Najlepsze słuchawki Bluetooth: 5 modeli dousznych w teście

Najlepsze słuchawki Bluetooth: 5 modeli dousznych w teście

Słuchawki douszne są również znane jako słuchawki douszne lub wkładki douszne: ich obudowa znajduje się w małżowinie usznej lub w przewodzie słuchowym. Z aktywną redukcją szumów (ANC) lub bez, z pałąkiem na szyję lub prawdziwym bezprzewodowym – przedstawiamy wybór dobrych modeli z bezprzewodowym połączeniem przez Bluetooth.

Huawei FreeBuds Pro 2

Porada GIGA T-1000 wykonane z płynnego metalu z „Terminatora 2: Dzień sądu” (do obejrzenia na Amazon) – ale jako prawdziwe słuchawki bezprzewodowe. Co Huawei z FreeBuds Pro 2 (widok na Saturna) jest zdumiewający na więcej niż jeden sposób. Nie dość, że egzemplarz testowy, który posiadam w wariancie kolorystycznym „Silver Frost” wygląda po prostu naprawdę dobrze (naprawdę genialny wygląd) – pozostałe wartości również są prawidłowe dla tych słuchawek. I szczerze mówiąc: kto wcześniej miał Huawei jako eksperta audio na swoich ekranach?

Huawei FreeBuds Pro 2: neutralny dźwięk i elegancki wygląd (źródło zdjęcia: GIGA)

Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 12.11.2022 23:27

W tym przypadku chiński gigant IT nawiązał współpracę z francuskim producentem luksusowego sprzętu hi-fi Devialet – współpraca, która wydaje się dobrze działać. Huawei FreeBuds Pro 2 są wygodne w noszeniu i dźwięk zrównoważony i muzykalny we wszystkich stylach muzycznych. Uderzające jest neutralny głos, bez często spotykanej przesady w zakresie basu. Jeśli nadal chcesz więcej boomu, musisz dostosować korektor w aplikacji.

To Redukcja szumów jest dobry, a operacja (połączenie gestów dotykowych i czułych na nacisk) jest dobra niezawodny i chwytliwy. Kluczową przewagą nad wieloma konkurencyjnymi modelami jest Wielopunktowy Bluetooth: FreeBuds Pro 2 może pozostawać podłączony do dwóch urządzeń jednocześnie (w moim przypadku iPhone 13 mini i iMac) – zawsze odtwarza odtwarzacz, w który ostatnio zacząłem grać. Słuchawki Huawei mogą być również używane jako zestaw słuchawkowy do telefonowania, zrozumiałość mowy jest wysoka. Jedynymi drobnymi słabymi punktami są lekki szum tła z absolutną ciszą i nieco krótki czas pracy na baterii wynoszący około 4 godzin (z ANC) na jednym ładowaniu.

Zalety:

Przekonująca jakość dźwięku, neutralnie dostrojony, dobra redukcja szumów (ANC), obsługuje wielopunktowy Bluetooth

Niedogodności:

Żywotność baterii mogłaby być lepsza

Sony Linkbuds S

Na Sony można po prostu polegać: Nawet jeśli japoński producent nie zawsze podejmuje najlepsze decyzje – raz na jakiś czas działa, a potem wszystko po prostu pasuje. Krytykowałem wówczas WF-1000XM3 za to, że obudowy są duże i wystają z uszu. W międzyczasie minęło trochę czasu i Sony zaczęło od Linkbuds S (zobacz w MediaMarkt) wyraźna kompaktowy i lekki Na początek para prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych. Oprócz opakowania praktycznie pozbawionego plastiku jest też tworzywa sztuczne z recyklingu dla słuchawek – mały, ale pozytywny wkład w zrównoważony rozwój. Nie umniejsza to wartości, Linkbuds S czują się dobrze i wyglądają szykownie.

Sony Linkbuds S są ładne, lekkie i niezwykle kompaktowe (źródło zdjęcia: GIGA) Sony LinkBuds S teraz od 139,99 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 12.11.2022 14:34

Dźwięk jest zrównoważony i dyskretny, ale nadal nieco obniżyłem tony wysokie i wzmocniłem basy w korektorze powiązanej aplikacji na telefon komórkowy – co jest trochę bliższe mojemu osobistemu gustowi podczas słuchania w ruchu. Nie jest to audiofilskie doświadczenie, na które można wskoczyć, ale solidne wykonanie.

Hałas otoczenia jest skutecznie blokowany, z jednej strony dzięki dobre siedzenie już oferuje pewne pasywne ekranowanie w uchu, z drugiej strony dlatego, że elektroniczne Redukcja szumów skutecznie pomaga. Żywotność baterii do 6 godzin jest więcej niż wystarczająca. Dzięki Linksbuds S firmie Sony udało się stworzyć niemal bezwarunkowo godny polecenia produkt z wyższej klasy średniej słuchawek.

Zalety:

Niedogodności:

Dźwiękowi brakuje trochę przestrzenności

Uwaga: Umieraj Sony Linkbuds S można łatwo utożsamić z Sony Linkbudy (bez „S”) mylić. To zasadniczo inny model: podczas gdy Linkbuds S mają silikonowe mocowania i są wkładane do kanału słuchowego, Linkbuds są „otwarte” (spójrz na Saturna). Siedzą bardziej do przodu w uchu i mają otwór pośrodku, który przepuszcza powietrze i hałas otoczenia.

Sony Linkbuds i WF-1000XM4 (źródło obrazu: GIGA)

Niezwykłe i naprawdę przewiewne wrażenia podczas noszenia. Więcej na ten temat w naszych poradach dotyczących zakupów: Słuchawki douszne bez gumowych zatyczek.

Beats Flex

Niedrogie słuchawki Bluetooth są dostępne w niemożliwych do opanowania ilościach. Model pochodzi od marki Beats, która należy do grupy Apple Beats Flex (zobacz na Amazon) niezwykle ciekawe – zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida.

Beats Flex: Niedrogi i solidny — zalecany zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Androida. (Źródło obrazu: GIGA)

Beats Flex

Beats Flex

Teraz cena może być wyższa. Cena od 12.11.2022 08:35

Technicznie rzecz biorąc, otrzymujesz oryginalny markowy produkt o solidnym wykonaniu i solidnej jakości dźwięku, który zdecydowanie nadaje się do codziennego użytku. Cena detaliczna wzrosła jakiś czas temu do nieco poniżej 90 euro – ale jeśli masz oczy szeroko otwarte, znajdziesz Beats Flex nieco taniej tu i tam. Warto zastanowić się nad różnymi wariantami kolorystycznymi.

Co osobiście zauważyłem: Beats Flex jest bardzo dobry Zestaw słuchawkowy do rozmów telefonicznych używać. Nawet droższe (prawdziwie bezprzewodowe) słuchawki z tępym dźwiękiem i słabym połączeniem zawodzą w tej dyscyplinie – ale Beats Flex okazał się niezawodny i praktyczny. Więcej na ten temat w naszym szczegółowym raporcie z testu:

Zalety:

jest noszony na szyi z opaską na szyję i nie można go tak łatwo zgubić żywotność baterii do 12 godzin na jednym ładowaniu dobra jakość dźwięku podczas prowadzenia rozmów (funkcja zestawu słuchawkowego)

Niedogodności:

nie odporny na kurz, wodę i pot (brak certyfikatu IPX) brak redukcji szumów (ANC)

Beats Fit Pro

Dzięki Powerbeats Pro (2019) amerykańska marka Beats była w stanie stworzyć pionierską technologię bezprzewodową słuchawki sportowe miejsce na rynku (patrz test GIGA). Duchowy następca jest znacznie bardziej kompaktowy i w wielu miejscach został unowocześniony technicznie. the Beats Fit Pro (sprawdź to w Coolblue) zasługują na swoją nazwę, ponieważ pasują bardzo dobrze do prawie każdego ucha. Znam tylko kilka prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, które jednocześnie są tak bezpieczne i wygodne w nausznikach. przez małe silikonowe skrzydełka szybkie ruchy głowy też nie mają znaczenia.

Beats Fit Pro: słuchawki douszne z redukcją szumów (źródło zdjęcia: GIGA) Beats Fit Pro teraz od 207,00 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 12.11.2022 18:32

Beats Fit Pro został już opisany w prasie branżowej jako „lepszy AirPods Pro” – pod wieloma względami zgadzam się z tą oceną. To Redukcja szumów jest bardzo dobry, jakość dźwięku jest przekonująca, podobnie jak żywotność baterii (do 6 godzin z ANC). Istnieją również funkcje Apple, takie jak 3D Audio (Dolby Atmos) i zmiany w locie między graczami (podobnie jak Multipoint Bluetooth) – jedynym argumentem przeciwko zakupowi jest to, że te dwie funkcje nie są dostępne pod Androidem. Szkoda też, że obudowa jest stosunkowo toporna. Poza tym to z pewnością jeden z najlepszych modeli w portfolio Beats.

Zalety:

Konsekwentnie zaprojektowany do uprawiania sportu z bezpiecznym siedzeniem Przydatne funkcje (ANC, dźwięk 3D itp.)

Niedogodności:

pełen zakres funkcji tylko pod iOS, niektórych funkcji brakuje na Androidzie stosunkowo duże etui ładujące

Słuchawki douszne Bose QuietComfort 2

Jeśli nie ma miejsca na kompromisy, jeśli chodzi o jakość dźwięku i komfort, to są Słuchawki douszne Bose QuietComfort 2 (zobacz w MediaMarkt) trafny wybór. Potężne basy, lekko zredukowane średnie tony i krystalicznie czyste wysokie tony – ta amerykańska marka zapewnia przyjemny, wszechstronny dźwięk, który pasuje do większości stylów muzycznych. Słuchawki douszne 2 wiedzą, jak z pewnością bronić tej reputacji. Skuteczność Redukcja szumów jest doskonała i bije wszystkich konkurentów, których obecnie znam. To sprawia, że ​​słuchawki Bose są idealnym towarzyszem podróży pociągiem i samolotem, zwłaszcza że żywotność baterii jest przyjemnie dobra i wynosi ponad 6 godzin na jednym ładowaniu.

Słuchawki douszne Bose QuietComfort Earbuds 2 są nieco nieporęczne, ale mają dobre dopasowanie i są bezpieczne (źródło zdjęcia: GIGA)

Słuchawki Bose QuietComfort II

Słuchawki Bose QuietComfort II

Teraz cena może być wyższa. Cena z dnia 12.11.2022 13:32

Nie jestem entuzjastycznie nastawiony do obsługi dotykowej i nieporęcznego etui do ładowania. Bezprzewodowe ładowanie i połączenia wielopunktowe faktycznie zostałyby uwzględnione w przedziale cenowym. Jakość głosu podczas wykonywania połączeń jest średnia. Niemniej jednak, jedne z prawdziwych słuchawek bezprzewodowych, z których korzystałem wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni – wszechstronny charakter dźwięku, wysoki poziom komfortu i świetna izolacja akustyczna to mocne argumenty.

Zalety:

udane dostrajanie dźwięku doskonała funkcja redukcji szumów (ANC) przydatna aplikacja

Niedogodności:

Lade-Case relativ Großkein Multipoint Bluetooth

W ten sposób wybraliśmy rekomendacje

Jestem pasjonatem słuchawek od ponad 20 lat i intensywnie wypróbowałem wszystkie omówione tutaj słuchawki Bluetooth w codziennych sytuacjach. W przypadku niektórych produktów znajdziesz również szczegółowe raporty z testów GIGA, które są powiązane z odpowiednim modelem. Próbki testowe udostępnili nam producenci.

Jak testujemy w GIGA i dlaczego Ty zaufaj naszemu osądowi wyjaśniliśmy tutaj:

Więcej Zalecenia dotyczące słuchawek można znaleźć w naszych poradnikach:

GIGA poleca

Porady dotyczące zakupu słuchawek w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech