o2 Grow: Taryfa Hammer przechodzi do następnej rundy

o2 Grow: Taryfa Hammer przechodzi do następnej rundy

o2 otwiera nowe możliwości. Trzeci w lidze dużych niemieckich operatorów telefonii komórkowej wprowadził taryfę, która jest naprawdę wyjątkowym punktem sprzedaży. Dla Vodafone i Telekom ten przykład może być wyjściem z kłopotów. Teraz o2 ponownie zrewidowało ofertę: będzie drożej, ale nie ma już mowy o końcu.

Aktualizacja z 9 sierpnia 2022 r.: o2 Grow nie kończy się w najbliższym czasie. Pierwotnie taryfa, która rośnie wraz ze swoimi zadaniami, powinna być możliwa do rezerwacji tylko do 6 września 2022 r. – przynajmniej dla nowych klientów. Ale dostawca zmienił zdanie: nie ma już mowy o ostatecznej sprzedaży. Zamiast tego dostosowujesz cenę. Do 4 października o2 Grow będzie dostępne na dotychczasowych warunkach (więcej na ten temat poniżej w artykule). Następnie miesięczna cena wzrasta do 34,99 euro.

Oglądaj wzrost o2 na o2

Ale wciąż pozostaje 40 GB wolumenu danych miesięcznie, co zwiększa się o 10 GB rocznie – bez dodatkowych opłat. Ponadto od 4 października obowiązuje cena połączenia 39,99 euro. To sprawia, że ​​oferta jest znacznie droższa, ale jeśli chcesz zostać dłużej, i tak dostajesz dużo za te pieniądze: roczny przyrost wolumenu danych kończy się tylko na 240 GB.

o2 ma jeden w tym tygodniu zaprezentowano nową atrakcję taryfową, z okazji 20-lecia. Może przekonać samą przyzwoitą ilością danych wliczonych w cenę: 40 GB jest dostępne w cenie 29,99 miesięcznie, dla obecnych klientów 19,99 euro. Maksymalnie 300 Mbit/s jest dostępne do pobrania.

Nowa taryfa: o2 Grow rośnie wraz ze swoimi zadaniami

Właściwie nie ma to większego znaczenia, ale szczególna cecha odpowiednio nazwanej taryfy o2 Grow. Ponieważ rośnie wraz ze swoimi zadaniami. Ilość danych będzie zwiększana o 10 GB co rokumiesięczna cena pozostaje bez zmian. Jeśli zawrzesz umowę na 2 lata, na koniec umowy będziesz mieć do dyspozycji 60 GB miesięcznie.

Każdy, kto polega na dużej ilości danych, ale nie chce płacić wysokich cen za taryfy z nieograniczoną ilością danych, w tej chwili nie znajdzie lepszej oferty. Zgodnie z o2 chce się przy rosnącym wolumenie danych poznać nawyki użytkowania klientów. Średnia ilość zużywanych danych stale rośnie od lat dzięki coraz lepszym sieciom i na przykład strumieniowaniu HD w ruchu.

Co kryje się za ofertą Telefónica/o2

o2 ma dobre powody do takiej taryfy. Z jednej strony istnieje obietnica coraz większej ilości danych świetny sposób na utrzymanie zaangażowania klientów. Po zeszłorocznej rewizji Prawa Telekomunikacyjnego nie można już automatycznie odnawiać umów rok po roku po zakończeniu wynegocjowanego okresu. Jeśli dziś podpiszesz dwuletnią umowę telefonii komórkowej, automatycznie będziesz podlegać miesięcznemu okresowi wypowiedzenia, począwszy od 25 miesiąca.

Nic więc dziwnego, że chcą zatrzymać Cię dłużej z o2 Grow. Z drugiej strony, o2 ma oczywiście rację: wielu konsumentów korzysta z coraz większej ilości danych. W pewnym sensie o2 robi dokładnie taki krok, na jaki liczyli rzecznicy konsumentów po zmianie prawa: Lepsze oferty dla klientów mobilnych – ale dotyczy to tylko sytuacji, gdy naprawdę potrzebujesz tak dużej ilości danych. Jeśli nie, lepiej skorzystaj z tańszych ofert.

o2 pokazuje Telekom i Vodafone drogę do przyszłości

o2 pokazuje również konkurencji, gdzie iść: Telekom i Vodafone właśnie poniosły poważną porażkę z tak zwanymi opcjami zerowej oceny. Federalna Agencja ds. Sieci zabroniła korzystania z StreamOn w Telekom i Giga Passes w Vodafone. Dzięki temu klienci mogli korzystać z niektórych usług, takich jak Instagram lub Netflix, w podróży bez zużywania ilości danych.

Każdy, kto do tej pory ograniczał konsumpcję, wkrótce spotka się z niemiłą niespodzianką. Jeśli oglądasz dużo filmów na telefonie komórkowym, może to być łatwe podwoić poprzednią ilość danych a nawet więcej – a to kosztuje.

Jeśli nie korzystasz z o2 Grow, ważne jest, aby regularnie anulować umowę na telefon komórkowy:

Dostawcy też to wiedzą. Vodafone już zareagował, zmieniając nazwy taryf i zwiększając ilość danych, przy tej samej cenie co poprzednio. Ponadto niewykorzystaną ilość danych można przenieść za pośrednictwem aplikacji na kolejny miesiąc. ale w przeciwieństwie do o2 Grow są to efekty jednorazowe. Czas pokaże, czy wystarczą klientom.

Swoją ofertą o2 toruje do pewnego stopnia drogę Telekomowi i Vodafone. Wkrótce należy spodziewać się kolejnych ofert od konkurentów. Najpóźniej do końca czerwca do końca zerowych ocen dla nowych klientów. I znowu, gdy pod koniec marca 2023 r. dotychczasowi klienci również nie mogą już z niego korzystać. Jesteśmy podekscytowani tym, jakie niespodzianki czeka na nas dżungla taryfowa w nadchodzących miesiącach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android