WLAN podłączony, ale brak internetu w smartfonie – co robić?

WLAN podłączony, ale brak internetu w smartfonie – co robić?

Czasami zdarza się, że smartfon lub iPhone jest czysto podłączony do sieci WLAN, ale Internet nie działa. Co możesz zrobić w takich przypadkach, gdy strony internetowe się nie otwierają, serwisy streamingowe nie działają, a aplikacje nie chcą się uruchamiać?

Nie ma jasnego powodu, dla którego telefon komórkowy jest prawidłowo podłączony do sieci WLAN, ale nie online. Jednak poniższe rozwiązania błędów często pomagają rozwiązać problemy. Wskazówki dotyczą zarówno smartfonów z Androidem, jak i iPhone’ów.

Brak Internetu pomimo WLAN w telefonie komórkowym (Android lub iPhone): Rozwiązania

Zanim rozpoczniesz intensywne rozwiązywanie problemów, wypróbuj proste rozwiązania:

Najpierw przerwij wszystkie połączenia na smartfonie, aktywując tryb samolotowy, a następnie ponownie połącz połączenie Wi-Fi.
Ponownie uruchamia smartfon. Drobne błędy można łatwo wyeliminować. Jeśli Internet nadal nie działa, na krótko wyłącz i ponownie włącz router WLAN. W ten sposób często można wyeliminować błędy połączenia.

Jeśli pierwsza pomoc nie zadziałała, czas na bardziej intensywne usuwanie usterek. Następnie spróbuj wykonać następujące czynności:

Kontroluje ustawienia WiFi smartfona i usuwa sieć. Następnie ponownie zaloguj się do mobilnej sieci domowej (Instrukcje dla Androida | Instrukcje dla iPhone’a). Upewnij się, że masz połączenie z telefonem komórkowym nniezbyt daleko od routera usytuowany. Grube ściany mogą czasami oznaczać, że sygnał WLAN nie dociera już prawidłowo do urządzenia po dwóch pokojach. W takich przypadkach pomaga repeater wzmacniający sygnał WiFi. Nie powinny być uruchomione żadne programy ani aplikacje, które manipulują połączeniem internetowym. Należą do nich np Usługi VPN. Również Zapory ogniowe i narzędzia antywirusowe może spowodować nieprawidłowe działanie Internetu. Wyłącz tymczasowo takie usługi, aby upewnić się, że może to być przyczyną problemu z połączeniem.

Jeśli nie dotyczy to Twojego smartfona lub iPhone’a, ale komputer z systemem Windows, pomożemy Ci gdzie indziej:

Jeśli korzystasz z publicznej sieci WLAN, może być konieczne potwierdzenie logowania. W innym miejscu wyjaśniamy, co zrobić, jeśli odpowiednia strona logowania się nie otwiera.

Masz połączenie z Wi-Fi, ale nie masz internetu w swoim smartfonie?

Sprawdza, czy błąd występuje tylko na określonym urządzeniu, czy też wszystkich urządzeń, takich jak komputery, smartfony i konsole Brak sygnału internetowego pomimo połączenia WiFi. W takim przypadku prawdopodobnie wystąpił problem z dostawcą lub routerem. Możesz użyć interfejsu użytkownika routera, aby dowiedzieć się, czy Internet rzeczywiście tam dociera. Zazwyczaj do interfejsu można dotrzeć wpisując w przeglądarce adres 192.168.0.1 lub 192.168.178.1. Jeśli to nie zadziała, możesz znaleźć poprawny adres routera:

Tutaj znajdziesz informacje o tym, czy Internet działa, czy nie. Skontaktuj się ze swoim dostawcą Internetu, jeśli okaże się, że router nie może już odbierać Internetu. Czasami występują również błędy po stronie dostawcy, które można usunąć dopiero po pewnym czasie. Często możesz dowiedzieć się, czy występuje taki problem z Twoim połączeniem internetowym, z raportów innych osób, których dotyczy problem, na stronie alle disorders.de. W takim przypadku musisz poczekać, aż problem zostanie rozwiązany przez dostawcę Internetu.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android