Co to są powiadomienia o hałasie na Apple Watch i dlaczego właśnie je otrzymałeś?

Co to są powiadomienia o hałasie na Apple Watch i dlaczego właśnie je otrzymałeś?

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Powiadomienie Apple Watch Hałas ostrzega użytkowników o potencjalnie niebezpiecznych poziomach hałasu otoczenia w ich bieżącym środowisku.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest powiadomienie o hałasie?

Kaitlyn Cimino / Android AuthorityZa pomocą mikrofonu urządzenia zegarek Apple Watch mierzy dźwięki otoczenia wokół Ciebie. W zależności od poziomu hałasu wykrytego przez zegarek możesz otrzymać powiadomienie Hałas. Apple dzieli poziomy hałasu otoczenia na dwie kategorie:

OK hałas reprezentuje dźwięki poniżej 80dB. Szumy na tym poziomie będą wyświetlane w aplikacji Noise na zielono.
Głośno hałas reprezentuje dźwięki powyżej 80dB. Szum na tym poziomie będzie wyświetlany na żółto. Wielokrotna, długotrwała ekspozycja na dźwięki o natężeniu 80 dB lub wyższym może spowodować tymczasowe lub trwałe uszkodzenia. Aby chronić Twoje uszy, zegarek Apple Watch może powiadamiać Cię, gdy hałas osiągnie niebezpieczny poziom.

Co to znaczy, gdy zegarek Apple Watch wyświetla powiadomienie o hałasie?

Powiadomienie aplikacji o hałasie zrzutu ekranu Apple WatchGłośny alert aplikacji Apple Watch Screenshot Noise
Jeśli otrzymasz powiadomienie Hałas, Apple Watch wykryje, że poziom dźwięku w Twoim otoczeniu w decybelach jest zbyt wysoki. Otrzymasz ten alert, jeśli średni poziom hałasu osiągnie lub przekroczy określony decybel w ciągu trzech minut. Możesz dostosować swoje ustawienia, aby wybrać, które powiadomienie chcesz otrzymywać w decybelach. W zależności od wybranego poziomu decybeli Apple ostrzeże Cię, jeśli hałas osiągnie ten poziom i dostarczy informacji o tym, jak długotrwała ekspozycja może wpłynąć na Twój słuch.

Co powinieneś zrobić?

Jeśli to możliwe, gdy poziom hałasu w otoczeniu przekracza 80 dB, Apple sugeruje użycie ochronników słuchu lub przeniesienie się do cichszego miejsca. Apple co tydzień podaje również szczegółowe wskazówki dotyczące narażenia na różne poziomy hałasu. Na przykład 5 godzin i 30 minut ekspozycji na hałas o natężeniu 80 dB może tymczasowo wpłynąć na słuch. Apple sugeruje tygodniowy limit 40 godzin ekspozycji na hałas na tym poziomie. Zapoznaj się z zaleceniami zawartymi w aplikacji hałasu, aby dowiedzieć się, jaka ekspozycja jest bezpieczna dla 80, 85, 90, 95 i 100 decybeli. Codzienne zalecenia Apple są zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

Jak skonfigurować aplikację Noise

Skonfiguruj aplikację Hałas na zegarku Apple Watch, aby mieć kontrolę nad poziomem dźwięku w swoim otoczeniu. Otworzyć Aplikacja Hałas na zegarku Apple Watch i dotknij Włączać aby włączyć monitorowanie. Włącz alerty o hałasie, otwierając Aplikacja Ustawienia. Przewiń w dół i dotknij Hałas. Uzyskiwać Powiadomienia o hałasiea następnie stuknij powiadomienie, które chcesz otrzymać: 80dB, 85dB, 90dB, 95dBlub 100dB. Jeśli znajdziesz się w głośnym otoczeniu, możesz zmierzyć hałas na żądanie. Po prostu otwórz aplikację Noise, aby natychmiast przeczytać.


Czytaj więcej: Typowe problemy z Apple Watch i sposoby ich rozwiązywania

Często zadawane pytania

Czy Apple Watch rejestruje hałas otoczenia?Aplikacja Apple Watch Noise pobiera próbki i mierzy poziom dźwięku w Twoim otoczeniu. Nie rejestruje ani nie zapisuje żadnych dźwięków dla tych pomiarów. Jak wyłączyć pomiar hałasu na moim zegarku Apple Watch? Otwórz Aplikacja Ustawienia na zegarku Apple Watch. Przewiń w dół i dotknij Hałas. Uzyskiwać Pomiary dźwięku środowiskowego i dotknij przełącznika dalej Zmierz dźwięki aby wyłączyć tę funkcję. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android