Na swojej drodze do sukcesu BBK opuszcza OnePlus

Na swojej drodze do sukcesu BBK opuszcza OnePlus

Kris Carlon / Android Authority Ma to sens, biorąc pod uwagę całą sprawę OnePlus 2.0, która jest uroczą nazwą OnePlus dla połączenia z Oppo. Jednak kiedy dotarłem do stoiska, byłem zdumiony, widząc, jak mało miejsca zajmuje OnePlus. Gdyby całe stoisko Oppo było mieszkaniem z jedną sypialnią, sekcja OnePlus byłaby szafą. Aby dodać urazy do kontuzji, Oppo pokazywało tony naprawdę fajnych rzeczy. Jego nowy flagowy Oppo Find X5 Pro był tam oczywiście, ale były też ładowarki 150W i 240W. Był składany telefon (Find N), wirtualna rzeczywistość i kilkunastu pracowników w koszulkach Oppo biegających dookoła, aby pomagać dziennikarzom i odpowiadać na pytania. Jak widać na powyższym obrazku, OnePlus miał całkiem fajne plecaki. Tak… plecaki. Jasne jest, że z wielkich marek BBK OnePlus stał się — lub przynajmniej staje — refleksją.

Podróż w dół wspomnień

Tekstura pleców OnePlus One i szczegóły aparatuKris Carlon / Android Authority Pomimo niewielkich rozmiarów stoisko OnePlus MWC zawierało sporo treści. Z tyłu stoiska OnePlus umieścił wszystkie swoje główne flagowce od samego początku. Możesz przejść linię od OnePlus One (pokazanego powyżej) aż do OnePlus 9 Pro. Gdybyś skręcił za róg, znalazłbyś OnePlus 10 Pro. Widząc wszystkie te telefony w kolejce, naprawdę powiedziałem do domu, jak niesamowity był OnePlus. Ten Jedyny był oczywiście objawieniem. Cały „Flagship Killer” wstrząsnął branżą i na zawsze będzie punktem odniesienia dla projektowania i wartości smartfonów. OnePlus pokazał swoją historię i znaczący wkład w krajobraz mobilny. Podobnie OnePlus 3T wyglądał niesamowicie blisko OnePlus 5. OnePlus 7 Pro — który prawdopodobnie jest firmą u szczytu — wciąż mnie zachwycił, gdy podniosłem go po raz pierwszy od dłuższego czasu. Nic takiego nie było w części stoiska Oppo. Pomimo ogromnych rozmiarów w ramach marek BBK, Oppo nie ma bogatej historii OnePlus. Nigdy nie było próśb o kody zaproszeniowe do zakupu telefonu Oppo. Sklep Times Square T-Mobile nie zobaczył setek kolejki tylko po to, by jako pierwszy kupić OnePlusa 6T. Mam na myśli, że subreddit r/OnePlus ma 221 000 członków, podczas gdy subreddit r/Oppo ma tylko 6 800. Pomimo tego wszystkiego jasne jest, że BBK jest gotowy do odejścia od Little Brand That Could.

Realme jest teraz gwiazdą

Zbliżenie logo Realme na Realme 9 Pro PlusKris Carlon / Android Authority Stare powiedzenie „liczby nie kłamią” brzmi całkiem dobrze w przypadku różnych marek BBK. Chociaż tylko Oppo znajduje się w pierwszej piątce marek smartfonów na świecie, szóste i siódme pod względem udziału w rynku marki to również marki BBK: Vivo i Realme. Kiedy połączysz udziały rynkowe Oppo, Vivo i Realme w 2021 r., okaże się, że BBK jest większy niż Xiaomi. Sprawdź poniższy wykres:Dostawca StatCounter ww roczny 2021 2021 barOczywiście OnePlus zostaje wrzucony do kategorii „inne”. Marka po prostu nie jest wystarczająco duża, aby zrobić wgniecenie. Nawet LG, które w połowie 2021 roku całkowicie wyszło z gry na smartfony, zakończyło rok z 1,53% rynku. Oznacza to, że OnePlus ma mniej niż 1,53% światowego rynku. Spośród marek BBK Realme jest teraz świecącą gwiazdą. Firma wprowadza na rynek nowe produkty w nieubłaganym tempie. Telefony, tablety, laptopy, wkładki douszne — to po prostu rzucanie przedmiotami w ścianę, aby zobaczyć, co się przykleja, a wiele z tego się przykleja. Strategia ta wyraźnie kontrastuje z początkami OnePlus, kiedy to wypuszczał tylko jeden lub dwa starannie wyselekcjonowane smartfony rocznie. OnePlus ma lata na Realme. OnePlus wystartował w 2013 roku, a Realme pięć lat później, w 2018 roku. Jednak w latach 2018-2021 Realme zdobył 2,57% rynku smartfonów. Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, dlaczego BBK odchodzi od OnePlus.

OnePlus: Teraz najmniej seksowna z marek BBK

Logo OnePlus MWC 2022C. Scott Brown / Android AuthorityOnePlus ma asa w rękawie: fakt, że jest to jedyna własność w ramach marek BBK, która ma udział w świadomości i ślad w Stanach Zjednoczonych. Nawet Oppo, piąta co do wielkości marka smartfonów na świecie, nie sprzedaje tutaj smartfonów. Wydawałoby się, że jest to coś, co uczyniłoby OnePlus ogromnym priorytetem. Jednak w wielkim schemacie rzeczy nie wyświadcza to OnePlusowi zbyt wielu przysług. LG, Motorola, a nawet HTC długo i ciężko próbowały rozbić duopol Samsung/Apple w USA, ale to nie zadziałało. OnePlus wykazał się odważnym wysiłkiem, nawiązując współpracę z T-Mobile i Verizon, ale wydaje się, że nie miało to zbyt dużej różnicy. W przypadku Verizon firma nie sprzedaje już nawet telefonów OnePlus.
Czytaj dalej: Wzrost i upadek Oxygen OSSNiestety, jest to prawdopodobnie jeden z głównych powodów, dla których widzimy, że OnePlus odchodzi od flagowców premium na rzecz budżetowych i średnich, przynajmniej w USA. Firma odkryła, że ​​nie może konkurować z Samsungiem i Apple, ale może wykroić niszę w segmencie przystępnych cenowo. Oczywiście firma skupiająca się na bardzo nieseksownych telefonach budżetowych nie będzie miała własnego stoiska na MWC.OnePlus kiedyś miała to wszystko. Miał legion oddanych fanów, status przełomu w branży i wieloletnią passę, jeśli chodzi o premiery smartfonów. Teraz jednak stał się przypisem w BBK. Ale hej, przynajmniej ma słodkie plecaki. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android