Thermomix i alternatywy Bosch, Lidl i Aldi w skrócie

Thermomix i alternatywy Bosch, Lidl i Aldi w skrócie

Roboty kuchenne, które same się gotują – tak większość ludzi myśli o pionierskim urządzeniu Thermomix firmy Vorwerk. Przedstawiamy Państwu oryginał i jego alternatywy w porównaniu.

Vorwerk Thermomix TM6

Pożądany i… niezrównany? Thermomix, oryginał z Wuppertalu. Robot kuchenny po raz pierwszy pojawił się pod tą nazwą w latach 80-tych, a cała historia produktu wraz z jego poprzednikami sięga jeszcze dalej. Oprócz dziesięcioleci doświadczeń, w udanym modelu, w tym w aktualnej wersji, istnieje również mnóstwo patentów Vorwerk Thermomix TM6, który dostępny jest od 2019 roku – wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej od producenta. Gotowanie, gotowanie na parze, smażenie, mielenie, miksowanie, mieszanie, ugniatanie, ubijanie, ważenie i wiele więcej – połączone w jednym urządzeniu.

Kluczową częścią ogólnego doświadczenia jest towarzysząca aplikacja Cookidoo, w którym dostępne są tysiące przepisów dla Thermomixa – w razie potrzeby również bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia. Babeczki morelowo-marchewkowe, zapiekanka z gruszki, fasoli i bekonu czy miska tofu i warzyw z kuskusem – różnorodność dań (i dodatków) dla dorosłych i dzieci jest niesamowita. Przy zakupie Thermomixa TM6 wliczony jest 6-miesięczny bezpłatny dostęp do portalu z przepisami, po tym okresie należy uiścić opłatę w wysokości 48 euro rocznie. „Świetna jakość, dobry dodatek do aplikacji Cookidoo i wiele przepisów, które są łatwe do wdrożenia” — stwierdza Laura Ritter w teście na Familie.de. Thermomix TM6 został szczególnie doceniony za produkcję żywności dla niemowląt, która „jest niewiarygodnie drobno zmielona i dlatego idealnie nadaje się do zamrażania”.

„Ogólnie rzecz biorąc, Thermomix pomaga częściej świadomie gotować i inspiruje do nowych potraw w kuchni”, mówi Laura Ritter z Familie.de o TM6 (źródło zdjęcia: Vorwerk)

Czy warto kupić Thermomixa TM6? Przy dostojnych cenach zaczynających się od 1399 euro, wskazane jest wcześniejsze zorientowanie się, jakie zadania należy przypisać luksusowemu zakupowi w przyszłości. Niezliczone pozytywne raporty od rodzin (żywienie dzieci), ale także od osób indywidualnych (zmiana diety) pokazują, że Thermomix spełnia wysokie oczekiwania i ma wszystko, czego potrzeba, aby „zmienić zasady gry” w kuchni.

Zalety:

wysoka jakość przetwarzania łatwa obsługa bardzo duży wybór przepisów

Niedogodności:

wysoka cena zakupu Abonament portalu z przepisami (opcjonalnie) powoduje dodatkowe koszty

Bosch Cookit MCC9555DWC

Poważny pretendent: The Bosch Cookit MCC9555DWC (Sugerowana cena detaliczna 1399 euro, spójrz na producenta) jest wyceniony na równi z Thermomixem. Dołączony garnek jest wyjątkowo duży o pojemności 3 litrów (Thermomix TM6: 2,2 litra), a silnik nie jest tak głośny przy maksymalnej mocy, jak w przypadku topowego psa z Wuppertalu.

Bosch Cookit MCC9555DWC z akcesoriami i książką kucharską (źródło zdjęcia: BSH)

W porównaniu magazynu testowego (wydanie 07/2022) Bosch Cookit zwyciężył w teście z konkurentami Krups Prep&Cook XL (w Amazon) i Silvercrest SKMC 1200 F6 (zobacz w Lidl) z oceną 94,2% i oceną „bardzo dobrze”. Dobre wyniki są chwalone, więc przygotowane dania mogą przekonać „zewnętrznie i wewnętrznie atrakcyjną jakością”. Nie zidentyfikowano żadnych poważnych uchybień.

Wybór przepisów Cookit jest duży, ale nie może (jeszcze) nadążyć za Thermomixem. W firmie Bosch platforma przepisów Simply Cookit jest dostępna bezpłatnie i bez opłat abonamentowych.

Zalety:

wysoka jakość wykonania, łatwa obsługa, duża pojemność

Niedogodności:

Roboty kuchenne Silvercrest w Lidlu

Koniec z poufną wskazówką: dyskont Lidl z Neckarsulm sprzedaje w całym kraju prawdziwe okazje wśród urządzeń kuchennych z funkcją gotowania.

Trend połączenia Silvercrest Monsieur Cuisine (SKMC 1200 F6)

Modelka SKMC 1200 F6 zachwyca wręcz niewiarygodną ceną 399 euro (patrz Lidl). Na środku umieszczono dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7 cali.

Silvercrest Monsieur Cuisine łączy trend SKMC 1200 F6

Silvercrest Monsieur Cuisine łączy trend SKMC 1200 F6

Teraz cena może być wyższa. Cena od 20.04.2023 14:28

W teście na Familie.de chwalono dobrą użyteczność i wybór przepisów (na urządzeniu znajduje się ponad 500 przepisów z instrukcjami krok po kroku). Jednak: „Miska do mieszania nie ma uchwytu i jest stosunkowo ciężka, więc jest trochę niezręcznie, jeśli trzeba na przykład coś zdekantować” – stwierdziła testerka Nicole Metz. Wydajność jest niższa niż w przypadku dwóch modeli premium firm Vorwerk i Bosch.

Zalety:

niska cena zakupu łatwa obsługa duża pojemność

Niedogodności:

nieco niska moc (800 watów)

Silvercrest Narzędzia kuchenne Monsieur Cuisine smart (SKMS 1200 A1)

Latem 2022 roku Lidl poszedł w jego ślady SKMS 1200 A1 zaprezentował ulepszony model w cenie 499 euro (zobacz w Lidlu).

Silvercrest Narzędzia kuchenne Monsieur Cuisine smart (SKMS 1200 A1)

Silvercrest Narzędzia kuchenne Monsieur Cuisine smart (SKMS 1200 A1)

Teraz cena może być wyższa. Cena od 20.04.2023 16:12

Zintegrowano tutaj 8-calowy wyświetlacz i zwiększono wydajność: według producenta nowy „Monsieur Cuisine smart” może przetwarzać dwa razy więcej ciasta niż poprzedni model „Monsieur Cuisine connect”. Andrea Zschocher przetestowała robota kuchennego dla Familie.de i chwali powiązaną aplikację „Monsieur Cuisine” na telefony komórkowe: „Dzięki aplikacji do gotowania nadal mogę rozmawiać z dziećmi o tym, co chcemy zjeść, kiedy jestem w drodze. Mam przy sobie listę zakupów”.

Zalety:

uczciwa cena zakupu łatwy w użyciu duża pojemność

Niedogodności:

Mimo licznych ulepszeń nie dorównuje wydajnością i zakresem funkcji firmom Vorwerk i Bosch

Robot kuchenny Comv w Aldi

W sklepie internetowym Aldi można znaleźć również „robot kuchenny z funkcją WLAN”, który jest dość podobny pod względem wzornictwa i funkcji do prezentowanych tutaj modeli. Poprzednicy byli sprzedawani pod nazwami „Quigg” (Aldi Nord) i „Ambiano” (Aldi Süd), teraz marka to „Comv”. Rzeczywistym producentem jest Globaltronics GmbH & Co. KG z Hamburga. Cena promocyjna robota kuchennego Comv (numer artykułu GT-SF-CC1) wynosząca obecnie 349 euro (patrz sklep internetowy Aldi) podcina konkurencję.

Robot kuchenny Aldi z funkcją gotowania i WLAN (GT-SF-CC1): Sprzęt jest dobry, ale nie nadąża za Bosch Cookit lub Vorwerk Thermomix TM6 (źródło zdjęcia: Globaltronics GmbH & Co. KG)

Robot kuchenny Comv z funkcją WiFi

Robot kuchenny Comv z funkcją WiFi

Zamiast sugerowanej ceny detalicznej 399 euro: nowy robot kuchenny Comv Cook oferuje 200 przepisów i liczne funkcje, takie jak mieszanie, ugniatanie, mieszanie, gotowanie, gotowanie na parze, emulgowanie, przecieranie i ważenie.

Produkt nie jest już dostępny. Ostatnio sprawdzane: 2023-04-20 15:05

Pojemnik do miksowania ze stali nierdzewnej robota kuchennego Aldi o pojemności 2,2 litra jest tak duży jak w Thermomix TM6, a zatem mniejszy niż w Bosch Cookit lub Monsieur Cuisine smart z Lidla. Dotykowy wyświetlacz ma przekątną 7 cali. Pasująca aplikacja na Androida i iOS nosi nazwę GT-SF-CC1 i jest dostępna bezpłatnie. Możesz go używać do tworzenia własnych przepisów i przesyłania ich do robota kuchennego. Książka kucharska (PDF) jest swobodnie dostępna na stronie internetowej producenta.

Zalety:

niska cena zakupu dostępne wszystkie podstawowe funkcje (gotowanie, gotowanie, ważenie, mieszanie, siekanie itp.)

Niedogodności:

Nie dorównuje Vorwerk i Bosch pod względem wydajności i zakresu funkcji Tylko 200 preinstalowanych receptur

Thermomix i Cookit: jak cię na to stać?

Przede wszystkim dwa modele Vorwerk Thermomix TM6 i Bosch Cookit MCC9555DWC nie są już małymi zakupami, których ceny znacznie przekraczają 1000 euro.

Jeśli naprawdę chcesz nowego Thermomixa TM6, ale nie masz w tej chwili pieniędzy, możesz sfinansować zakup. Można to zrobić za pomocą pożyczki z banku (patrz portal porównawczy Smava) lub bezpośrednio za pośrednictwem producenta Vorwerk. Vorwerk oferuje również finansowanie za pośrednictwem swojego wewnętrznego banku AKF Vorwerk (patrz także FAQ w Vorwerk). Oferowane są terminy 12, 24 i 36 miesięcy z naliczanymi odsetkami. Przy kwocie pożyczki netto 1399 euro i efektywnej rocznej stopie procentowej 9,9% rocznie i 12 ratach miesięcznych (122,65 euro), łączna kwota (bez zaliczki) wynosi obecnie 1471,80 euro.

Producent oferuje również finansowanie Bosch Cookit, obecnie z oprocentowaniem 0%. W okresie trwania kampanii do 22 lutego 2023 cenę zakupu można rozłożyć na 24 miesięczne raty. Więcej informacji na ten temat na stronie producenta.

Najlepsze roboty kuchenne z funkcją gotowania: tak wybrano rekomendacje

W tym podsumowaniu zawarłem własne doświadczenia i badania w czasopismach specjalistycznych. Przedstawiono aktualne modele maszyn kuchennych, które spotkały się ze szczególnym uznaniem prasy i klientów i dlatego są zalecane do zakupu. Wykorzystane źródła: ETM Testmagazin, Familie.de

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech