Wideo: Ten laptop Lenovo podwaja rozmiar ekranu za naciśnięciem jednego przycisku

Wideo: Ten laptop Lenovo podwaja rozmiar ekranu za naciśnięciem jednego przycisku

Lenovo prezentuje nowy laptop z rozszerzalnym wyświetlaczem na targach MWC 2023 i jesteśmy tym podekscytowani. Firma wykonuje pionierskie prace, jeśli chodzi o zmieniające kształt laptopy, oferując produkty takie jak dziesięcioletnia linia Yoga, a ostatnio Lenovo Laptop X1 Fold ze składanym ekranem.

Wsuwając się w twoje pole widzenia

Najnowszy transformator Lenovo to pomysł, który sprytnie zamienia przeciętnie wyglądającego laptopa w zorientowaną na produktywność maszynę z dużym ekranem. Lenovo nazywa to dowodem słuszności koncepcji, więc nie ma gwarancji, że trafi na rynek w obecnej formie. Firma powiedziała Android Authority, że od jakiegoś czasu testuje wewnętrznie prototypy, ale jest to pierwsza iteracja, która wydawała się na tyle dopracowana, że ​​można ją było pokazać publicznie. „Wypolerowany” to właściwe słowo, aby opisać laptopa Lenovo z rolowanym wyświetlaczem. Maszyna, nad którą spędziliśmy czas, wygląda i działa jak zwykły laptop, sprytnie ukrywając rozszerzalny wyświetlacz w swojej obudowie. Jedyne, co go zdradza, to obudowa wyświetlacza, która jest nieco grubsza niż średnia. Dodatkowa przestrzeń jest potrzebna ze względu na wewnętrzną, dodatkową obudowę, która jest widoczna tylko po rozłożeniu ekranu.
zwijany laptop koncepcyjny lenovo 7
Przycisk z boku steruje rozszerzeniem ekranu. Przesunięcie go powoduje, że zewnętrzna obudowa ekranu powoli przesuwa się w górę na parze szyn, odsłaniając dodatkową obudowę ukrytą w środku. Zmienia to zupełnie normalnie wyglądający 12,7-calowy ekran 4:3 w wyższy i bardziej przestronny 15,3-calowy ekran zorientowany na portret o proporcjach 8:9 (jak dwa okna 16:9 nałożone na siebie). Widzimy, jak taki rozszerzający się ekran może być główną zaletą dla użytkowników Lenovo twierdzi, że wielu właścicieli X1 Fold używa składanego ekranu w orientacji pionowej, powołując się na pisanie kodu, tworzenie treści i ogólną wielozadaniowość jako przypadki użycia, które czerpią korzyści z posiadania wysokiego ekran. Wraz z rozwojem treści wideo zorientowanych pionowo w ostatnich latach możemy zobaczyć, jak taki ekran może być głównym atutem niektórych użytkowników.zwijany laptop koncepcyjny lenovo 9Przedstawiciele firmy sugerowali, że wyświetlacz w zwijanej koncepcji jest bardzo podobny do plastikowego wyświetlacza OLED, który jest dostarczany w X1 Fold. Ekran wyglądał dla nas świetnie, z głęboką czernią i dużą jasnością. Jednostka, którą widzieliśmy, była nie dotykowy, ale to powinno się zmienić, zanim Lenovo przekształci tę koncepcję w produkt gotowy do wprowadzenia na rynek. Co zabawne, Lenovo wyposażyło laptopa w pilota przypominającego samochód, aby ułatwić demonstrację ekranu w szklanej gablocie, ale to wszystko niestety raczej nie trafi na rynek (szczerze mówiąc, to fajna imprezowa sztuczka). Wewnętrzny mechanizm wykorzystuje kombinację silników, sprężyn i szyn, aby zapewnić spójne ruchy. Możliwe, że zobaczymy wersję laptopa z ręcznie wysuwanym ekranem zamiast systemu z napędem, ale musimy poczekać i zobaczyć. Zdecydowanie najlepszą rzeczą w koncepcji zwijanego laptopa Lenovo jest to, że wygląda i działa jak zwykły laptop. Poza obudową wyświetlacza, która jest nieco grubsza niż zwykle, obudowa laptopa, klawiatura i zawiasy wyglądają zupełnie normalnie. Nie można tego powiedzieć o laptopach ze składanym ekranem, takich jak Lenovo X1 Fold czy ASUS ZenBook 17 Fold, które w porównaniu z nimi wyglądają niezgrabnie.
zwijany laptop koncepcyjny lenovo 2zwijany laptop koncepcyjny lenovo 3
Z drugiej strony składane laptopy są bardziej elastyczne (gra słów zamierzona), ponieważ można ich używać w wielu konfiguracjach i orientacjach. W przeciwieństwie do tego koncepcja zwijanego laptopa Lenovo może być używana tylko w jednej orientacji, co nadal może być dobre dla niektórych użytkowników. Oczywiście producent wciąż mógł wymyślać kreatywne sposoby na przekształcenie podstawowego formatu laptopa w coś bardziej regulowanego. Nie mamy żadnych szczegółów na temat specyfikacji i funkcji samego laptopa, ponieważ jego jedyną rolą było zaprezentowanie rozszerzalnego ekranu. To powiedziawszy, dla Lenovo ważne będzie ustalenie rozkładu masy i innych aspektów ergonomicznych. W naszym krótkim czasie laptop wydawał się wystarczająco stabilny, nawet gdy ekran był całkowicie wysunięty. Stabilność będzie oczywiście brana pod uwagę, jeśli Lenovo zdecyduje się dodać funkcjonalność ekranu dotykowego. Najlepsze w koncepcji zwijanego laptopa Lenovo jest to, że wygląda i działa jak zwykły laptop. Musimy też zobaczyć, jak Lenovo poradzi sobie z wyzwaniami dotyczącymi trwałości, takimi jak to, co się stanie, jeśli spróbujesz zamknąć laptopa z całkowicie otwartym ekranem lub jeśli mechanizm jakoś się wyłącza, gdy laptop jest noszony w plecaku. Producent zasugerował, że ma jeszcze trochę do zrobienia, aby udoskonalić precyzyjny mechanizm potrzebny do tego, aby wyświetlacz poruszał się płynnie i niezawodnie. Po stronie oprogramowania system Windows 11 może już z wdziękiem obsługiwać przejście między różnymi formami, więc nie powinno to stanowić problemu.

Najlepsze z dwóch światów?

Lenovo zwijany laptop koncepcyjny 6Wszystko to powiedziawszy, koncepcja zwijanego laptopa Lenovo wygląda już na ugruntowaną w rzeczywistości. Jeśli firma zdecyduje się jutro wprowadzić go na rynek, może uchodzić za prawdziwy, choć nijakie wyglądający produkt. I to jest fajne w tym – daje rozszerzalny wyświetlacz, który otrzymujesz z czymś takim jak X1 Fold, bez poświęcania przenośności ani użyteczności. Lenovo nie powiedział nam, za jaką cenę sprzedałby się laptop oparty na tej koncepcji. Ale biorąc pod uwagę, że jego elastyczny wyświetlacz ma mniej więcej taki sam rozmiar jak Lenovo X1 Fold za 2500 USD, możemy rozsądnie oczekiwać, że będzie na tym samym boisku. Podobnie jak składane smartfony, laptopy ze składanymi lub zwijanymi wyświetlaczami są drogie. W związku z tym marka Lenovo Motorola prezentuje na targach MWC 2023 własne podejście do rozszerzanego ekranu. Motorola „Rizr” przechodzi od przysadzistego 5-calowego ekranu do 6,5-calowego w ciągu kilku sekund, oferując zarówno przenośność, jak i duży ekran w tym samym pakiecie. Na razie to tylko koncepcja, choć nie zdziwilibyśmy się, gdyby w przyszłości na rynku pojawiła się jego wersja. Firma Lenovo wykazała się zarówno zdolnością, jak i wolą wprowadzania innowacji, jeśli chodzi o rozmiary, a co ważniejsze jeśli chodzi o wysyłkę produktów. Nie każdy pomysł jest zwycięski, ale nasze wczesne wrażenia z koncepcji zwijanego laptopa są bardzo pozytywne. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android