Tile vs AirTag: Która platforma śledząca jest dla Ciebie odpowiednia?

Tile vs AirTag: Która platforma śledząca jest dla Ciebie odpowiednia?

Ryan Haines / Android AuthorityTile i Apple AirTag to najważniejsi gracze na rynku trackerów Bluetooth. Te urządzenia mogą pomóc Ci zlokalizować wszystko, do czego są przymocowane, w tym klucze, torby, a nawet używam ich do śledzenia moich pojazdów. Jesteśmy tutaj, aby pomóc, jeśli znajdziesz się w pułapce debaty Tile vs AirTag. Omówimy wszystkie zalety, wady i czynniki, aby pomóc Ci wybrać platformę odpowiednią do Twoich potrzeb. Przejdźmy od razu!

Tile vs Airtage: Jak działają urządzenia śledzące

Apple AirTag w plecakuUrządzenia Eric Zeman / Android AuthorityTile i AirTag działają bardzo podobnie. Te małe gadżety można zlokalizować za pomocą technologii Bluetooth Low Energy, znanej również jako BLE. Obie firmy stworzyły sieci, które mogą pomóc w znalezieniu ich urządzeń śledzących, w przeciwieństwie do korzystania z bardziej zasobożernych technologii, takich jak GPS. Zamiast tego każdy inny użytkownik może pomóc zidentyfikować lokalizator znajdujący się w pobliżu. Zasięg jest różny, ale zwykle jest najlepszy na około 30-40 stóp. Jeśli inny użytkownik Tile zbliży się do zgubionego lokalizatora w kawiarni, zarejestruje jego lokalizację i anonimowo udostępni go Tobie. Fakt, że do zlokalizowania lokalizatora potrzebna jest taka bliskość, oznacza to, że jest to lepsze rozwiązanie w warunkach miejskich lub podmiejskich . Jeśli upuścisz urządzenie śledzące na polu lub losowym lesie, szanse na to, że zostaną zlokalizowane przez innych, są niewielkie lub żadne. Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia śledzące używają również UWD lub ultraszerokopasmowego pasma. Dzięki temu trackery mogą być bardziej precyzyjne. Zamiast informować, że tracker znajduje się w określonym pomieszczeniu, może skierować Cię do jego dokładnej lokalizacji; powiedzmy, nad konkretnym krzesłem. Zarówno urządzenia Tile, jak i AirTag używają bardzo dyskretnej baterii zegarka. Oznacza to, że będziesz musiał wymienić baterie, gdy umrą, ale mają one niesamowicie dobrą żywotność baterii, ponieważ wykorzystują bardzo zasobożerne technologie. Żywotność baterii wynosi zwykle około roku dla większości lokalizatorów, a niektóre mogą żyć do trzech lat.

Płytka vs AirTag: obsługiwane urządzenia

Najlepsze smartfony 4 Koniec roku 2021Robert Triggs / Android Authority Jeśli chodzi o Tile vs Airtag, jedną z najważniejszych różnic jest obsługa urządzeń. AirTags działają tylko z urządzeniami Apple, znacznie ograniczając bazę użytkowników. Oznacza to, że każdy użytkownik Androida będzie musiał wybrać Tile. Tile działa z urządzeniami z systemem iOS i Android, a nawet obsługuje niektóre inteligentne głośniki, takie jak produkty Amazon Echo i Google Nest.

Płytka

Wymagania iOS:

iOS 14 lub nowszy. Apple Watch Series 2 lub nowszy.

Wymagania Androida:

Android 9.0 lub nowszy. Bluetooth 4.0 lub nowszy.

Cyfrowi asystenci i inteligentne głośniki:

Echo/Echo Kropka/Alexa. Google Nest/Mini/Asystent Google. Siri.

AirTag

Wymagania AirTag:

Identyfikator Apple. Modele iPhone’a i iPoda touch z systemem iOS 14.5 lub nowszym. Modele iPada z systemem iPadOS 14.5 lub nowszym.

Opcje urządzenia

Urządzenia kafelkoweOto kolejny segment, w którym Tile wygrywa. Apple oferuje tylko jedno urządzenie śledzące — AirTag. Jest mały, dobrze zaprojektowany i działa świetnie, ale do tej pory można kupić tylko jeden typ trackera od Apple. Tymczasem Tile ma szerokie spektrum różnorodnych urządzeń oferujących różne funkcje i rozmiary. Opcje śledzenia Tile obejmują: Tile Mate, Pro, Slim i naklejki. Wszystkie mają służyć różnym celom. Na przykład slim wygląda jak karta kredytowa i mieści się w portfelu. Tymczasem Mate to mały tracker, który zniknie w większości breloków. Pro oferuje podobne wrażenia co Mate, ale jest większy i bardziej zaawansowany. Jest też naklejka, którą można przykleić do rzeczy takich jak pilot. Oczywiście Apple ma znaczną przewagę, którą warto wziąć pod uwagę. Istnieje wiele akcesoriów innych firm, które pasują do AirTag. Ponieważ Apple jest renomowaną marką o ogromnej liczbie fanów, producenci szybko oferują szeroką gamę akcesoriów. Oznacza to, że możesz łatwo dostosować działanie AirTag. Możesz zdecydować się na różne breloki, pętle i wiele innych uchwytów.

Płytka a sieć AirTag

Apple AirTag z oprogramowaniem Znajdź mójEric Zeman / Android AuthorityTile ma dużą bazę użytkowników, z ponad 35 milionami urządzeń sprzedanych do 2021 roku. Oznacza to, że ponad 35 milionów innych produktów może pomóc Ci zlokalizować Twoje kafelki. Chociaż może się to wydawać ogromną liczbą, blednie w porównaniu z siecią Find My firmy Apple. Apple często twierdzi, że sieć Znajdź mój składa się z „setek milionów urządzeń Apple”. Niektóre raporty twierdzą nawet, że zbliża się do miliarda. Nie dziwi nas to. Apple to jedna z najpopularniejszych marek technologicznych. Pomyśl tylko, ile iPhone’ów, iPadów i Macbooków pomaga Ci znaleźć AirTag. Wiele osób nawet nie wie o AirTags i pomaga ulepszać sieć. Tymczasem tylko inni użytkownicy Tile są częścią sieci Tile.
Związane z: Recenzja Apple AirTag

Zasięg

biały mat płytek na torebce - Płytka vs AirTagRyan Haines / Android AuthorityJak daleko musisz być od kafelka, aby go zlokalizować, zależy od modelu. Zasięg AirTag wynosi zwykle około 30-35 stóp, ale może się różnić w zależności od środowiska. Wygląda na to, że Tile może wygrać tę rundę. Mówi się, że ich podstawowe modele mają zasięg do 250 stóp, co może nadrobić mniejszą sieć. Tile Pro ma większy zasięg 400 stóp, co jest dość imponujące.

Płytka a wodoodporność AirTag

iPhone 12 Pro tył telefonu przed wodą 3David Imel / Android Authority Oba urządzenia śledzące są przeznaczone do noszenia ze sobą, a czasem nawet upuszczane lub gubione. Oznacza to, że muszą być w stanie przetrwać dobry poziom tortur i są do tego zmuszeni. Airtag firmy Apple i wszystkie obecne modele płytek mają stopień ochrony IP67. Oznacza to, że są pyłoszczelne i mogą wytrzymać zanurzenie pod wodą na głębokości 3,3 stopy przez 30 minut. Mam jeden w motocyklu, ukryty w miejscu, w którym na pewno robi się dość mokry i brudny. Nie napotkałem żadnych problemów z moimi trackerami, więc mogę zaświadczyć, że są one dość trwałe.
Związane z: Najlepsze wodoodporne telefony w okolicy

Jak dobre są aplikacje?

IPhone 11 spoczywa na powierzchni z białego materiału, wyświetlając aplikację Znajdź mój.  - Płytka vs AirTagKaitlyn Cimino / Android AuthorityApple słynie z prostego, wydajnego oprogramowania, a aplikacja Find My nie jest wyjątkiem. Korzystając z zakładek ogólnych, możesz łatwo nawigować między śledzonymi osobami, urządzeniami i przedmiotami. Następnie możesz je szybko zlokalizować i kontrolować za pomocą intuicyjnego interfejsu. Możesz także uzyskać dostęp do Find My z dowolnej przeglądarki, na wypadek, gdybyś zgubił smartfon. Chociaż nie jest zła, aplikacja Tile jest nieco bardziej zagmatwana i zawiła. Istnieje wiele innych opcji i mogą być one oddalone o wiele kliknięć. W naszych recenzjach napotkaliśmy również pewne problemy. Jednym z nich jest to, że płytek nie można usunąć po ich aktywacji, co może być denerwujące, jeśli się zepsuje lub nie będzie już potrzebne.

Dokładność lokalizacji

tile pro black na plecaku - Tile vs AirTagRyan Haines / Android Authority Apple AirTag wykorzystuje technologię ultraszerokopasmową, która pomaga zlokalizować więcej niż ogólny obszar, w którym znajduje się tracker. W rzeczywistości możesz zlokalizować swój tracker za pomocą swojego urządzenia, gdzie możesz zobaczyć strzałkę skierowaną bezpośrednio w jego stronę. Jak dotąd urządzenie Tile wykorzystuje śledzenie ultraszerokopasmowe. Firma ogłosiła wprowadzenie Tile Ultra w 2021 roku i spodziewano się premiery w 2022 roku, ale do tej pory nie słyszeliśmy nic o jego uruchomieniu.
Przeczytaj także: Co powinieneś zrobić, gdy zgubisz telefon

cennik

Pieniądze Zdjęcie Stock 1Edgar Cervantes / Android AuthorityW debacie Tile vs AirTag ceny są zależne od Twoich oczekiwań. AirTag ma sugerowaną cenę detaliczną 29 USD. Tymczasem Tile Mate jest najtańszy za 24,99 USD. Naklejka na kafelki kosztuje 29,99 USD. Modele Tile Pro i Slim kosztują 34,99 USD. Jak widać, średnia różnica w cenach jest minimalna, więc pieniądze nie powinny być istotnym czynnikiem przy wyborze między Tile a AirTag. To powiedziawszy, uważamy, że Apple ma niewielką przewagę pod względem wartości. AirTag jest wyposażony w ultraszerokopasmowy i znacznie lepszą sieć. Te dwa czynniki mogą sprawić, że będzie to lepsze urządzenie, nawet w porównaniu z najdroższymi urządzeniami Tile. Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest to, że AirTag nie ma miesięcznych kosztów. Korzystanie z niego jest bezpłatne po zakupie. Możesz używać kafelków za darmo, ale tylko do wyszukiwania trackera za pomocą telefonu lub telefonu z trackerem. Funkcje premium będą kosztować miesięczną opłatę. Tile ma dwa płatne plany: Tile Premium i Premium Protect. Plany Premium i Premium Protect firmy Tile oferują inteligentne alerty, bezpłatną wymianę baterii, nieograniczone udostępnianie, 30-dniową historię lokalizacji, bezproblemową gwarancję i „premium customer care”. Dodatkowo, Premium oferuje do 100 $ zwrotu przedmiotu, jeśli nie można go zlokalizować. Premium Protect zapewnia ochronę w wysokości 1000 USD. Plan Tile Premium kosztuje 2,99 USD miesięcznie lub 29,99 USD rocznie. Plan Premium Protect można uzyskać za 99,99 USD rocznie. Oznacza to, że korzystanie z Tile może kosztować znacznie więcej, jeśli uwzględnisz płatny plan. To powiedziawszy, niektóre dodane funkcje brzmią bardzo zachęcająco. Zwłaszcza zwrot utraconych przedmiotów.


Prywatność płytek a AirTag

Tile Mate Tracker 6 - Tile vs AirTagLuke Pollack / Android Authority Najwyraźniej niektórzy wzięli te niesamowite trackery i używali ich do prześladowania ludzi. Skargi na zazdrosnych partnerów i złodziei śledzących lokalizacje stały się problemem i wszyscy musieli wymyślić sposób, aby chronić ludzi przed anonimowymi prześladowcami.Tile udostępniła funkcję Skanuj i Bezpieczne. Możesz go użyć, pobierając aplikację Tile. Nie musisz się logować ani tworzyć konta. Po prostu otwórz aplikację, a zobaczysz funkcję Skanuj w prawym górnym rogu. Wejdź do niego, a następnie wybierz Skanuj i zabezpiecz. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a dowiesz się, czy nieznana kafelek podąża za Tobą podczas jazdy lub chodzenia.
Więcej: Najlepsze aplikacje do ochrony prywatności, jakie możesz pobrać Jeśli masz telefon z Androidem, możesz pobrać Tracker Detect i użyć go, aby dowiedzieć się, czy ktoś śledzi Twoją lokalizację za pomocą AirTag.

Płytka vs AirTag: co jest najlepsze?

Apple Airtag z iPadem na iPhone'a - Płytka vs AirTagEric Zeman / Android Authority Jak to zwykle bywa z tymi porównaniami, odpowiedź jest zależna od twoich potrzeb i pragnień. Osoby korzystające z Androida nie będą miały innego wyjścia, jak tylko skorzystać z Tile, który oferuje świetne trackery. Ponadto Tile oferuje różne współczynniki kształtu, które mogą okazać się wygodniejsze w zależności od tego, co chcesz śledzić. Dodatkowo ich zasięg jest znacznie lepszy. Jeśli nie zależy Ci na różnych projektach i masz iPhone’a, zdecydowanie powinieneś rozważyć skorzystanie z AirTag dla swoich potrzeb śledzenia. Działają bezproblemowo z iOS, nie potrzebujesz żadnych aplikacji innych firm, a Apple oferuje znacznie lepszą sieć. W przeciwieństwie do większości innych produktów Apple, AirTags są dość konkurencyjne cenowo, a niektórzy mogą twierdzić, że oferują lepszą wartość niż alternatywy Tile. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android