Steam Deck: instaluj gry z GOG (Windows i Linux)

Steam Deck: instaluj gry z GOG (Windows i Linux)

GOG jest najbardziej znany z gier bez DRM i prawdziwych klasyków. Niestety ich własny program uruchamiający „GOG Galaxy” nie ma wersji dla systemu Linux, ale nadal można zainstalować zarówno wersje gier dla systemu Windows, jak i Linux na Steam Deck. Możesz dowiedzieć się dokładnie, jak to działa, tutaj.

Wersja: 2.10.91.91

Języki niemiecki

Licencja: Freeware

Platformy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows, Windows 2000

Możesz zobaczyć nasze pierwsze wrażenie na Steam Deck w następującym filmie:

Instalacja natywnych wersji Linuksa

GOG oferuje również natywną wersję niektórych gier dla systemu Linux. Aby pobrać i zainstalować je na Steam Deck, wykonaj następujące czynności:

Pobierać

Uruchom Steam Deck i naciśnij [STEAM]-Smak.Wybierz pozycję w menu bocznym „Włącz” włącz, a następnie naciśnij „Przełącz na pulpit”.
Źródło obrazu: GIGA Uruchamia Przeglądarka Firefoxotwiera gog.com i zaloguj się na swoje konto.Kliknij na swoje Nazwa Użytkownika i wybiera “Gry” wyłączone. W przeglądzie gry klikasz na “System” i wybiera „Linuksa” z rozwijanego menu.
Teraz powinieneś widzieć tylko gry, które mają natywną wersję systemu Linux. Kliknij grę, którą chcesz pobrać, wybierz na “Język” żądaną lokalizację (jeśli to możliwe), a następnie kliknij poniżej „Pobierz pliki instalacyjne gry” na tytule gry.
Steam Deck Firefox GOG PobierzŹródło obrazu: GIGA Asystent pobierania powinien się teraz otworzyć. Głosuj tutaj “Zapisz jako” lub „Zapisz jako” i kliknij „OK“-przyciskaby pobrać plik SH.

Żeby zainstalować

Instalacja rozpocznie się od Terminal wykonywane. Możesz to znaleźć w menu startowym „System” → „Konsola”.
Otwórz konsolę terminala Steam DeckŹródło obrazu: GIGA Najpierw musisz przejść w terminalu do folderu, w którym zapisano plik instalacyjny. Domyślnie jest to Folder „Pobrane”więc daj następujące polecenie i potwierdź to za pomocą [Eingabetaste]:
cd /home/deck/Downloads/Aby uruchomić kreatora instalacji, wpisz następujące polecenie a, zastępuje „nazwę gry” przez rzeczywistą nazwę pliku i potwierdzoną [Eingabetaste]:
bash nazwa_spielu.sh
Zainstaluj konsolę bash Steam Deck SH q_gigaŹródło obrazu: GIGA Zwykle pierwszą rzeczą, którą otrzymujesz, jest Warunki korzystania wystawiany. Jeśli nie chcesz ich dalej studiować, daj “n” w i potwierdzone dwa razy z [Eingabetaste].Następnie musisz zapoznać się z Warunkami korzystania z usługi zaakceptować. Jeśli tak, daj „y” i potwierdzone [Eingabetaste].Teraz daj ścieżka instalacji włącz lub po prostu naciśnij [Eingabetaste]aby użyć predefiniowanej ścieżki.
Jeśli nie chcesz jednego do gry skrót jest tworzony na pulpicie lub w menu startowym, wprowadź odpowiedni numer. W przeciwnym razie po prostu naciśnij ponownie [Eingabetaste].
Steam Deck Instalacja GOG Linux-wersja q_gigaŹródło obrazu: GIGA Teraz gra zostanie zainstalowana na Steam Deck. Po zakończeniu instalacji możesz po prostu zamknąć terminal.

Dodaj grę do biblioteki Steam

Po zainstalowaniu gry otwórz ją Parowy Jestem Tryb pulpitu.Otwiera się w lewym dolnym rogu „+ Dodaj grę” i klika “Dodaj grę spoza Steam…”.
Steam Deck Tryb pulpitu Gra bez Steam q_gigaŹródło obrazu: GIGA Ustaw jeden Zaznacz przed tytułem i kliknij Przycisk “Wybrane programy Cześć…”.

Czy gra? nie pokazane na liście należy wykonać w następujący sposób:

Kliknij na Przycisk „Przeglądaj” i przejdź do /home/deck/GOG Games lub dowolnej ścieżki, którą sam sobie wyznaczysz. Otwórz to Główny katalog gryi wybiera w rozwijane menu poniżej w “Typ pliku:” umierać Opcja „Wszystkie pliki”.Wybierz start.sh a następnie naciśnij Przycisk „Otwórz”.Na koniec kliknij na Przycisk “Wybrane programy Cześć…”.

Instalacja tytułów Windows

Aby korzystać z wersji GOG dla systemu Windows na Steam Deck, korzystamy z programu Heroic Games Launcher, który umożliwia również instalowanie gier ze sklepu Epic Games Store na Steam Deck.

Należy tutaj zauważyć, że nie ma gwarancji, że tytuły Windows będą działać na Steam Deck, ponieważ ponownie używamy tutaj warstwy kompatybilności „Proton”. Możesz wcześniej sprawdzić, czy gra działa na decku, na przykład na ProtonDB, lub po prostu wypróbować ją samodzielnie.

Zainstaluj program uruchamiający heroiczne gry

Uruchom Steam Deck i naciśnij [STEAM]-Smak.Wybierz pozycję w menu bocznym „Włącz” włącz, a następnie naciśnij „Przełącz na pulpit”.
Przełącz Steam Deck na pulpit q_gigaŹródło obrazu: GIGA Kliknij na to Symbol startu i idzie w górę “System”. Otwórz to tutaj Centrum oprogramowania „Odkryj”.
Steam Deck Centrum oprogramowania SteamOS Odkryj q_gigaŹródło obrazu: GIGA Kliknij na to Suchfeld w lewym górnym rogu i naciśnij [STEAM] + [X]aby otworzyć wirtualną klawiaturę.Enter “heroiczny” a. Wyniki wyszukiwania powinny teraz pokazywać „Wyrzutnia heroicznych gier” Zamyka wirtualną klawiaturę za pomocą ikona klawiatury w prawym dolnym rogu lub ponownie naciskając +. Stuknij w Przycisk „Zainstaluj” obok wyrzutni.
Steam Deck Odkryj Zainstaluj Heroic Games Launcher q_gigaŹródło obrazu: GIGA Po instalacji kliknij to Symbol startu i zaczyna się pod “Gry” ten „Wyrzutnia heroicznych gier”.Teraz kliknij poniżej logo GOG „Zaloguj się”-Przycisk i zaloguj się swoim Konto GOG a.
Steam Deck Heroic Games Launcher GOG Zaloguj się q_gigaŹródło obrazu: GIGA

Zainstaluj tytuły Windows i dodaj je do Steam

Rozpocząłem to „Wyrzutnia heroicznych gier” Jestem Tryb pulpitu.Wybierz z menu po lewej stronie “Biblioteka” aby wyświetlić swoje gry. Aby wyświetlić wybraną grę, kliknij żółty przycisk pobierania lub wybierz go, a następnie naciśnij Przycisk „Instaluj”.Po pobraniu gry otwórz ją Parowy Jestem Tryb pulpitu.Wybierz dolny lewy „+ Dodaj grę” i idzie w górę “Dodaj grę spoza Steam…”.
Steam Deck Tryb pulpitu Gra bez Steam q_gigaŹródło obrazu: GIGA Kliknij na Przycisk „Przeglądaj” i przejdź do /home/deck/Games/Heroic.
Tutaj Heroic domyślnie zapisuje gry. Jeśli ustawiłeś inną ścieżkę, musisz ją wybrać. Otwórz ją folder odpowiedniej gryi wybiera na dole rozwijane menu w “Typ pliku:” umierać Opcja „Wszystkie pliki” z.Wybierz Data EXE w głównym katalogu gry (lub podfolderze) i kliknij Przycisk „Otwórz”.
Dodaj grę Steam Deck GOG Heroic q_gigaŹródło obrazu: GIGA Gra powinna teraz pojawić się na liście z zaznaczonym przed nią haczykiem. Na koniec kliknij Przycisk “Wybrane programy Cześć…”.Wraca do tryb gry z powrotemklikając skrót kliknięcia
Steam Deck Powrót do skrótu do trybu gier q_gigaŹródło obrazu: GIGA Naciśnij przycisk [STEAM]-Smakotwiera “Biblioteka” i przejdź tutaj „Obcy dla Steam”.Wybierz grękliknij na to Ikona zębatki a potem w górę “Nieruchomości”.
Właściwości Steam Deck Non-SteamŹródło obrazu: GIGA Teraz ustawia się w pozycji menu “Zgodność” hak „Wymuś użycie określonego narzędzia kompatybilności dla Steam Play”.
Tutaj możesz również przetestować różne wersje Protona na wypadek, gdyby gra się nie uruchamiała lub miała inne problemy.
Steam Deck Kompatybilność Proton q_gigaŹródło obrazu: GIGA Teraz możesz przejść do Przycisk „Odtwórz” Kliknij.

Zamiast dodawać poszczególne gry, możesz również zintegrować sam „Heroic Games Launcher” jako grę spoza Steam. Jednak nawigacja w programie uruchamiającym może powodować problemy w trybie gry i w zależności od gry, za każdym razem trzeba dostosować sterowanie. Z tego powodu używam Heroic tylko w trybie stacjonarnym i dodaję gry indywidualnie do Steam.

Na komputerze możesz również bezpośrednio dodać niestandardową grafikę i dostosować nazwę, aby skrót w trybie gry wyglądał tak samo, jak inne tytuły instalowane przez Steam.

10 pytań dotyczących gier, na które możesz odpowiedzieć tylko wtedy, gdy jesteś prawdziwym dzieckiem z lat 90.

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech