iPhone 14 Plus, Apple Watch Ultra i nie tylko: Prawdziwe atrakcje wydarzenia Apple

iPhone 14 Plus, Apple Watch Ultra i nie tylko: Prawdziwe atrakcje wydarzenia Apple

Na wrześniową imprezę Apple ponownie miał w swoim bagażu wiele nowych produktów, ale jak zwykle w programie przewodnim było o wiele za dużo informacji. Moim zdaniem jest jednak 5 prawdziwych atrakcji, które można szybko wymienić. W tym nowy iPhone 14 Plus, Apple Watch Ultra i wiele więcej.

Po pierwsze: jeśli naprawdę chcesz szczegółowo przestudiować każdy szczegół wydarzenia Apple 7 września, polecam obejrzenie przemówienia w wolnym czasie. Trzeba tylko zabrać ze sobą trochę czasu, bo Apple na wszystkie nowości zajęło nieco ponad 1,5 godziny. W tym nowy iPhone 14, Apple Watch Seris 8, SE, Apple Watch Ultra i nowe AirPods Pro:

Dla tych, którzy lubią to szybciej, poniżej wymieniłem moje 5 osobistych wyróżnień. Zostanie to szczegółowo omówione później.

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max: „Dynamic Island” zamiast notcha

W modelach Pro wycięcie (wycięcie wyświetlacza) jest teraz historią. Został on zastąpiony przez otwór w kształcie pigułki pośrodku wyświetlacza – w połowie sprzęt, w połowie oprogramowanie, nazwane przez Apple „Dynamic Island”. Apple robi cnotę z konieczności i integruje obszar jako rodzaj drugiego dynamicznego wyświetlacza. Idealny do wyskakujących powiadomień, sterowania muzyką, rozpoznawania Face ID i wielu innych. Ta rzecz nie wydaje się już ciałem obcym i po raz pierwszy jest naprawdę integralną częścią ekranu iPhone’a.

Alternatywa dla wycięcia. (Źródło obrazu: Apple)

iPhone 14 Plus: Rozmiar ma znaczenie

Przyjmijmy za pewnik rzeczy, takie jak ulepszony aparat w iPhonie 14, różnice w stosunku do iPhone’a 13 są, szczerze mówiąc, nie warte wspominania. Co pozostaje? Nowy iPhone 14 Plus z 6,7-calowym wyświetlaczem, który wcześniej nawiedzał młyn plotek jako iPhone 14 Max. Dla tych, którym brakowało dużego ekranu, zwłaszcza w standardowym modelu, Apple ma teraz w swojej ofercie tańszą alternatywę dla iPhone’a 14 Pro Max. Niedrogi jest oczywiście względny ze względu na nowe ceny w Niemczech. Ale o tym na koniec.

Większy, tym lepszy – iPhone 14 Plus. (Źródło obrazu: Apple)

Apple Watch Ultra: co za nowość

Apple Watch Series 8, a nawet nowy Apple Watch SE są ładne, ale czy naprawdę są nowe? Musisz uważnie przyjrzeć się, aby ta raczej słaba aktualizacja była świetna. Apple Watch Ultra, który wcześniej był sprzedawany jako Apple Watch Pro, jest zupełnie inny. Wszystko jest nowe: wyświetlacz, design, bransoletki, funkcje. Ta część nie jest już zwykłym smartwatchem, ale komputer na rękę z ogromnym wyświetlaczem dla całkiem ekstremalnych ludzi. Tak, zegarek może nawet zastąpić komputer nurkowy. Jestem pod wrażeniem.

Apple Watch Ultra – prawdziwa nowość. (Źródło obrazu: Apple)

Wykrywanie wypadków na wszystkich nowych zegarkach Apple i iPhone’ach

Mam nadzieję, że nikt nigdy nie będzie potrzebował tej funkcji, ale jeśli to zrobi, wszyscy będą zadowoleni, że istnieje. Każdy zegarek Apple Watch uruchomiony dzisiaj i każdy nowo wprowadzony iPhone ma nowe wykrywanie wypadków. Jeśli dojdzie do najgorszego, może teraz nawet wykryć poważne wypadki samochodowe i zadzwonić pod numer alarmowy, ostatecznie ratując życie. To nie sztuczka, ma więcej sensu niż jakakolwiek nieistotna funkcja Myszki Miki u konkurencji.

AirPods Pro już się nie zgubią

Wreszcie druga generacja obsługuje również AirPods Pro bardziej precyzyjne „Gdzie jest?” z chipem U1 i ulepszoną skrzynką ładującą z wbudowanym głośnikiem. Podobnie jak AirTag, okładka nigdy się nie zgubi. Bardzo dobrze, uratowałem kolejne życie, ponieważ nie musisz już szukać.

Zdecydowanie nie jest dla mnie atrakcją w tej chwili funkcja połączenia alarmowego przez satelitę w iPhonie 14, ponieważ nie mamy jeszcze tej funkcji. Kto wie, kiedy dostaniemy to w Europie? Możemy się jednak cieszyć, że iPhone’y z samym eSIM będą dostępne tylko w Stanach. Tak więc my w Niemczech i Europie zachowujemy wolność i nadal możemy używać zwykłych kart SIM. Jednak denerwuje nas eksplozja cen w strefie euro. Nawet najmniejszy iPhone 14 kosztuje teraz niecałe 1000 euro, iPhone 14 Plus kosztuje 1149 euro, nie mówmy nawet o modelach Pro. Wzrost cen tłuszczu (źródło: Apple).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech