Apple Music Replay 2023: Zobacz statystyki i przegląd roczny

Apple Music Replay 2023: Zobacz statystyki i przegląd roczny

Nie tylko Spotify, ale także Apple Music ma swój coroczny przegląd. W serwisie Apple do strumieniowego przesyłania muzyki możesz teraz znaleźć swoją recenzję muzyczną na rok 2023. Sprawdź obszar „Powtórka”. Całość działa jednak trochę inaczej niż Spotify.

Wersja: 1.0

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Wydanie:30.06.2015

Powtórka Apple Music za rok 2023 jest dostępna dla użytkowników od początku roku i można ją obejrzeć pod odpowiednim adresem internetowym. W aplikacji nie znajdziesz bezpośredniego wejścia do obszaru „Powtórka”, ale przegląd jest tam dostępny Karta Posłuchaj teraz na dnie. Jednak widok w przeglądarce zapewnia pełniejsze informacje na temat Twoich nawyków słuchowych w ciągu roku.

Apple Music Replay pokazuje najczęściej słuchane utwory, wykonawców i albumy

„Apple Music Replay” zapewnia indywidualne podsumowanie całego roku muzycznego. Na podstawie Twoich nawyków i trendów słuchania muzyki z ostatnich kilku miesięcy otrzymasz przegląd utworów, wykonawców i albumów, które towarzyszyły Ci w 2023 roku. „Apple Music Replay” ma dużą przewagę nad coroczną recenzją w Spotify: nie musisz czekać do określonego momentu pod koniec każdego roku, aż Twoja recenzja będzie dostępna, ale możesz rzucić okiem w ciągu roku. Dodaj sekcję „Powtórka”. Kiedy po raz pierwszy uzyskasz do niego dostęp, musisz nacisnąć przycisk „Mieszaj”, aby utworzyć przegląd roczny. Pod koniec roku Apple trochę dekoruje ten obszar i oferuje w przeglądzie kilka „najważniejszych” rolek i podsumowań. Dostęp do widoku można uzyskać wyłącznie w przeglądarce na komputerze.

W aplikacji masz już prosty przegląd utworów i albumów, które towarzyszyły Ci przez cały rok.

Wskazówka: pokażemy Ci, jak możesz śledzić swoje statystyki w Spotify przez cały rok:

Apple Music Replay: Aktualne statystyki przez cały rok

„Replay” ma też jedną wadę w porównaniu do „Spotify Wrapped”: podczas gdy Twoja roczna recenzja w Spotify jest ustalana algorytmicznie i oferuje wiele różnych, ekscytujących przeglądów przedstawionych w atrakcyjny wizualnie sposób, „Apple Music Replay” liczy tylko czystą liczbę gra. Na dole przeglądu playlist możesz zobaczyć listę zespołów, których słuchałeś najczęściej i które były najczęściej odtwarzanymi albumami w roku.

Na górze recenzji znajdują się utwory, które faktycznie były odtwarzane na Twoim koncie Apple Music. Ten widok nie jest zbyt przydatny w przypadku albumów, ponieważ na górze znajdują się kompilacje zawierające szczególnie dużą liczbę pojedynczych utworów, nawet jeśli sam nie odtwarzałeś albumu zbyt często. W przeciwieństwie do „Spotify Wrapped” nadal możesz wpływać na odtwarzanie Apple Music do końca roku, po prostu słuchając ulubionych, ale jeszcze nie wysoko notowanych utworów, albumów i wykonawców częściej niż aktualnie najpopularniejsze treści. Możesz odtwarzać powtórki jako playlistę. Playlista jest aktualizowana raz w tygodniu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech