. Co więcej, sprzedaż również może być tutaj doskonale kontrolowana. Rezerwacje są również szybkie i łatwe na protel. Ważne raporty w hotelu można utworzyć jednym kliknięciem myszy.

Bezpieczne systemy płatności

Bezpieczne systemy płatności również odgrywają bardzo ważną rolę we wszystkich hotelach. Od tego zależy przede wszystkim bezpieczeństwo każdego hotelu, ale goście czują się też bezpieczniej podczas dokonywania rezerwacji, gdy oferowane są bezpieczne systemy płatności. Zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat doszło do dużej liczby ataków hakerów i fałszywych rezerwacji, które były dużym obciążeniem dla hoteli. W przyszłości również w tym obszarze będą modernizowane hotele. Tutaj również bardzo dobrze sprawdza się portal, ponieważ wszystkie dane gości może tu zapisać bezpośrednio sam hotelarz, a karty kredytowe nie są już zapisywane w konwencjonalnych systemach hotelowych, ale w zaszyfrowanych danych.

Narzędzia do rezerwacji bezpośrednich

Jeśli goście chcą zarezerwować pokój w hotelu, w wielu przypadkach muszą pisać bezpośrednio do hotelu. Jednak nie należy tego już oczekiwać od żadnego gościa. Istnieje już wielu dostawców online, u których można bezpośrednio zarezerwować hotel. Jednak wkrótce powinny być dostępne również tak zwane narzędzia do bezpośredniej rezerwacji, dzięki którym będziesz mieć możliwość rezerwacji bezpośrednio przez hotel, a nie przez innego dostawcę. Jeśli goście mają możliwość rezerwacji bezpośrednio przez hotel, anulacje będą mniejsze. Istnieje kilka różnych narzędzi, które pokazują, na przykład, że co piąta rezerwacja jest anulowana. W przypadku rezerwacji bezpośrednich liczba ta jest jednak znacznie mniejsza. Ludzie są już przyzwyczajeni do zakupów online, więc nie powinno być problemu, aby po prostu zarezerwować hotel online bez konieczności wcześniejszej wizyty w biurze podróży.

Systemy wspomagania sterowane głosem

Wszyscy już znają Alexę do domu. Jest to system wspomagania sterowany głosem, który był już stosowany w wielu prywatnych domach. Ale takie systemy wspomagania sterowane głosem powinny wkrótce znaleźć się również w hotelach. Dzięki tym systemom asystującym odwiedzający mogą łatwo zarezerwować wizytę w spa lub wizytę w restauracji za pomocą tych urządzeń. Nawet ulubioną muzykę można łatwo odtwarzać w dowolnym momencie. Jeśli goście chcą dowiedzieć się więcej o regionie lub planują wycieczkę krajoznawczą, te systemy asystujące są również idealne. Pracownicy hotelu mogą również skorzystać z tych pomocników, ponieważ mają wtedy więcej czasu na interakcję z gośćmi na poziomie osobistym. Dobry kontakt z gośćmi jest w dzisiejszych czasach niezbędny, ponieważ hotel może oczekiwać od gości powrotu do hotelu tylko wtedy, gdy jest odpowiednio utrzymany. Staraj się komunikować z gośćmi, odpowiadać na prośby i budować osobistą relację. Każdy gość chce czuć się mile widziany i za to odpowiadają pracownicy każdego hotelu.

Jest już wiele hoteli, w których te trendy są pozytywnie wdrażane. Oczywiście nie zabraknie też wielu innych technologii, które już niedługo powinny znaleźć zastosowanie w hotelach.

Technologie, które mogą poprawić sprzedaż hoteli Po raz pierwszy pojawiły się na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech