OnePlus 10 Pro w teście: 2 miesiące z topowym telefonem komórkowym z Chin

OnePlus 10 Pro w teście: 2 miesiące z topowym telefonem komórkowym z Chin

Wraz z OnePlus 10 Pro chińska firma, która od tego czasu została zintegrowana z Oppo, zaprezentowała topowy smartfon z szeregiem nowych funkcji. Brakuje innych funkcji. Korzystam ze smartfona na co dzień od kilku tygodni i jestem w konflikcie.

OnePlus 10 Pro w teście: wniosek

Ocena GIGA: 7,9 / 10

OnePlus 10 Pro uwzględnił mnie w teście przekonany o wysokiej wydajności, dobrym wyświetlaczu i długiej żywotności baterii. Szybkość ładowania jest również aktualna. Spodziewałem się trochę więcej po aparacie Hasselblad. Możliwości zoomu są również dość ograniczone w porównaniu do innych flagowych smartfonów. Oprogramowanie nie oferuje żadnych specjalnych funkcji i działa solidnie. OnePlus nie dopuszcza tutaj żadnych słabości.

Pominięcie certyfikacji IP, która nadal była dostępna dla OnePlus 9 Pro, a nawet jest dostępna dla modelu T-Online OnePlus 10 Pro w USA, jest niezrozumiała. OnePlus twierdzi, że telefon jest wodoodporny, ale pominął koszt certyfikacji IP. Więc jeśli zdarzy się uszkodzenie przez wodę, tracisz, ponieważ oficjalnie nie ma certyfikacji IP. Silne wydzielanie ciepła podczas grania i wynikająca z tego utrata wydajności są również nieprzyjemne.

Ogólnie rzecz biorąc, OnePlus 10 Pro to solidny smartfon z Androidem, który ogólnie dobrze sobie radzi w cenie 899 funtów. Ale w jakiś sposób brakuje mu też specjalnej funkcji, którą otrzymujesz od Google, na przykład w Pixel 6 Pro (test). Telefon kosztuje tyle samo, ale otrzymujesz zoom peryskopowy i unikalne funkcje oprogramowania, których nie ma żaden inny telefon. Jeśli chcesz kupić telefon komórkowy OnePlus, nadal nie robisz nic złego.

Zobacz OnePlus 10 Pro w MediaMarktWyświetl OnePlus 10 Pro w Amazon

Zalety:

WyświetlaczWzornictwoWydajnośćŻywotność baterii 4 lata gwarancji na aktualizację

Niedogodności:

Brak certyfikacji IPBrak opcji rozszerzenia pamięci

Optycznie bez dodatków

OnePlus 10 Pro ma wyświetlacz 120 Hz. (Źródło obrazu: GIGA)

OnePlus nie eksperymentował z projektem OnePlus 10 Pro. Z przodu smartfon wygląda jak jego poprzednik. Zastosowano 6,7-calowy wyświetlacz Fluid AMOLED, który ma bardzo wysoką rozdzielczość 3216 x 1440 pikseli i obsługuje zmienną częstotliwość odświeżania od 1 do 120 Hz. Występ określiłbym jako bardzo dobry. Wszystko działa sprawnie. Smartfon ma sporą moc i można to poczuć. Nigdy nie ma żadnych niepotrzebnych zacięć ani opóźnień podczas przewijania.

Aparat OnePlus 10 Pro wyraźnie wyróżnia się wizualnie. (Źródło obrazu: GIGA)

Widzisz je tylko wtedy, gdy spojrzysz na tył OnePlus 10 Pro masywny aparat z trzema czujnikami i pierścieniem LED. Projekt został wyszydzony jako płyta kuchenna czy coś, ale nie sądzę, że jest taki zły. Aparat jest wyraźnie odsunięty od tyłu, ale ładnie komponuje się z designem dzięki przejściu w kadr.

OnePlus mógł nieco złagodzić projekt, idąc bardziej w kierunku konstrukcji aparatu iPhone’a 13 Pro. A więc kilka poziomów, ale na przykład przezroczysty materiał. OnePlus podniósł nawet dwa czujniki w 10 Pro. Ale po prostu tego nie widzisz, ponieważ prawie wszystko jest ton w ton.

W przeciwnym razie otrzymasz naprawdę wysokiej jakości smartfon z OnePlus 10 Pro. Nasze urządzenie testowe ma zielony tył z gładkim wykończeniem. Osobiście wybrałbym ciemną wersję o szorstkiej powierzchni. To bardzo przypomina mi OnePlus Onektóre posiadałem lata temu. Ogólnie obsługa telefonu komórkowego jest bardzo dobra. Dobrze leży w dłoni, nie wygląda na zbyt ciężki, a czujnik odcisków palców w wyświetlaczu znajduje się na wygodnej wysokości.

Wyświetlacz może być jaśniejszy

W niektórych sytuacjach jasność wyświetlacza OnePlus 10 Pro może być nieco jaśniejsza. (Źródło obrazu: GIGA)

Mówi się, że wyświetlacz OnePlus 10 Pro osiąga jasność do 1300 nitów. To dużo, tak niemniej jednak zawsze mam wrażenie, że ekran w każdej sytuacji wydaje się nieco za ciemny. Chociaż często zmieniałem ustawienia ręcznie, oprogramowanie wydaje się nie zapamiętywać moich preferencji i uczyć się od nich. I nawet w bezpośrednim porównaniu z innymi smartfonami z wyższej półki, OnePlus 10 Pro nie jest tak jasny jak konkurencja przy maksymalnej jasności.

Nie mówimy o zbyt ciemnym wyświetlaczu, ale o małej, ale subtelnej różnicy, jaką w Samsungu Galaxy S22 Ultra nadal widać zawartość ekranu w bezpośrednim świetle słonecznym, podczas gdy z OnePlus 10 jest to nieco trudniejsze. Zawodowiec . Wyświetlacz jest dobry, ale konkurencja lepsza.

Wydajność jest doskonała – dopóki nie grasz

Wydajność OnePlus 10 Pro jest doskonała. (Źródło obrazu: GIGA)

w Pod względem wydajności OnePlus 10 Pro nie ma absolutnie nic do zarzucenia w normalnym użytkowaniu. Jak wspomniałem powyżej, system działa bardzo szybko. W połączeniu z wyświetlaczem 120 Hz jest to naprawdę świetna zabawa. Wszystko działa płynnie, aplikacje i gry ładują się szybko – tak powinno być.

Ale jeśli dłużej pobawisz się smartfonem, tak jak zrobiłem z Diablo Immortal, telefon tak się nagrzewa, że ​​wydajność gwałtownie spada. I nie ma znaczenia, jakiego profilu energetycznego używasz. Po 30-45 minutach wydajność spada tak znacząco, że gra nie działa już płynnie i naprawdę wpakowałem się w kłopoty. Nawet przy najniższych ustawieniach graficznych gra nie działa lepiej. Może to być spowodowane tylko niewystarczającym chłodzeniem.

Bez niespodzianek z oprogramowaniem

Jeśli chodzi o oprogramowanie, z OnePlus 10 Pro nie ma niespodzianek. (Źródło obrazu: GIGA)

Po zintegrowaniu OnePlusa z Oppo zdecydowano, że oba systemy operacyjne, Oxygen OS i Color OS, zostaną połączone. Oxygen OS od zawsze był jedną z głównych zalet telefonów OnePlus, bo jest naprawdę wiele do dostosowania. Na OnePlus 10 Pro nadal działa z systemem Oxygen OS 12.1 opartym na systemie Android 12. Interfejs bardzo przypomina czystego Androida, z kilkoma dodatkowymi ustawieniami.

To, co mi się nie podoba, to ikony. Nie masz tam możliwości wyboru wyglądu czystego Androida. Zamiast tego wszystkie ikony są zmieniane. W przeciwnym razie otrzymasz solidny system operacyjny z kilkoma opcjami ustawień – ale bez żadnych specjalnych funkcji. Zasadniczo bloatware nie jest preinstalowane – przynajmniej nie zaliczyłbym do nich TikToka i Netflixa. Istnieje kilka aplikacji OnePlus i oczywiście aplikacje Google.

Który: Na początku nie mogłem znaleźć sposobu na wyłączenie telefonu. Przycisk zasilania uruchamia Asystenta Google i nie ma opcji w szybkich ustawieniach, aby wyłączyć lub ponownie uruchomić OnePlus 10 Pro, chociaż tak jest w przypadku każdego innego smartfona. W rzeczywistości musisz jednocześnie nacisnąć przycisk zwiększania głośności i przycisk zasilania. Przycisk programowy trzeba doposażyć w szybkich ustawieniach, ponieważ obecne rozwiązanie wcale nie jest intuicyjne.

Kamera nie nadąża

Spodziewałem się trochę więcej po aparacie Hasselblad OnePlus 10 Pro (źródło obrazu: GIGA)

Kiedy producent smartfonów reklamuje się pod nazwą Hasselblad, oczekuję doskonałych zdjęć. ten Aparat OnePlus 10 Pro jest absolutnie w porządku, jeśli Twoje wymagania nie są zbyt wysokie. Jeśli warunki oświetleniowe będą odpowiednie, wszystkie zdjęcia zakończą się sukcesem. Jednak gdy tylko zrobi się trochę ciemniej, smartfon zaczyna odczuwać drobne problemy. Tryb nocny nie zawsze działa, więc powinieneś sprawdzić zdjęcia, które robisz w ciemności, aby zobaczyć, czy wypadły dobrze.

Na Zoom, OnePlus 10 Pro nie może nadążyć za dużymi konkurentami. Brakuje peryskopowego zoomu. Zoom 3,3x jest wystarczający, aby nieco przybliżyć obiekty, ale nie należy używać zoomu zbyt mocno, ponieważ jakość obrazu wyraźnie spada. Ale tak jest w przypadku wszystkich smartfonów, które powiększają cyfrowo tylko od pewnego momentu.

Ultraszeroki kąt z polem widzenia 150° to nowość. Dostajesz strzał jak rybie oko. Jakość obrazu jest w porządku, ale tak naprawdę nie zwala z nóg. Poniżej kilka przykładowych obrazów dla Ciebie:

Żywotność baterii jest przekonująca

OnePlus 10 Pro można w pełni naładować w ciągu kilku minut za pomocą 80-watowego zasilacza. (Źródło obrazu: GIGA)

Bateria OnePlusa 10 Pro nieco urosła w porównaniu do poprzednika i mierzy teraz 5000 mAh. Ty też z tym przychodzisz przy intensywnym użytkowaniu łatwo przez cały dzień i nadal mieć dobrą poduszkę na dłuższy wieczór lub następny dzień. Przy umiarkowanym stosowaniu mam nawet dwa do trzech dni. Podczas grania z dużą jasnością to więcej niż cztery godziny. Telefon komórkowy można w pełni naładować w ciągu kilku minut za pomocą dołączonego 80-watowego zasilacza. Opcjonalnie można też ładować telefon komórkowy OnePlus bezprzewodowo.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój8Wykonanie, haptyka i design9Wyświetlacz8Kamery7Oprogramowanie8Wydajność7Telefonia i dźwięk8Przechowywanie8Bateria i codzienne życie9Razem7,9

Uwaga: kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy 10 procent ogólnej oceny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech