Amazon Fire TV Voice Remote Pro: czy warto uaktualnić?

Amazon Fire TV Voice Remote Pro: czy warto uaktualnić?

Roger Fingas / Android Authority Jeśli masz urządzenie Fire TV lub je kupujesz, Amazon jest chętny do sprzedania nowo wydanego Alexa Voice Remote Pro jako dodatkowego akcesorium. Niedawno miałem okazję przetestować jeden, porównując go z innymi pilotami Fire TV, aby ocenić, czy naprawdę ma to znaczenie dla strumieniowego przesyłania multimediów. Fire TV Alexa Voice Remote Pro

Co to jest Voice Remote Pro?

Alexa Voice Remote ProKrótko mówiąc, Voice Remote Pro to 35 USD zamiennik standardowego pilota Alexa Voice Remote, który jest kompatybilny z większością streamerów multimediów i telewizorów opartych na platformie Amazon Fire TV. Nie jest dostępny w pakiecie — nawet najwyższej klasy Fire TV Omni QLED jest dostarczany w pakiecie z waniliowym pilotem głosowym. Dodaje dodatkowe przyciski, podświetlenie, funkcję Remote Finder oraz kilka drobnych ulepszeń. Wkrótce zajmiemy się nimi wszystkimi. Zanim kupisz, sprawdź oficjalną listę kompatybilności Amazon, ale jest stosunkowo niewiele produktów, z którymi nie będzie się łączyć. Należą do nich Fire TV pierwszej i drugiej generacji, Fire TV Stick pierwszej generacji, Echo Show 15 i Element Fire TV Edition. Co najbardziej rzuca się w oczy, nie można go sparować z Hisense U6HF ULED, mimo że ten telewizor zostanie wydany w maju 2022 r. Nie będzie również działać z telewizorami Insignia HD lub FHD, chociaż będzie działać z zestawami UHD i F20 tej marki. Pro to zamienny pilot za 35 USD, który dodaje dodatkowe przyciski, podświetlenie i funkcję Remote Finder. Przetestowałem Voice Remote Pro za pomocą Fire TV Stick 4K Max, który ustępuje tylko Fire TV Cube w ofercie pudełek i patyków do przesyłania strumieniowego Amazon. Zarówno pilot, jak i Max zostały dostarczone przez Amazon. Podczas pierwszej konfiguracji odkryłem, że absolutnie musisz sparować dołączonego pilota głosowego Maxa, zanim będziesz mógł dodać Voice Remote Pro – kij odmówił uznania Pro w kreatorze konfiguracji. To nie był duży problem, ponieważ właśnie dodałem Pro później, używając menu Ustawienia Fire TV. Możesz używać obu pilotów jednocześnie, a zapasowy pilot może być przydatny z powodów, które wyjaśnimy za chwilę.

Co ulepsza Voice Remote Pro w porównaniu z innymi pilotami Fire TV?

guziki

Porównanie trzech pilotów Alexa Fire TVRoger Fingas / Android Authority Od góry do dołu: standardowy pilot głosowy, pilot głosowy Pro i model Insignia. Pro dodaje szereg małych, ale znaczących udogodnień, z których najbardziej oczywistymi są dodatkowe przyciski. Dostępna jest dedykowana opcja ustawień, selektor kanałów i przycisk słuchawek, który przeskakuje do menu Bluetooth w celu szybszego bezprzewodowego parowania dźwięku. Ten ostatni jest trochę niszowy, ale tajemnicą jest, dlaczego przycisk Ustawienia nie znajduje się na standardowym pilocie głosowym — użytkownicy Fire TV muszą otwierać Ustawienia na pół regularnie, aby sprawdzać powiadomienia i wymuszać aktualizacje aplikacji, nie wspominając o innych elementach sterujących . Największym ulepszeniem jest dodanie dwóch konfigurowalnych skrótów. Znajdziesz przycisk Ustawienia (i / lub selektor kanałów) na niektórych pilotach innych firm, takich jak Insignia powyżej, więc największą sprawą jest dodanie dwóch konfigurowalnych skrótów, oznaczonych „1” i „2”. Naciskając i przytrzymując je, możesz przypisać różne działania, z których głównymi są uruchamianie aplikacji lub uruchamianie poleceń głosowych Alexa. Na przykład przypisałem 1 do YouTube, a 2 do „Alexa, włącz światła w salonie”. Nie usłyszysz żadnej odpowiedzi głosowej, jeśli w ten sposób uruchomisz polecenie Alexa.Ustawianie skrótu w Alexa Voice Remote ProRoger Fingas / Android Authority Konfigurowalne skróty do aplikacji są niezwykle przydatne, ponieważ skróty na innych pilotach Fire TV są zablokowane dla usług, z których możesz nie korzystać. Tak, prawdopodobnie przesyłasz strumieniowo z serwisów takich jak Netflix, Disney Plus i/lub Prime Video, jeśli masz urządzenie Fire TV, ale nie każdy ma wszystkie trzy subskrypcje, a inne usługi mogą być ważniejsze dla niektórych widzów. Jedynym haczykiem związanym z niestandardowymi skrótami jest to, że musisz pamiętać, co przypisałeś do każdego z nich i udostępniać te informacje innym osobom w Twoim domu.

Zdalna wyszukiwarka

Jeśli zgubisz Pro, możesz poprosić urządzenie Alexa (lub aplikacje Alexa i Fire TV) o „znalezienie mojego pilota”. To uruchamia głośny dzwonek, dzięki czemu Pro jest łatwy do wyśledzenia, przynajmniej jeśli znajduje się w zasięgu słuchu. Istnieje kilka innych zastrzeżeń. Ta funkcja ma zasięg 30 stóp (około 10 m) wokół telewizora, a urządzenie Fire TV musi być włączone, co może być Catch-22, jeśli jest to powód, dla którego szukasz pilota w pierwszej kolejności. Dlatego powinieneś trzymać się standardowego pilota głosowego jako kopii zapasowej.

Podświetlenie

Jeśli lubisz przyciemniać światła, aby stworzyć atmosferę, przyciski na Pro zapalają się za każdym razem, gdy go szturchniesz lub podniesiesz. To sprytny dodatek, który ułatwia rozpoznanie, co naciskasz, chociaż w ciemnym jak smoła pokoju nadal możesz potrzebować trochę grzebać, aby znaleźć pilota, co na początku jest prawie całe czarne.

Lepsza konstrukcja

Pro jest solidnie zbudowany. Nadal jest wykonany z tworzywa sztucznego, ale wydaje się mocniejszy w dłoni niż wiele pilotów Fire TV, a jego tekstura jest mniej śliska. Łatwiejszy jest również dostęp do komory baterii, z pewnością w porównaniu z domyślnym pilotem głosowym Amazon. Podczas gdy ten wymaga nieparzystego ułożenia dłoni i palców, a czasem zbyt dużej siły, Pro otwiera się po prostu naciskając znacznik strzałki i przesuwając – tak, jak powinno być.

Czy warto kupić Voice Remote Pro?

Alexa Voice Remote Pro w pudełkuRoger Fingas / Android AuthorityPotrzebujesz wersji Pro? Nie, zwłaszcza jeśli nie masz problemów z używaniem Alexy. Dodane przyciski mogą tu i tam zaoszczędzić kilka sekund, ale większość ich funkcji można wykonać za pomocą poleceń głosowych. Jeśli masz Fire TV Cube, Fire TV Omni lub połączony głośnik Alexa, nie musisz nawet mieć pilota w dłoni. Możesz używać głosu do uruchamiania aplikacji, zanim usiądziesz. Pilot Pro przyspiesza typowe czynności w sposób, który sprawia, że ​​Fire TV jest przyjemniejszym doświadczeniem. Historia zmienia się, jeśli wolisz fizyczne sterowanie lub nienawidzisz Alexy. Podczas gdy standardowy pilot głosowy jest wystarczająco wydajny, Pro wygładza typowe działania w sposób, który sprawia, że ​​Fire TV jest przyjemniejszym doświadczeniem. Jeśli mieszkasz w domu, w którym ludzie często gubią rzeczy, sama funkcja Remote Finder może być tego warta, aby zapobiec kłótniom i zachować zdrowie psychiczne. Jeśli interesuje Cię Pro i masz wolną gotówkę, nie ma powodu, dla którego powinieneś nie dostać jednego. Aktualizacja jest na tyle użyteczna, że ​​prawdopodobnie produkt powinien zostać automatycznie dołączony do urządzeń Fire TV wyższej klasy.
Fire TV Alexa Voice Remote ProFire TV Alexa Voice Remote ProDostosowywalne przyciski skrótów • Zdalna wyszukiwarka • Podświetlenie Aktualizacja pilota kompatybilna z większością urządzeń Fire TV. Voice Remote Pro jest ulepszeniem zwykłego pilota Alexa Voice Remote dzięki konfigurowalnym skrótom, podświetleniu i funkcji Remote Finder, którą można uruchomić za pomocą Alexy. W przeciwieństwie do niektórych pilotów Fire TV, istnieją przyciski ustawień i wyboru kanałów. Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android