Jak odzyskać dane z dysku twardego w systemie Windows lub Mac?

Jak odzyskać dane z dysku twardego w systemie Windows lub Mac?

Chociaż w ostatnich latach komputery stały się coraz bardziej niezawodne, utrata danych jest nadal dość powszechna. Wiele rzeczy może spowodować awarię dysku twardego w komputerze i utratę danych. Na szczęście w niektórych przypadkach możesz odzyskać swoje dane. Oto jak odzyskać dane z dysku twardego w systemie Windows lub Mac.
Czytaj więcej: Najlepsze wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do kupienia

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby odzyskać dane z dysku twardego w systemie Windows lub Mac, zainstaluj i użyj aplikacji do odzyskiwania danych Disk Drill. W przypadku problemów ze sprzętem musisz zanieść dysk do profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak odzyskać dane z dysku twardego

Przed próbą odzyskania danych z dysku twardego należy wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, upewnij się, że usunięte pliki nie znajdują się nadal w koszu z recyklingu lub folderze na śmieci. Jeśli tak, możesz je bezpośrednio odzyskać za pomocą kilku kliknięć. Po drugie, jeśli doszło do fizycznego uszkodzenia dysku, co spowodowało, że dysk twardy stał się niedostępny przez komputer, najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z pomocy profesjonalisty usługa odzyskiwania danych. Awarie sprzętu są raczej trudne do ominięcia i w niektórych przypadkach mogą uniemożliwić odzyskanie danych. Jeśli więc zastanawiasz się, jak odzyskać dane z martwego dysku twardego, dobrze zrobisz, jeśli nie będziesz próbował go uruchomić samodzielnie i ryzykować więcej szkód. Z drugiej strony, jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać dane z dysku twardego, który się nie uruchamia, możesz to zrobić stosunkowo łatwo. W takich przypadkach są szanse, że dysk jest w porządku, ale coś z danymi rozruchowymi systemu jest pomieszane. W takich przypadkach można spróbować odzyskiwania systemu operacyjnego lub użyć zewnętrznej obudowy dysku twardego, aby podłączyć go do innego komputera w celu skopiowania danych. Jeśli dysk twardy został dokładnie zaszyfrowany lub sformatowany, odzyskanie danych może w ogóle nie być możliwe. Jeśli jednak chcesz odzyskać przypadkowo lub celowo usunięte dane, możesz wykonać poniższe czynności.
Więcej: Jak sklonować dysk twardy na komputerze Mac lub PC z systemem Windows

Jak odzyskać dane z dysku twardego w systemie Windows

Jeśli chcesz odzyskać usunięte dane z dysku twardego w systemie Windows, musisz użyć oprogramowania innej firmy, takiego jak Disk Drill. Jeśli usunięte pliki znajdowały się na zewnętrznym dysku twardym, upewnij się, że podłączyłeś dysk do komputera przed rozpoczęciem procesu. Pobierz i zainstaluj Disk Drill w systemie Windows, a następnie uruchom go. Upewnić się Odzyskiwanie danych jest wybrany w lewej zakładce nawigacji.Strona główna Disk DrillPalash Volvoikar / Android AuthorityKliknij strzałkę obok etykiety dysku, aby wyświetlić dostępne partycje.Opcje Disk DrillPalash Volvoikar / Android AuthorityWybierz partycję i kliknij Szukaj utraconych danych w prawym okienku lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Szukaj utraconych danych.Wyszukiwanie plików przez Disk DrillPalash Volvoikar / Android AuthorityDisk Drill rozpocznie wyszukiwanie usuniętych plików, pokazując podział plików według typu. Kliknij Przejrzyj znalezione przedmioty przycisk, aby sprawdzić pliki.Wyniki wyszukiwania Disk DrillPalash Volvoikar / Android AuthorityNa tym ekranie możesz użyć lewego panelu, aby nawigować według typu pliku, aby znaleźć usunięte pliki, które próbujesz odzyskać. Będziesz potrzebował trochę pracy, aby znaleźć listę plików. Na przykład znaleźliśmy nasze pliki testowe w zakładce Reconstructed.Nawigacja w wynikach wyszukiwania Disk DrillPalash Volvoikar / Android AuthorityWybierz pliki, które chcesz odzyskać, klikając pole wyboru obok każdego z nich i klikając Wyzdrowieć przycisk.Disk Drill odzyskiwanie plikówPalash Volvoikar / Android AuthorityWybierz folder, w którym chcesz zapisać odzyskane pliki i kliknij OK.Disk Drill zapisuje odzyskane plikiPalash Volvoikar / Android Authority Zobaczysz proces odzyskiwania w toku. Po zakończeniu otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem.Odzyskiwanie Disk Drill zakończonePalash Volvoikar / Android AuthorityKliknij Pokaż odzyskane dane w Eksploratorze przycisk, aby otworzyć folder z odzyskanymi plikami.
Istotnych: Jak podzielić i sformatować zewnętrzny dysk twardy na dowolnym komputerze Mac?

Jak odzyskać dane z dysku twardego na komputerze Mac

Naszą rekomendacją dla najlepszego oprogramowania do odzyskiwania danych dla komputerów Mac jest również Disk Drill. Wersja macOS działa całkiem dobrze, a proces jest podobny do wersji Windows. Pobierz i zainstaluj Disk Drill dla Mac i uruchom go. Wybierz dysk, który chcesz przeskanować w poszukiwaniu usuniętych plików i kliknij Szukaj utraconych danych przycisk.Opcje macOS Disk DrillZobaczysz, że skanowanie jest w toku. Po zakończeniu kliknij Przejrzyj znalezione przedmioty przycisk.Trwa odzyskiwanie Disk Drill macOSNawiguj i wybierz pliki, które chcesz odzyskać, klikając pole wyboru obok każdego pliku. Kliknij Wyzdrowieć przycisk.Disk Drill odzyskiwania plików macOSWybierz lokalizację zapisywania odzyskanych plików i kliknij OK.Disk Drill macOS zapisuje odzyskane plikiDisk Drill zapisze pliki w wybranej lokalizacji. Kliknij Pokaż wyniki w Finderze aby zobaczyć odzyskane pliki.Odzyskiwanie systemu macOS Disk Drill zakończoneUwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android