Paskudniejszy niż duchy: w ten sposób chronisz się przed mostem

Paskudniejszy niż duchy: w ten sposób chronisz się przed mostem

Randki online to nie tylko romans. Istnieje wiele oszustw randkowych, które mogą być bolesne. Jedną z nich jest Mosting. Co kryje się za tym terminem i jak się przed nim chronić, wyjaśniamy w naszym artykule.

Dzięki aplikacjom randkowym poszukiwanie nowych znajomych może być bardzo łatwe i wygodne: poznajesz nowych ludzi z kanapy i decydujesz, czy ci odpowiadają, czy nie. Ale nierzadko zdarza się, że jeden na bolesne oszustwa randkowe wpada. Jednym z nich jest tzw „Mosting”. Poniżej możesz dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Mosting: Niebezpieczne połączenie ducha i bombardowania miłością

Termin mosting składa się z dwóch zjawisk randkowych: Ghosting i Love Bombing. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe: widmo opisuje, jak ktoś nagle zrywa kontakt. W pewnym sensie osoba staje się duchem. W przeciwieństwie do tego bombardowanie miłością oznacza prawdziwe „bombardowanie” romansami (prezenty, komplementy, uwaga itp.). Takie zachowanie może przybierać cechy manipulacyjne.

Mosting oznacza, że ​​​​randka udaje wielką miłość, zanim nagle nie usłyszysz nic więcej od tej osoby. Tak więc Mosting jest jeden gorsza forma zjawy.

W naszym filmie przedstawiamy 5 sztuczek randkowych:

To jest za Mostingiem

Podobnie jak w przypadku zjawy, za mostowaniem niepewność lub strach przed zaangażowaniem pozycji stojącej, które powodują nagłe zerwanie kontaktu. Z drugiej strony za bombardowaniem miłością często stoją choroby, takie jak narcyzm lub ukierunkowana manipulacja (źródło: Selfapy). Służą one realizacji określonych celów lub uzależnieniu daty od Ciebie. Jeżeli osoba kończąca moszcz dotrze do celu, kontakt zostaje zerwany.

Mosting może być bardzo bolesny dla ofiar. To nie może tak po prostu być chory z miłości przyjdź – w końcu obiecano wielkie uczucia. Przeciwnie, może to również prowadzić do niepewności lub strachu przed zaangażowaniem ofiary. Tym ważniejsze jest, aby chronić się przed takimi osobami.

Możesz dowiedzieć się więcej o aplikacjach randkowych tutaj:

GIGA poleca

Przegląd aplikacji randkowych

Mosting: W ten sposób prawidłowo sobie z tym radzisz

Kiedy spotykasz się z kimś, nie zawsze łatwo jest słuchać swojego przeczucia. Jednak powinieneś być podejrzliwy, jeśli twoja randka zbyt wcześnie obiecuje ci wielką miłość lub obsypuje cię prezentami. Zwłaszcza jeśli wiążą się z tym pewne wymagania lub czujesz się zmanipulowany, powinieneś zakwestionować związek. Pomocna może być rozmowa o obawach z bliskimi osobami, a nawet samodzielne skonfrontowanie się z randką. Daje to szansę zobaczenia reakcji danej osoby. Ale uzasadnione jest również zdystansowanie się od osoby wytwarzającej moszcz, jeśli nie przynosi ci to nic dobrego.

Jeśli kontakt został nagle zerwany, to nie obwiniaj się za to. Jak już napisano powyżej, powodem często jest to, że osoba wytwarzająca moszcz sama zmaga się z niepewnością. Nawet jeśli nie zawsze jest to łatwe: staraj się patrzeć przed siebie i uświadom sobie, że na to zasługujesz, traktowany z szacunkiem zostać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech