Włącz lub wyłącz sterowanie gestami Androida

Włącz lub wyłącz sterowanie gestami Androida

Sterowanie gestami w systemie Android zapewnia użytkownikom podzielony widok. Niektórzy radzą sobie z nim i wolą go od „sterowania przyciskami”, podczas gdy inni go nienawidzą i chcą go natychmiast wyłączyć. Pokażemy Ci, jak możesz aktywować lub dezaktywować kontrolę gestami i dlaczego w niektórych przypadkach nie jest to w ogóle możliwe.

Wersja:10

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Licencja: pełna wersja

Sterowanie gestami w Androidzie jest trochę jak karty kredytowe w Niemczech: chociaż wszyscy wiedzą, że generalnie wolimy korzystać ze sprawdzonej, sprawnie działającej gotówki, różnego rodzaju instytucje chcą wciskać nam w oczy wirtualne pieniądze i aplikacje płatnicze. I tak jak w tym przykładzie, niektórzy pokochają nową nawigację, a inni ją znienawidzą. Możesz włączyć kontrolę gestów Androida i spróbować. Następnie bez problemu można go również wyłączyć i wrócić do „starego sterowania gestami” lub nawet do intuicyjnie obsługiwanego 3-przyciskowego sterowania.

Na filmie możesz zobaczyć 10 przydatnych funkcji Androida:

Włącz sterowanie gestami w Androidzie

Zanim aktywujesz sterowanie gestami w Androidzie, powinieneś wiedzieć, że obecnie działa ono poprawnie tylko ze standardowym launcherem Twojego smartfona. Na przykład, jeśli używasz Nova Launchera, nie można w ogóle wybrać sterowania gestami. Niektóre inne programy uruchamiające mogą działać jednocześnie z kontrolkami gestów. Jeśli nie, musisz użyć Pixel Launchera lub podobnego standardu.

Źródło obrazu: GIGA

Jak włączyć sterowanie gestami w Androidzie:

W zależności od interfejsu użytkownika producenta sterowanie gestami można znaleźć w różnych menu. Jeśli nie możesz jej znaleźć, to albo masz starszą wersję niż Android 10, albo funkcja jest ukryta w podmenu. W takim przypadku poszukaj w ustawieniach „Gestów” lub „Ruchu”.

Otwiera aplikacja ustawień.Albo znajdziesz menu “Przyciski i gesty‘ lub możesz przewinąć w dół do wpisu ‘System” i otwiera. Stuknij w “gesty i ruchy“. W następnym oknie otwiera opcję “panel sterowania„.Tutaj znajdziesz 3 opcje, które możesz opcjonalnie aktywować
Obsługa za pomocą gestówSterowanie 2 przyciskamiSterowanie 3 przyciskamiUstawia wybór kontrola gestówżeby to też dostać Aktywuj.Źródło obrazu: GIGA / zrzut ekranu

Jeśli opcja jest wyszarzona, po prawej stronie znajduje się ikona informacji. Stuknięcie w nią wyjaśnia, dlaczego obecnie nie możesz wybrać sterowania gestami. Jest to zwykle spowodowane wyrzutnią.

Wyłącz gesty Androida

Nowa kontrola gestami mogła zostać aktywowana bezpośrednio podczas aktualizacji do Androida 10. Jeśli wolisz starą kontrolkę, możesz w każdej chwili dezaktywować nową. Masz do wyboru trzy różne elementy sterujące.

Jak wyłączyć kontrolę gestów w Androidzie:

Przewiń do ustawienia aż do System i dotknij go. Tam wybierasz gesty i ruchy a w następnym oknie panel sterowania.Ustawia Wybór jednej z dwóch pozostałych metod kontroli. Jak to działa, jest pokazane w tekście i na małej animacji.

Zaraz potem używana jest nowa nawigacja.

Sterowanie gestami w Androidzie powoduje problemy

Nowa kontrola gestami wykorzystuje głównie trzy obszary ekranu. Z jednej strony jest to głaskanie od dolnej krawędzi w górę – co zwykle działa całkiem nieźle. Ale są też te gesty, które są również znane jako „gesty machnięcia H”. Dwie zewnętrzne krawędzie wyświetlacza tworzą boki litery H, a przesunięcie do wewnątrz tworzy poziomy pasek. Służy do przełączania stron do przodu lub do tyłu.

Główny problem z kontrolkami gestów w Androidzie polega na tym, że nowe gesty zawsze mają pierwszeństwo. Jeśli użytkownik musi polegać na geście wstecz, aby działać, system po prostu zastąpi wszelkie podobne sterowanie aplikacjami.

Na przykład, jeśli możesz przesunąć palcem w bok w aplikacji, aby przejść do następnego zdjęcia, zderzy się to z nowymi gestami. W takim przypadku Android zmienia strony zamiast pokazywać następny lub poprzedni obraz.

Zachęcamy programistów do odpowiedniego przebudowania swoich aplikacji. W niektórych przypadkach będzie to jednak z pewnością trudne. Na przykład w grach, w których musisz przesuwać coś na boki. W takim przypadku użytkownik powinien zastanowić się, czy nowa kontrola gestami faktycznie przynosi tak wiele korzyści i w razie potrzeby ją dezaktywować.

Android Quiz: Ile wiesz o systemie operacyjnym Google?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android