Amazon Prime Video: tylko użytkownicy iPhone'a otrzymują genialną funkcję

Amazon Prime Video: tylko użytkownicy iPhone'a otrzymują genialną funkcję

Jeśli korzystasz z Amazon Prime, otrzymujesz również Prime Video. Znana i popularna usługa przesyłania strumieniowego wprowadza teraz naprawdę pomysłową funkcję. Własnoręcznie wykonane klipy wideo z filmów i seriali można łatwo udostępniać – legalnie. Żaden inny dostawca transmisji strumieniowych nie ma jeszcze i jest początkowo dostępny tylko dla użytkowników Apple z iPhone'ami.

Amazon umożliwia teraz swoim klientom Prime Video udostępnianie dowolnych klipów wideo z treści Prime Video znajomym i znajomym za pośrednictwem Instagrama, Facebooka, Twittera, iMessage, Facebook Messenger lub WhatsApp (źródło: Amazon). Taka funkcja to prawdziwa nowość i nie jest obecnie oferowana przez żadnego z konkurentów, takich jak Netflix i Co.

Klipy wideo z Amazon Prime Video: Na początku możliwe tylko na iPhonie

Ale są warunki: po pierwsze, funkcja jest dostępna tylko dla iOS , czyli dla użytkowników iPhone'a Apple. Każdy, kto ma Androida, nie ma obecnie nic. Ponadto klip jest ograniczony do 30 sekund, ale można go dowolnie edytować. W tej chwili funkcję tę można znaleźć tylko w kilku seriach w ramach technologii X-Ray znanej z Amazona. Użytkownicy mogą z niego korzystać w The Boys (pierwszy sezon), The Wilds, Invincible i Fairfax. Ale wkrótce pojawią się bardziej oryginalne seriale i filmy Amazon.

Warunkiem jest, aby ze względów prawnych był to materiał własny Amazona. Zakupione treści są zatem wykluczone.

Dlaczego Amazon to robi?

Sens nowych funkcji jest oczywisty. Z jednej strony ludzie uwielbiają opowiadać o swoich ulubionych serialach i chcieliby lepiej towarzyszyć im odpowiednimi klipami. Ale bez konieczności uciekania się do YouTube i spółki, a następnie prawdopodobnie obawiania się konsekwencji prawnych. Z drugiej strony klienci Amazona następnie bezpłatnie reklamują zawartość usługi wideo Prime . Klasyczna sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

Co jeszcze oferuje Amazon Prime za te pieniądze? Film zawiera odpowiedzi:

Według Amazon funkcja jest dostępna od wersji 8.41 aplikacji Prime Video. Jednak dzisiaj nie mogliśmy go znaleźć w losowej próbce. Funkcja może być wdrażana tylko stopniowo lub z reguły trafi do Niemiec dopiero w późniejszym czasie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech